LAJMI I FUNDIT:
Dafina Zeqiri

Dafina Zeqiri

940 Artikuj

Info

Këngëtarja Dafina Zeqiri është e lindur më 14 prill të vitit 1989 në Varberg të Suedisë.

Karrierën si këngëtare, Dafina e nisi në moshën 10-vjeçare, duke u paraqitur në një nga festivalet e fëmijëve në Suedi, me një këngë në gjuhën angleze, tekstin e së cilës e kishte shkruar vet.

Ndërsa më vonë, ajo vendos të rikthehet në Kosovë, ku fillon karrierën e saj si e rritur, duke marrë pjesë në disa festivale.

Për tri vite rresh (2007, 2008 dhe 2009), Dafina ka arritur të shpërblehet me çmimin e publikut në festivalin “Polifest”.

Ka të edituar në treg tri albume: “Knockdown” (2008), “Just Me” (2011), dhe “King Ep” (2017″.

Disa nga hitet e saj më të njohura janë: “Amazing girl”, “Bateritë”, “Supernova”, “Time out”, “Tonight” (Feat/ Ledri Vula). etj.

“Ndiqni ëndrrat, mos vareni nga askush, luftoni që të arrini atë që doni”, është porosia që këngëtarja Dafina Zeqiri lë për fansat në intervistën e saj për Telegrafin, në vitin 2017.

Rzon dhe Dafina Zeqiri publikojnë këngën e re

Rzon dhe Dafina Zeqiri publikojnë këngën e re

Muzikë
Dafina Zeqiri merr vëmendje me një tjetër paraqitje si nuse

Dafina Zeqiri merr vëmendje me një tjetër paraqitje si nuse

Yjet
Dafina Zeqiri lanson bashkëpunimin ndërkombëtar me Dystinct dhe Ricky Rich “Ku je ti”

Dafina Zeqiri lanson bashkëpunimin ndërkombëtar me Dystinct dhe Ricky Rich “Ku je ti”

Muzikë
Dafina Zeqiri publikon imazhe e veshur në fustan nusërie: Gjërat më të mira ndodhin papritur

Dafina Zeqiri publikon imazhe e veshur në fustan nusërie: Gjërat më të mira ndodhin papritur

Yjet
Momenti i sikletshëm kur fansi nuk ia lëshon dorën Dafina Zeqirit në skenë

Momenti i sikletshëm kur fansi nuk ia lëshon dorën Dafina Zeqirit në skenë

Yjet
“Ku je ti” lansohet të premten nga Dafina Zeqiri, Ricky Rich dhe Dystinct

“Ku je ti” lansohet të premten nga Dafina Zeqiri, Ricky Rich dhe Dystinct

Muzikë
Dafina Zeqiri merr vëmendje me një nga paraqitjet e radhës me stil të ri të flokëve

Dafina Zeqiri merr vëmendje me një nga paraqitjet e radhës me stil të ri të flokëve

Yjet
Dafina Zeqiri dhe Ya Nina publikojnë “Nasty x see me”

Dafina Zeqiri dhe Ya Nina publikojnë “Nasty x see me”

Muzikë
Arbër Ademi e ngatërron deputeten Dafina Stojanovska me këngëtaren Dafina Zeqiri

Arbër Ademi e ngatërron deputeten Dafina Stojanovska me këngëtaren Dafina Zeqiri

Politikë
Dafina Zeqiri ndan imazhe të reja nga xhirimet e videoklipit me Ya Ninan

Dafina Zeqiri ndan imazhe të reja nga xhirimet e videoklipit me Ya Ninan

Muzikë
Dafina Zeqiri ‘ndez’ fansat me videon e fundit, shfaqet tejet provokuese në prapaskenat e klipit të ri

Dafina Zeqiri ‘ndez’ fansat me videon e fundit, shfaqet tejet provokuese në prapaskenat e klipit të ri

Yjet
Nuk e ftoi në festë, Labi e quan mosmirënjohëse Dafinën dhe tregon krisjen e raportit me të

Nuk e ftoi në festë, Labi e quan mosmirënjohëse Dafinën dhe tregon krisjen e raportit me të

Yjet
“Gjithmonë dashuri”, Dafina Zeqiri publikon një fotografi të DJ Geek, duke konfirmuar se janë pajtuar

“Gjithmonë dashuri”, Dafina Zeqiri publikon një fotografi të DJ Geek, duke konfirmuar se janë pajtuar

Po Flitet
“Shëndet e mbarësi” – të famshmit shqiptarë urojnë Fitër Bajramin

“Shëndet e mbarësi” – të famshmit shqiptarë urojnë Fitër Bajramin

Yjet
Dafina Zeqiri paralajmëron bashkëpunimin e ri të albumit “Unë jam ajo” me YA NINA

Dafina Zeqiri paralajmëron bashkëpunimin e ri të albumit “Unë jam ajo” me YA NINA

Muzikë
Ish-presidentja Jahjaga dukej elegante në festën e Dafina Zeqirit për ditëlindjen e 34-të

Ish-presidentja Jahjaga dukej elegante në festën e Dafina Zeqirit për ditëlindjen e 34-të

Yjet
Përkundër thashethemeve për ndarje, Dafina dhe DJ Geek shihen të përqafuar dhe të afërt me njëri-tjetrin në ditëlindjen e këngëtares

Përkundër thashethemeve për ndarje, Dafina dhe DJ Geek shihen të përqafuar dhe të afërt me njëri-tjetrin në ditëlindjen e këngëtares

Yjet
Dafina Zeqiri festoi ditëlindjen me një aheng të madh mes miqve dhe emrave të njohur

Dafina Zeqiri festoi ditëlindjen me një aheng të madh mes miqve dhe emrave të njohur

Yjet
Dafina Zeqiri vjen mahnitëse në fotosesionin e ditëlindjes

Dafina Zeqiri vjen mahnitëse në fotosesionin e ditëlindjes

Yjet
U përfolën për ndarje, DJ Geek uron Dafina Zeqirin për ditëlindje: Urime mbretëreshë

U përfolën për ndarje, DJ Geek uron Dafina Zeqirin për ditëlindje: Urime mbretëreshë

Yjet
Përmes një postimi enigmatik, Dafina Zeqiri lë të kuptohet se po e shtyn publikimin e albumit shkaku i ndodhive të fundit në jetën private

Përmes një postimi enigmatik, Dafina Zeqiri lë të kuptohet se po e shtyn publikimin e albumit shkaku i ndodhive të fundit në jetën private

Yjet
Dëshira për t’u bërë nënë – arsyeja pse Dafina Zeqiri dhe DJ Geek i dhanë fund lidhjes?

Dëshira për t’u bërë nënë – arsyeja pse Dafina Zeqiri dhe DJ Geek i dhanë fund lidhjes?

Po Flitet
Xhuli Nura flet sërish për konfliktin me Dafina Zeqirin: Ka ndodhur një keqkuptim, i kërkoj falje

Xhuli Nura flet sërish për konfliktin me Dafina Zeqirin: Ka ndodhur një keqkuptim, i kërkoj falje

Yjet
Dafina Zeqiri publikon bashkëpunimin me Cricket “Harroj”

Dafina Zeqiri publikon bashkëpunimin me Cricket “Harroj”

Muzikë