LAJMI I FUNDIT:

Bob Menendez

23 Artikuj

Skandali i senatorit Bob Menendez dhe lidhjet me Shqipërinë, media britanike nxjerr pjesë nga hetimi

Skandali i senatorit Bob Menendez dhe lidhjet me Shqipërinë, media britanike nxjerr pjesë nga hetimi

Shqipëri
Bob Menendez jep përkohësisht dorëheqje si kryetar i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë në Kongresin amerikan

Bob Menendez jep përkohësisht dorëheqje si kryetar i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë në Kongresin amerikan

Amerika
Robert Menendez akuzohet për ryshfet – senatori amerikan pritet të jap dorëheqje nga Kongresi amerikan

Robert Menendez akuzohet për ryshfet – senatori amerikan pritet të jap dorëheqje nga Kongresi amerikan

Amerika
Edhe deputeti gjerman mbështet letrën e ligjvënësive evropianë dhe amerikanë, që kërkuan ndryshim të qasjes ndaj Kosovës

Edhe deputeti gjerman mbështet letrën e ligjvënësive evropianë dhe amerikanë, që kërkuan ndryshim të qasjes ndaj Kosovës

Politikë
Brnabiq e vlerëson si mbështetje për Kurtin letrën e ligjvënësve evropianë e amerikanë

Brnabiq e vlerëson si mbështetje për Kurtin letrën e ligjvënësve evropianë e amerikanë

Kosovë
​Kurti falënderon ligjvënësit evropianë e amerikanë për letrën dërguar SHBA-së, BE-së e Britanisë

​Kurti falënderon ligjvënësit evropianë e amerikanë për letrën dërguar SHBA-së, BE-së e Britanisë

Kosovë
Senatori Menendez: Një politikë me qendër Beogradin për Ballkanin nuk do të funksionojë

Senatori Menendez: Një politikë me qendër Beogradin për Ballkanin nuk do të funksionojë

Kosovë
Menendez: Serbia të hetojë krimin e tmerrshëm ndaj vëllezërve Bytyqi

Menendez: Serbia të hetojë krimin e tmerrshëm ndaj vëllezërve Bytyqi

Kosovë
Menendez: Të mos ushtrojmë padrejtësisht trysni ndaj Kosovës, për shkak të dëshirës për një zgjidhje përfundimtare

Menendez: Të mos ushtrojmë padrejtësisht trysni ndaj Kosovës, për shkak të dëshirës për një zgjidhje përfundimtare

Kosovë
Arrestimi i Belerit para zgjedhjeve në Himarë, çështja shkon në Senatin amerikan

Arrestimi i Belerit para zgjedhjeve në Himarë, çështja shkon në Senatin amerikan

Shqipëri
“Kosovës po i bëhet presion, por jo edhe Serbisë” – deklarata e senatorit demokrat për dialogun, kritika ndaj Vuçiqit dhe çështja e Asociacionit

“Kosovës po i bëhet presion, por jo edhe Serbisë” – deklarata e senatorit demokrat për dialogun, kritika ndaj Vuçiqit dhe çështja e Asociacionit

Kosovë
Osmani falënderon Menendezin për diskutimet në Senat: U hodh dritë mbi zhvillimet në rajon

Osmani falënderon Menendezin për diskutimet në Senat: U hodh dritë mbi zhvillimet në rajon

Kosovë
Historike, për herë të parë çështja e shqiptarëve të Luginës së Preshevës diskutohet në Senatin amerikan

Historike, për herë të parë çështja e shqiptarëve të Luginës së Preshevës diskutohet në Senatin amerikan

Lugina
Senatori amerikan për Vuçiqin: Narrativën e ka të ngjashme me vizionin e Putinit

Senatori amerikan për Vuçiqin: Narrativën e ka të ngjashme me vizionin e Putinit

Politikë
Senatori amerikan: S’ka garanci që Asociacioni nuk do të jetë një Republika Sërpska

Senatori amerikan: S’ka garanci që Asociacioni nuk do të jetë një Republika Sërpska

Kosovë
Senatori Menendez: Kosovës po i bëhet presion, por jo edhe Serbisë

Senatori Menendez: Kosovës po i bëhet presion, por jo edhe Serbisë

Kosovë
Edhe Kurti takon senatorin Menendez, e njofton për qëndrimet e Qeverisë për dialogun me Serbinë

Edhe Kurti takon senatorin Menendez, e njofton për qëndrimet e Qeverisë për dialogun me Serbinë

Kosovë
Kurti takohet me senatorin Bob Menendez, flasin për sigurinë dhe rëndësinë e anëtarësimit në NATO

Kurti takohet me senatorin Bob Menendez, flasin për sigurinë dhe rëndësinë e anëtarësimit në NATO

Kosovë
Menendez, Escobarit: Po i bëni presion Kosovës ta bëjë një Asociacion që bie ndesh me Kushtetutën – mos ta bëjmë edhe një tjetër Republika Srpska

Menendez, Escobarit: Po i bëni presion Kosovës ta bëjë një Asociacion që bie ndesh me Kushtetutën – mos ta bëjmë edhe një tjetër Republika Srpska

Kosovë
Strehimi afganëve, senatori amerikan: Populli i Shqipërisë po i tregon botës se çfarë do të thotë “BESA”’

Strehimi afganëve, senatori amerikan: Populli i Shqipërisë po i tregon botës se çfarë do të thotë “BESA”’

Shqipëri
Diplomati Ruge rithekson domosdoshmërinë për qasje fer dhe të balancuar të SHBA-së karshi Prishtinës dhe Beogradit

Diplomati Ruge rithekson domosdoshmërinë për qasje fer dhe të balancuar të SHBA-së karshi Prishtinës dhe Beogradit

Kosovë
Ligjvënësit amerikanë, Engel dhe Menendez të shqetësuar me qasjen e SHBA-së ndaj Kosovës

Ligjvënësit amerikanë, Engel dhe Menendez të shqetësuar me qasjen e SHBA-së ndaj Kosovës

Kosovë
​Veseli takon senatorin Bob Menendez: Pa SHBA-në nuk mund të ketë marrëveshje finale mes Kosovës dhe Serbisë

​Veseli takon senatorin Bob Menendez: Pa SHBA-në nuk mund të ketë marrëveshje finale mes Kosovës dhe Serbisë

Kosovë