LAJMI I FUNDIT:

Avni Islami

101 Artikuj

Deklarata kërcënuese e Vuçiqit për sulm – reagimi i krerëve të Kosovës dhe analistëve vendorë e ndërkombëtarë

Deklarata kërcënuese e Vuçiqit për sulm – reagimi i krerëve të Kosovës dhe analistëve vendorë e ndërkombëtarë

Kosovë
​Lokali i dyshimtë pranë Policisë, Islami: Alarmante, aty mund të jetë punuar kundër interesave të shtetit

​Lokali i dyshimtë pranë Policisë, Islami: Alarmante, aty mund të jetë punuar kundër interesave të shtetit

Kosovë
Plaçkitje dhe vrasje në shifra shqetësuese, ekspertët thonë se po rrezikohet siguria publike

Plaçkitje dhe vrasje në shifra shqetësuese, ekspertët thonë se po rrezikohet siguria publike

Donjeta Zeqiraj
Shpërthimi në Mitrovicën e Veriut, analistët thonë se nuk dihen autorët por dihen shkaqet

Shpërthimi në Mitrovicën e Veriut, analistët thonë se nuk dihen autorët por dihen shkaqet

Siguri
Arrestimi i 16-vjeçarit për terrorizëm në Pejë, ekspertët japin alarmin për sigurinë në shkolla

Arrestimi i 16-vjeçarit për terrorizëm në Pejë, ekspertët japin alarmin për sigurinë në shkolla

Mirjeta Hajzeraj
Elshani nga Octopus: Milan Radoiçiq pjesëmarrës në sulmin terrorist, Lista serbe ka humbur legjitimitetin

Elshani nga Octopus: Milan Radoiçiq pjesëmarrës në sulmin terrorist, Lista serbe ka humbur legjitimitetin

Elfije Boletini
Milan Radoiçiq në mesin e sulmuesve terroristë në veri, a duhet të shpallet Lista serbe organizatë terroriste?

Milan Radoiçiq në mesin e sulmuesve terroristë në veri, a duhet të shpallet Lista serbe organizatë terroriste?

Elfije Boletini
Dorëheqja e policëve serbë, njohësit e sigurisë: Beogradi vazhdon të ushtrojë presion ndaj serbëve në Kosovë

Dorëheqja e policëve serbë, njohësit e sigurisë: Beogradi vazhdon të ushtrojë presion ndaj serbëve në Kosovë

Elfije Boletini
Vrasjet që cenojnë sigurinë publike

Vrasjet që cenojnë sigurinë publike

Siguri
Dy vrasje brenda tri ditëve në Kosovë, ekspertët kërkojnë nga institucionet të ndërmarrin masa

Dy vrasje brenda tri ditëve në Kosovë, ekspertët kërkojnë nga institucionet të ndërmarrin masa

Mirjeta Hajzeraj
Dronët Bayraktar, analistët: FSK po profesionalizohet dita-ditës,pajisjet mund të përdoren për identifikim dhe gjurmim

Dronët Bayraktar, analistët: FSK po profesionalizohet dita-ditës,pajisjet mund të përdoren për identifikim dhe gjurmim

Elfije Boletini
Eksperti i sigurisë: “Mbrojtja Civile” dhe “Brigada e Veriut” i kanë plotësuar të gjitha kriteret për t’u shpallur organizata terroriste

Eksperti i sigurisë: “Mbrojtja Civile” dhe “Brigada e Veriut” i kanë plotësuar të gjitha kriteret për t’u shpallur organizata terroriste

Siguri
Institucionet pa informata se nga po hyjnë shok-bombat në veri

Institucionet pa informata se nga po hyjnë shok-bombat në veri

Kosovë
Si do të shkojë të dielën procesi zgjedhor në katër komunat në veri? Flasin njohësit e sigurisë

Si do të shkojë të dielën procesi zgjedhor në katër komunat në veri? Flasin njohësit e sigurisë

Elfije Boletini
Ekspertët e sigurisë nuk presin eskalim të situatës në veri të Kosovës

Ekspertët e sigurisë nuk presin eskalim të situatës në veri të Kosovës

Kosovë
NATO thotë se s’ka pranuar kërkesë nga Kosova për shtim të trupave të KFOR-it

NATO thotë se s’ka pranuar kërkesë nga Kosova për shtim të trupave të KFOR-it

Siguri
Kritikohet arsyetimi i Kurtit për tërheqjen nga vendimi për targat

Kritikohet arsyetimi i Kurtit për tërheqjen nga vendimi për targat

Kosovë
A ishte në dijeni AKI dhe Kurti për planin e vrasjes? Përgjigja e Kryeministrisë dhe gjithçka rreth rastit

A ishte në dijeni AKI dhe Kurti për planin e vrasjes? Përgjigja e Kryeministrisë dhe gjithçka rreth rastit

Siguri
Analistët i komentojnë deklaratat e Kurtit në lidhje me rrezikun për luftë

Analistët i komentojnë deklaratat e Kurtit në lidhje me rrezikun për luftë

Siguri
Islami për planifikim atentatin ndaj Kurtit: Kjo do t’i konvenonte vetëm Serbisë

Islami për planifikim atentatin ndaj Kurtit: Kjo do t’i konvenonte vetëm Serbisë

Siguri
A mund të rrezikohet AKI-ja dhe FSK-ja nga sulmet kibernetike?

A mund të rrezikohet AKI-ja dhe FSK-ja nga sulmet kibernetike?

Kosovë
Në pritje të drejtorit të ri, ekspertët thonë se politika duhet t’i largojë duart nga Policia e Kosovës

Në pritje të drejtorit të ri, ekspertët thonë se politika duhet t’i largojë duart nga Policia e Kosovës

Siguri
​Për shtatë muaj raportohen 125 persona të zhdukur

​Për shtatë muaj raportohen 125 persona të zhdukur

Kosovë
Spiunët rusë në Kosovë, eksperti i sigurisë: Besoj se ka edhe të tjerë, institucionet kompetente duhet t’i identifikojnë të gjithë

Spiunët rusë në Kosovë, eksperti i sigurisë: Besoj se ka edhe të tjerë, institucionet kompetente duhet t’i identifikojnë të gjithë

Kosovë