LAJMI I FUNDIT:
Ariana Grande

Ariana Grande

268 Artikuj

Info

Ariana Grande-Butera (e lindur më 26 qershor 1993), e njohur si Ariana Grande është një këngëtare, kantautore dhe aktore amerikane.

Grande cilësohet si nje prej zërave më të mirë të gjeneratës së saj.

Ajo ka fituar shumë çmime si: Grammy Award, Brit Award, MTV VMA dhe American Music Awards.

Grande e filloi karrierën e saj në Teatrin Broadway në muzikalin 13, kur ishte 15 vjeçe.

Ariana Grande dhe Dalton Gomez finalizojnë divorcin e tyre: Këngëtarja pranon pagesën e madhe pasi martesa dyvjeçare e çiftit është shpërbërë zyrtarisht

Ariana Grande dhe Dalton Gomez finalizojnë divorcin e tyre: Këngëtarja pranon pagesën e madhe pasi martesa dyvjeçare e çiftit është shpërbërë zyrtarisht

Yjet
Ariana Grande u lutet fansave të ndalojnë së dërguari mesazhe urrejtjeje, tekse ata po keqinterpretojnë muzikën e saj të re

Ariana Grande u lutet fansave të ndalojnë së dërguari mesazhe urrejtjeje, tekse ata po keqinterpretojnë muzikën e saj të re

Yjet
Ariana Grande është kthyer në personin më të urryer të momentit, duke humbur 370 mijë ndjekës pas thashetheme se mund të ketë tradhtuar ish-partnerin

Ariana Grande është kthyer në personin më të urryer të momentit, duke humbur 370 mijë ndjekës pas thashetheme se mund të ketë tradhtuar ish-partnerin

Yjet
Jennifer Lopez zbulon se Snoop Dog, Khloe Kardashian dhe Taylor Swift ishin ndër yjet që hodhën poshtë ofertën e saj për t’u shfaqur në filmin e saj “This Is Me… Now”

Jennifer Lopez zbulon se Snoop Dog, Khloe Kardashian dhe Taylor Swift ishin ndër yjet që hodhën poshtë ofertën e saj për t’u shfaqur në filmin e saj “This Is Me… Now”

Yjet
Ariana Grande shfaqet me një dukje elegante para publikimit të albumit të saj të ri “Eternal Sunshine”

Ariana Grande shfaqet me një dukje elegante para publikimit të albumit të saj të ri “Eternal Sunshine”

Yjet
Ariana Grande publikon remix-in e këngës “Yes And?” në bashkëpunim me Mariah Carey

Ariana Grande publikon remix-in e këngës “Yes And?” në bashkëpunim me Mariah Carey

Yjet
Yjet në Super Bowl 2024: Beyonce, Jay-Z, Lady Gaga, Taylor Swift, Kim Kardashian, Ariana Grande dhe Justin Bieber kryesojnë në listën e madhe

Yjet në Super Bowl 2024: Beyonce, Jay-Z, Lady Gaga, Taylor Swift, Kim Kardashian, Ariana Grande dhe Justin Bieber kryesojnë në listën e madhe

Yjet
Cilët janë 10 të famshmit më të ndjekur në Instagram në vitin 2023? Nga Kim Kardashian deri te legjendat e futbollit Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi

Cilët janë 10 të famshmit më të ndjekur në Instagram në vitin 2023? Nga Kim Kardashian deri te legjendat e futbollit Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi

Egzona Shigjeqi
Ariana Grande dhe i dashuri i saj i ri, Ethan Slater fotografohen gjatë një darke romantike në New York

Ariana Grande dhe i dashuri i saj i ri, Ethan Slater fotografohen gjatë një darke romantike në New York

Yjet
Pak ditë pas divorcit nga Ariana Grande, Dalton Gomez shihet në momente intime me aktoren Maika Monroe

Pak ditë pas divorcit nga Ariana Grande, Dalton Gomez shihet në momente intime me aktoren Maika Monroe

Yjet
Ariana Grande dhe Dalton Gomez divorcohen

Ariana Grande dhe Dalton Gomez divorcohen

Yjet
Ariana Grande dhe Ethan Slater jetojnë së bashku në New York

Ariana Grande dhe Ethan Slater jetojnë së bashku në New York

Po Flitet
Zbulohen detaje të reja nga divorci i Ariana Grandes me Dalton Gomez

Zbulohen detaje të reja nga divorci i Ariana Grandes me Dalton Gomez

Yjet
Ariana Grande mezi i mban lotët ndërsa rrëfen se ka përdorur fillerë dhe botoks

Ariana Grande mezi i mban lotët ndërsa rrëfen se ka përdorur fillerë dhe botoks

Yjet
I dashuri i ri i Ariana Grandes, Ethan Slater bën kërkesë për divorc nga gruaja e tij

I dashuri i ri i Ariana Grandes, Ethan Slater bën kërkesë për divorc nga gruaja e tij

Po Flitet
Gruaja e aktorit Ethan Slater ndjen se ai e braktisi familjen për Ariana Granden

Gruaja e aktorit Ethan Slater ndjen se ai e braktisi familjen për Ariana Granden

Yjet
Pak pas ndarjes nga Dalton Gomez, Ariana Grande flitet për një lidhje dashurie me aktorin Ethan Slater

Pak pas ndarjes nga Dalton Gomez, Ariana Grande flitet për një lidhje dashurie me aktorin Ethan Slater

Po Flitet
Dalton Gomez është takuar prej muajsh me femra të tjera mes ndarjes nga Ariana Grande

Dalton Gomez është takuar prej muajsh me femra të tjera mes ndarjes nga Ariana Grande

Po Flitet
Ariana Grande ndahet nga bashkëshorti Dalton Gomez pas dy vitesh martesë

Ariana Grande ndahet nga bashkëshorti Dalton Gomez pas dy vitesh martesë

Yjet
Nga Brad Pitt te Daniel Craig – finalja e Wimbeldon bëri bashkë yjet e njohur të Hollywoodit

Nga Brad Pitt te Daniel Craig – finalja e Wimbeldon bëri bashkë yjet e njohur të Hollywoodit

Yjet
Ariana Grande dhe Cynthia Erivo shihen bashkë në xhirimet e filmit “Wicked”

Ariana Grande dhe Cynthia Erivo shihen bashkë në xhirimet e filmit “Wicked”

TV / Film
Ariana Grande nxit shqetësime për gjendjen shëndetësore me një video të re

Ariana Grande nxit shqetësime për gjendjen shëndetësore me një video të re

Po Flitet
Ariana Grande flet për shqetësimet për shëndetin pasi fotot ku shihej me më pak peshë u bënë virale

Ariana Grande flet për shqetësimet për shëndetin pasi fotot ku shihej me më pak peshë u bënë virale

Yjet
Ariana Grande mbështet dhe ndihmon fëmijët e Mançesterit – pesë vjet pas bombardimeve vdekjeprurëse në koncertin e saj

Ariana Grande mbështet dhe ndihmon fëmijët e Mançesterit – pesë vjet pas bombardimeve vdekjeprurëse në koncertin e saj

Yjet