LAJMI I FUNDIT:

Arben Gashi

459 Artikuj

Manxhuka i reagon Gashit pasi tha se LVV ka koalicion me PDK-në: Çdoherë realiteti i ka demantuar

Manxhuka i reagon Gashit pasi tha se LVV ka koalicion me PDK-në: Çdoherë realiteti i ka demantuar

Kosovë
Gashi: Ka një koalicion mes PDK-së dhe LVV-së

Gashi: Ka një koalicion mes PDK-së dhe LVV-së

Kosovë
Opozita sërish bën thirrje për dorëheqjen e kryeministrit dhe shpalljen e zgjedhjeve të reja

Opozita sërish bën thirrje për dorëheqjen e kryeministrit dhe shpalljen e zgjedhjeve të reja

Kosovë
​Gashi: Letra e Gërvallës e çuditshme, i është drejtuar personit të gabuar

​Gashi: Letra e Gërvallës e çuditshme, i është drejtuar personit të gabuar

Kosovë
Deputetët lartësojnë figurën e heroit Ilaz Kodra, sinonim i guximit e shpirtit liridashës

Deputetët lartësojnë figurën e heroit Ilaz Kodra, sinonim i guximit e shpirtit liridashës

Kosovë
LDK u vendos “vija të kuqe” të gjitha partive politike për koalicione parazgjedhore

LDK u vendos “vija të kuqe” të gjitha partive politike për koalicione parazgjedhore

Politikë
Votat për Kodin Civil: Haxhiu thotë se iu duhet edhe ca kohë – PDK pa vendim, LDK e konsideron punë të qeverisë

Votat për Kodin Civil: Haxhiu thotë se iu duhet edhe ca kohë – PDK pa vendim, LDK e konsideron punë të qeverisë

Kosovë
Propozimi i PDK-së për debat parlamentar për raportin e DASH-it nuk kalon në Kuvend, LVV kërkon seancë të veçantë

Propozimi i PDK-së për debat parlamentar për raportin e DASH-it nuk kalon në Kuvend, LVV kërkon seancë të veçantë

Kosovë
Pasuria e shefave të grupeve parlamentare – Abelard Tahiri milioner

Pasuria e shefave të grupeve parlamentare – Abelard Tahiri milioner

Politikë
Gashi nga Asambleja Parlamentare e KiE: Kosovës tepër gjatë i është mohuar vendi i merituar në Evropë

Gashi nga Asambleja Parlamentare e KiE: Kosovës tepër gjatë i është mohuar vendi i merituar në Evropë

Kosovë
Diskutimi për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës – do të flasin 59 delegatë, ndër ta edhe përfaqësues nga Kosova e Shqipëria

Diskutimi për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës – do të flasin 59 delegatë, ndër ta edhe përfaqësues nga Kosova e Shqipëria

Kosovë
Komiteti i KiE-së ia rrëzon amendamentet Serbisë që anëtarësimi i Kosovës të lidhet me Asociacionin

Komiteti i KiE-së ia rrëzon amendamentet Serbisë që anëtarësimi i Kosovës të lidhet me Asociacionin

Kosovë
Gashi: As nuk diskutohet kthimi i Vjosa Osmanit në krye të LDK-së

Gashi: As nuk diskutohet kthimi i Vjosa Osmanit në krye të LDK-së

Politikë
Gashi dhe Tahiri lëshojnë mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit, fajësojnë LVV-në për bllokim të punës së Komisionit për hetime të rezervave shtetërore

Gashi dhe Tahiri lëshojnë mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit, fajësojnë LVV-në për bllokim të punës së Komisionit për hetime të rezervave shtetërore

Kosovë
Gashi: Kurti të dorëhiqet – opozita nuk i ka numrat për shkarkimin e Qeverisë

Gashi: Kurti të dorëhiqet – opozita nuk i ka numrat për shkarkimin e Qeverisë

Kosovë
“A jeni në vete, po rren Mimoza”, përplasje mes Gashit dhe Kusari-Lilës

“A jeni në vete, po rren Mimoza”, përplasje mes Gashit dhe Kusari-Lilës

Të Tjera
Deputetët të enjten debatojnë për kontratat njëburimore – opozita i quan burim korrupsioni dhe kërkon hetim

Deputetët të enjten debatojnë për kontratat njëburimore – opozita i quan burim korrupsioni dhe kërkon hetim

Të Tjera
Debati për Projektligjin për Shëndetin Riprodhues – çfarë thonë nga partitë politike e çka deputeti i LVV-së që po e kundërshton

Debati për Projektligjin për Shëndetin Riprodhues – çfarë thonë nga partitë politike e çka deputeti i LVV-së që po e kundërshton

Mirjeta Hajzeraj
“Qytetarët po sanksionohen jo vetëm nga BE-ja por edhe nga deputetët e Kuvendit” – marrëveshjet ndërkombëtare shkaktojnë debat mes pozitës e opozitës

“Qytetarët po sanksionohen jo vetëm nga BE-ja por edhe nga deputetët e Kuvendit” – marrëveshjet ndërkombëtare shkaktojnë debat mes pozitës e opozitës

Kosovë
Sulmoi deputetin e LDK-së, Xhavit Haliti dënohet me 1 mijë euro gjobë

Sulmoi deputetin e LDK-së, Xhavit Haliti dënohet me 1 mijë euro gjobë

Drejtësi
Gashi: Zgjedhjet do të duhej të shpallen në shtator – ka nisur numërimi mbrapa për Qeverinë Kurti

Gashi: Zgjedhjet do të duhej të shpallen në shtator – ka nisur numërimi mbrapa për Qeverinë Kurti

Kosovë
“Rri serioz, nuk ka asgjë me qeshë”, gjykatësi ia tërheq vërejtjen Xhavit Halitit në seancë

“Rri serioz, nuk ka asgjë me qeshë”, gjykatësi ia tërheq vërejtjen Xhavit Halitit në seancë

Kosovë
Rrëzimi i pjesshëm i Ligjit të Pagave nga Kushtetuesja, reagojnë partitë opozitare

Rrëzimi i pjesshëm i Ligjit të Pagave nga Kushtetuesja, reagojnë partitë opozitare

Politikë
Gashi i përgjigjet Kurtit: Rezultatet tua të tjerët nuk i shohin në ëndërr, ndryshe do të përfundonin në ankth kolektiv

Gashi i përgjigjet Kurtit: Rezultatet tua të tjerët nuk i shohin në ëndërr, ndryshe do të përfundonin në ankth kolektiv

Kosovë