LAJMI I FUNDIT:

Bakteret

116 Artikuj

Bakteret, shkaktarë të lindjeve të parakohshme

Bakteret, shkaktarë të lindjeve të parakohshme

Shtatzëna
Lidhja “e rrezikshme” mes problemeve tё dhёmbёve dhe tumoreve

Lidhja “e rrezikshme” mes problemeve tё dhёmbёve dhe tumoreve

Shëndetësi Lajme
Çdo shtëpi duhet ta ketë: Antibiotiku më i fuqishëm natyral i cili shkatërron 30 baktere

Çdo shtëpi duhet ta ketë: Antibiotiku më i fuqishëm natyral i cili shkatërron 30 baktere

Të njohim produktet
Hulumtimi i fundit zbuloi se cili objekt në kuzhinë përmban më shumë baktere

Hulumtimi i fundit zbuloi se cili objekt në kuzhinë përmban më shumë baktere

Këshilla dhe ide
Këto pjesë të mishit të pulës janë plot me baktere dhe parazitë – nuk duhet t’i hani kurrë

Këto pjesë të mishit të pulës janë plot me baktere dhe parazitë – nuk duhet t’i hani kurrë

Nutricion
Një lloj i baktereve mund të mbajnë çelësin për të ndihmuar rigjenerimin e mëlçisë

Një lloj i baktereve mund të mbajnë çelësin për të ndihmuar rigjenerimin e mëlçisë

Shëndetësi Lajme
Çfarë ushqimi u rekomandohet të sëmurëve nga “Helicobacter pylori”?

Çfarë ushqimi u rekomandohet të sëmurëve nga “Helicobacter pylori”?

Këshilla mjekësore
Antibiotikët dhe ndikimi i tyre në një sistem tretës të shëndetshëm

Antibiotikët dhe ndikimi i tyre në një sistem tretës të shëndetshëm

Këshilla mjekësore
Gjithçka që duhet të dini për helmimin nga ushqimi: Cilat janë simptomat, sa zgjasin dhe si trajtohen

Gjithçka që duhet të dini për helmimin nga ushqimi: Cilat janë simptomat, sa zgjasin dhe si trajtohen

Të tjera
Çfarë ndodh kur lëshoni ujin, por nuk e ulni kapakun e WC-së: E vërteta do t’ju neverisë

Çfarë ndodh kur lëshoni ujin, por nuk e ulni kapakun e WC-së: E vërteta do t’ju neverisë

Këshilla dhe ide
Si ta pastroni aparatin tuaj të kafesë?

Si ta pastroni aparatin tuaj të kafesë?

Bëje vet
Shkencëtarët zbulojnë molekulën që shkatërron 300 baktere rezistuese ndaj antibiotikëve

Shkencëtarët zbulojnë molekulën që shkatërron 300 baktere rezistuese ndaj antibiotikëve

Shëndetësi Lajme
Në vapë infektoheni më lehtë “aty poshtë”: Si të mbroheni nga bakteret

Në vapë infektoheni më lehtë “aty poshtë”: Si të mbroheni nga bakteret

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Si t’i balanconi bakteret e sqetullave për ta larguar aromën e keqe

Si t’i balanconi bakteret e sqetullave për ta larguar aromën e keqe

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
A mund të shkaktojnë tangat infeksione?

A mund të shkaktojnë tangat infeksione?

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Sa herë mund ta përdorni peshqirin e dushit para se ta futni në rrobalarëse?

Sa herë mund ta përdorni peshqirin e dushit para se ta futni në rrobalarëse?

Të tjera
Mënyra “e saktë” për të pastruar një shishe uji për të eliminuar bakteret e dëmshme

Mënyra “e saktë” për të pastruar një shishe uji për të eliminuar bakteret e dëmshme

Bëje vet
Shikoni me kujdes: Nëse gjuha ju duket kështu, ndoshta do të pësoni sulm në zemër apo do të keni kancer!

Shikoni me kujdes: Nëse gjuha ju duket kështu, ndoshta do të pësoni sulm në zemër apo do të keni kancer!

Këshilla mjekësore
A i vret alkooli vërtet bakteret dhe viruset? Le të ngremë gotat tona dhe të bëjmë një dolli

A i vret alkooli vërtet bakteret dhe viruset? Le të ngremë gotat tona dhe të bëjmë një dolli

Shëndetësi Lajme
Rregullin e higjienës personale të cilin e thyejmë çdo ditë

Rregullin e higjienës personale të cilin e thyejmë çdo ditë

Këshilla mjekësore
Largoni bakteret dhe aromat e pakëndshme: Si të pastroni siç duhet enët prej druri

Largoni bakteret dhe aromat e pakëndshme: Si të pastroni siç duhet enët prej druri

Bëje vet
Shtypni këto pika në trup dhe verifikoni a keni kancer, parazitë, baktere!

Shtypni këto pika në trup dhe verifikoni a keni kancer, parazitë, baktere!

Këshilla mjekësore
Pija më e mirë për heqjen e gëlbazës: Ju çliron nga bakteret dhe viruset e grumbulluara në rrugët e frymëmarrjes

Pija më e mirë për heqjen e gëlbazës: Ju çliron nga bakteret dhe viruset e grumbulluara në rrugët e frymëmarrjes

Mjekësi alternative
Në 90 sekonda: Një hile për të eliminuar 99 për qind të baktereve në një sfungjer për larjen e enëve

Në 90 sekonda: Një hile për të eliminuar 99 për qind të baktereve në një sfungjer për larjen e enëve

Bëje vet