LAJMI I FUNDIT:

Zbulohen detaje të reja nga divorci i Ariana Grandes me Dalton Gomez

Zbulohen detaje të reja nga divorci i Ariana Grandes me Dalton Gomez

Ariana Grande ka renditur kërkesat e saj mes divorcit nga Dalton Gomez.

Ylli 30-vjeçar i pop-it bëri kërkesë për divorc nga bashkëshorti i saj, 28 vjeç, pas vetëm dy vitesh martesë në fillim të kësaj jave.


Tani, sipas dokumenteve të gjykatës, ajo ka kërkuar që t’i jepet mbështetje bashkëshortore dhe prona në përputhje me kontratën paramartesore.

Artistja – e cila vlerësohet të ketë 240 milionë dollarë (225 milionë euro) – ka kërkuar gjithashtu ‘bizhuteri të ndryshme dhe sende të tjera personale’ në mes të ndarjes, si dhe ‘fitimet dhe grumbullimet e kërkuesit para martesës, gjatë martesës dhe pas datës së ndarje’.

Sipas gazetës, ajo dhe Dalton do të paguajnë tarifat e avokatit.

Ariana përmendi ‘dallimet e papajtueshme’ në dokumentet gjyqësore të marra nga TMZ, e cila raportoi se Dalton kishte paraqitur kërkesën e tij të divorcit pothuajse njëkohësisht. Data e ndarjes së tyre u rendit si 20 shkurt 2023.

Burimet i thanë TMZ se çifti i ndarë ‘përpunoi gjithçka’ përpara se të shkonte në gjykatë dhe se Ariana do të ketë një pagesë për Dalton pasi ata kishin një marrëveshje paramartesore.

Në korrik se Ariana dhe Dalton ishin ndarë, me një burim i tha PageSix në atë kohë: “Ata morën vendimin së bashku. Ata kishin probleme para janarit, por duan të mbeten miqtë më të mirë’.

Ditë më vonë, u zbulua romanca e Arianas me yllin e saj të ‘Wicked’, Ethan Slater dhe ai bëri kërkesë për divorc nga gruaja e tij Lilly, me të cilën ka një djalë 13 muajsh.

Lajmi për ndarjen e Arianas erdhi pasi ajo u pa pa unazën e martesës teksa ndiqte turneun e tenisit Wimbledon në Londër.

Këngëtarja bëri kërkesë për divorc gati dy muaj pasi Ethan bëri kërkesë për divorc nga gruaja e tij Lilly Jay.

Ariana dhe agjenti i pasurive të patundshme luksoze Dalton filluan lidhjen në janar 2020 dhe shpallën fejesën e tyre 11 muaj më vonë.

Të dy u martuan në një ceremoni intime me më pak se 20 persona në shtëpinë e tyre në Montecito, Kaliforni në maj 2021.

Në atë kohë Ariana postoi foto nga ky rast të cilat më pas janë fshirë nga Instagrami. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Magazina
Mostransparencë me publikun - Santiana merr mesazh nga i dashuri në dhomën e rrëfimit?

Mostransparencë me publikun - Santiana merr mesazh nga i dashuri në dhomën e rrëfimit?

Magazina
Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Magazina
Katër personazhet që thuhet se do të jenë pjesë e Big Brother VIP Albania 3?

Katër personazhet që thuhet se do të jenë pjesë e Big Brother VIP Albania 3?

Magazina
Buci kërkon të sqarohet me Santianën: Përse dole e mërzitur prej dhomës së rrëfimeve?

Buci kërkon të sqarohet me Santianën: Përse dole e mërzitur prej dhomës së rrëfimeve?

Magazina
Edona James flet pa doreza, u tregon banorëve momente intime nga një rast që i ndodhi pas ndërhyrjes në hundë

Edona James flet pa doreza, u tregon banorëve momente intime nga një rast që i ndodhi pas ndërhyrjes në hundë

Magazina
Kalo në kategori