LAJMI I FUNDIT:

Christopher Hill

120 Artikuj

Ambasadori amerikan, Christopher Hill kërcënohet me vdekje në Serbi

Ambasadori amerikan, Christopher Hill kërcënohet me vdekje në Serbi

Serbia
‘Serbia më afër NATO-s se Kosova’, Sanduloviq i reagon ashpër Hillit: Vuçiq organizoi tubim me himnin rus

‘Serbia më afër NATO-s se Kosova’, Sanduloviq i reagon ashpër Hillit: Vuçiq organizoi tubim me himnin rus

Kosovë
Kosova apo Serbia më afër NATO-s, ky është shpjegimi i zyrtarit të Aleancës Veri-Atlantike

Kosova apo Serbia më afër NATO-s, ky është shpjegimi i zyrtarit të Aleancës Veri-Atlantike

Siguri
Serwer: SHBA të favorizojë miqtë e saj në Ballkan, Serbia nuk shkëputet nga Rusia

Serwer: SHBA të favorizojë miqtë e saj në Ballkan, Serbia nuk shkëputet nga Rusia

Politikë
Hill tha se Serbia është më afër NATO-s sesa Kosova, analisti serb: Serbia më afër njohjes së Kosovës sesa NATO-s

Hill tha se Serbia është më afër NATO-s sesa Kosova, analisti serb: Serbia më afër njohjes së Kosovës sesa NATO-s

Kosovë
Hovenier për deklaratën e Hill: Kosova dëshiron t’i bashkohet NATO-s dhe ne do ta përkrahim atë

Hovenier për deklaratën e Hill: Kosova dëshiron t’i bashkohet NATO-s dhe ne do ta përkrahim atë

Kosovë
Hill tha se Serbia është më afër anëtarësimit sesa Kosova në NATO, Osmani: Serbia as që mund të ëndërrojë t’i bashkohet Aleancës 

Hill tha se Serbia është më afër anëtarësimit sesa Kosova në NATO, Osmani: Serbia as që mund të ëndërrojë t’i bashkohet Aleancës 

Siguri
Hill: Aktualisht Serbia është më afër NATO-s sesa Kosova

Hill: Aktualisht Serbia është më afër NATO-s sesa Kosova

Kosovë
Hill: Marrëveshja e Ohrit nuk nënkupton njohje, por normalizim të marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë

Hill: Marrëveshja e Ohrit nuk nënkupton njohje, por normalizim të marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë

Kosovë
Hill pyetet nëse mban anën e Serbisë, ndërhyn Arifi: Këto akuza i bën LVV që udhëhiqet nga Albin Kurti

Hill pyetet nëse mban anën e Serbisë, ndërhyn Arifi: Këto akuza i bën LVV që udhëhiqet nga Albin Kurti

Lugina
Hill: Vendimi i BQK-së për dinarin një befasi e panevojshme, duhet dhënë rëndësi formimit të Asociacionit

Hill: Vendimi i BQK-së për dinarin një befasi e panevojshme, duhet dhënë rëndësi formimit të Asociacionit

Kosovë
Kërkesa e Kosovës për blerjen e 246 raketave “Javelin” nga SHBA-të, konfirmimi i DASH-it dhe deklaratat – por, si funksionojnë raketat anti-tank?

Kërkesa e Kosovës për blerjen e 246 raketave “Javelin” nga SHBA-të, konfirmimi i DASH-it dhe deklaratat – por, si funksionojnë raketat anti-tank?

Kosovë
Ambasadori amerikan në Beograd, zyrtarëve rusë: Janë qesharake pretendimet se Perëndimi inkurajon “Maidan” në Serbi

Ambasadori amerikan në Beograd, zyrtarëve rusë: Janë qesharake pretendimet se Perëndimi inkurajon “Maidan” në Serbi

Serbia
Për dallim nga Gjermania, ambasadori amerikan në Beograd nuk sheh shumë manipulime në zgjedhjet e Serbisë

Për dallim nga Gjermania, ambasadori amerikan në Beograd nuk sheh shumë manipulime në zgjedhjet e Serbisë

Serbia
Lajçak takon ambasadorin Hill në Bruksel: Bashkëpunim i shkëlqyer BE-SHBA në dialog

Lajçak takon ambasadorin Hill në Bruksel: Bashkëpunim i shkëlqyer BE-SHBA në dialog

Kosovë
Dialogu Kosovë-Serbi, Hill: Nuk është në tavolinë njohja reciproke, por normalizimi i marrëdhënieve

Dialogu Kosovë-Serbi, Hill: Nuk është në tavolinë njohja reciproke, por normalizimi i marrëdhënieve

Kosovë
Dialogu Kosovë – Serbi dhe kushtet për integrime evropiane

Dialogu Kosovë – Serbi dhe kushtet për integrime evropiane

Kosovë
Lajçak thotë se ka progres në zbatimin e marrëveshjeve të dialogut

Lajçak thotë se ka progres në zbatimin e marrëveshjeve të dialogut

Kosovë
Ambasadori Hill paralajmëron Serbinë për marrëdhëniet me Rusinë

Ambasadori Hill paralajmëron Serbinë për marrëdhëniet me Rusinë

Politikë
Hill: Kosova ta bëjë Asociacionin, Serbia të mos e pengojë anëtarësimin e Kosovës në bashkësinë ndërkombëtare

Hill: Kosova ta bëjë Asociacionin, Serbia të mos e pengojë anëtarësimin e Kosovës në bashkësinë ndërkombëtare

Politikë
Hill: Synimi i dialogut është që serbët të marrin Asocacionin, Kosova anëtarësimin në organizata ndërkombëtare

Hill: Synimi i dialogut është që serbët të marrin Asocacionin, Kosova anëtarësimin në organizata ndërkombëtare

Kosovë
Grafit ku kërkohet vdekja e ambasadorit Hill në qendër të Beogradit

Grafit ku kërkohet vdekja e ambasadorit Hill në qendër të Beogradit

Ballkan
Hill: Propozime interesante do t’iu prezantohen Kosovës dhe Serbisë

Hill: Propozime interesante do t’iu prezantohen Kosovës dhe Serbisë

Kosovë
“Vrasësi po shëtit nëpër Beograd, i ftohtë si vdekja” – ambasadori Hill sulmohet verbalisht nga disa gra në Serbi

“Vrasësi po shëtit nëpër Beograd, i ftohtë si vdekja” – ambasadori Hill sulmohet verbalisht nga disa gra në Serbi

Serbia