LAJMI I FUNDIT:

Bundestagu gjerman

77 Artikuj

Deputetët e mbështesin propozimin e qeverisë gjermane për zgjatjen e mandatit të misionit të KFOR-it në Kosovë

Deputetët e mbështesin propozimin e qeverisë gjermane për zgjatjen e mandatit të misionit të KFOR-it në Kosovë

Kosovë
Deputeti gjerman: Kosova po trajtohet padrejtësisht për anëtarësim në KiE

Deputeti gjerman: Kosova po trajtohet padrejtësisht për anëtarësim në KiE

Kosovë
“Kosova i takon Këshillit të Evropës” – ministrja e Jashtme dhe deputeti gjerman kërkojnë nga Gjermania që të votojë në favor të Kosovës

“Kosova i takon Këshillit të Evropës” – ministrja e Jashtme dhe deputeti gjerman kërkojnë nga Gjermania që të votojë në favor të Kosovës

Kosovë
Kurti në Berlin takon politikanë e deputetë gjermanë, i falënderon për mbështetjen anëtarësimit të Kosovës në KiE  

Kurti në Berlin takon politikanë e deputetë gjermanë, i falënderon për mbështetjen anëtarësimit të Kosovës në KiE  

Kosovë
Maqedonci: Bazat ushtarake serbe përgjatë kufirit me Kosovën shqetësim për faktorin ndërkombëtar

Maqedonci: Bazat ushtarake serbe përgjatë kufirit me Kosovën shqetësim për faktorin ndërkombëtar

Siguri
Deputetët e Bundestagut përgëzojnë Policinë e Kosovës për reagimin e matur në Banjskë më 24 shtator

Deputetët e Bundestagut përgëzojnë Policinë e Kosovës për reagimin e matur në Banjskë më 24 shtator

Kosovë
Gërvalla para deputetëve gjermanë: BE-ja ende pa qëndrim zyrtar ndaj Serbisë për Banjskën

Gërvalla para deputetëve gjermanë: BE-ja ende pa qëndrim zyrtar ndaj Serbisë për Banjskën

Kosovë
Lajçaku takohet me anëtarët e Bundestagut, merr mbështetje për dialogun

Lajçaku takohet me anëtarët e Bundestagut, merr mbështetje për dialogun

Kosovë
Lehtësime të tjera për refugjatët në Gjermani – mijëra shqiptarë pritet të përfitojnë nga ky rregull

Lehtësime të tjera për refugjatët në Gjermani – mijëra shqiptarë pritet të përfitojnë nga ky rregull

Kosovë
Deputeti gjerman: Serbia t’i lirojë tre policët kosovarë menjëherë dhe pa kushte

Deputeti gjerman: Serbia t’i lirojë tre policët kosovarë menjëherë dhe pa kushte

Kosovë
Raportuesi për Kosovën në Bundestag: Nuk duhet të bëhemi aktorë në rajon – Kurti e Vuçiq të ulen në tavolinën e bisedimeve

Raportuesi për Kosovën në Bundestag: Nuk duhet të bëhemi aktorë në rajon – Kurti e Vuçiq të ulen në tavolinën e bisedimeve

Kosovë
Reagon edhe deputeti gjerman: Vuçiqi t’i lirojë menjëherë tre policët e rrëmbyer

Reagon edhe deputeti gjerman: Vuçiqi t’i lirojë menjëherë tre policët e rrëmbyer

Kosovë
Schmidt: Mos kini frikë, identiteti juaj është i mbrojtur

Schmidt: Mos kini frikë, identiteti juaj është i mbrojtur

Politikë
Deputeti gjerman: Të shtensionohet situata dhe të ruhet liria e mediave në Kosovë

Deputeti gjerman: Të shtensionohet situata dhe të ruhet liria e mediave në Kosovë

Kosovë
Haker: Hyrja e Maqedonisë së Veriut në BE është në interes të Gjermanisë

Haker: Hyrja e Maqedonisë së Veriut në BE është në interes të Gjermanisë

Politikë
Bundestagu sot do të votojë për rezolutën në mbështetje të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në BE

Bundestagu sot do të votojë për rezolutën në mbështetje të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në BE

Maqedonia e Veriut
Drafti i propozuar nga Rama për Asociacionin, qeveria gjermane konfirmon marrjen e dokumentit

Drafti i propozuar nga Rama për Asociacionin, qeveria gjermane konfirmon marrjen e dokumentit

Shqipëri
Raportuesi për Ballkanin në Bundestag: Të shqyrtohet mundësia e shtimit të trupave të KFOR-it në veri

Raportuesi për Ballkanin në Bundestag: Të shqyrtohet mundësia e shtimit të trupave të KFOR-it në veri

Kosovë


mob5