LAJMI I FUNDIT:

Apple

1604 Artikuj

Thashethemet thonë se kamera e iPhone 16 do t’i ngjasojë logos së Google Play Store

Thashethemet thonë se kamera e iPhone 16 do t’i ngjasojë logos së Google Play Store

Teknologji
Prezantimi i sistemit të ri operativ iOS 17.4 nga Apple mund të vijë më shpejt se sa pritej

Prezantimi i sistemit të ri operativ iOS 17.4 nga Apple mund të vijë më shpejt se sa pritej

Teknologji
Zgjatet jetëgjatësia e baterisë për iPhone 15 – çfarë do të thotë kjo për poseduesit e telefonit

Zgjatet jetëgjatësia e baterisë për iPhone 15 – çfarë do të thotë kjo për poseduesit e telefonit

Mobile
Apple prezanton kufje të personalizuara Beats

Apple prezanton kufje të personalizuara Beats

Lajme Teknologji
Telefoni iu është lagur dhe nuk punon – a funksionon vërtet truku i orizit?

Telefoni iu është lagur dhe nuk punon – a funksionon vërtet truku i orizit?

Mobile
Apple thuhet se po përballet me një gjobë prej 500 milionë eurosh nga BE-ja për kufizimet e qasjeve në transmetimin e muzikës

Apple thuhet se po përballet me një gjobë prej 500 milionë eurosh nga BE-ja për kufizimet e qasjeve në transmetimin e muzikës

Lajme Teknologji
Përdoruesit e iPhone të rrezikuar nga virusi që depërton në llogaritë bankare

Përdoruesit e iPhone të rrezikuar nga virusi që depërton në llogaritë bankare

Mobile
Linja ajrore planifikon t’i pajisë pasagjerët me pajisjet e Apple, Vision Pro gjatë udhëtimit

Linja ajrore planifikon t’i pajisë pasagjerët me pajisjet e Apple, Vision Pro gjatë udhëtimit

Lajme Teknologji
Pse po zhgënjehen përdoruesit me telefonat inteligjent Apple dhe Samsung?

Pse po zhgënjehen përdoruesit me telefonat inteligjent Apple dhe Samsung?

Lajme Teknologji
Apple ka ndërprerë përkohësisht prodhimin e telefonave të palosshëm për shkak të një defekti në ekran

Apple ka ndërprerë përkohësisht prodhimin e telefonave të palosshëm për shkak të një defekti në ekran

Lajme Teknologji
A e dini se për çfarë do të përdoret djersa nga Apple Watch?

A e dini se për çfarë do të përdoret djersa nga Apple Watch?

Lajme Teknologji
Nëse doni që bateria e iPhone-it tuaj të zgjasë më shumë, atëherë duhet të përdorni patjetër këto dy metoda

Nëse doni që bateria e iPhone-it tuaj të zgjasë më shumë, atëherë duhet të përdorni patjetër këto dy metoda

Lajme Teknologji
Disa blerës të Apple Vision Pro po i kthejnë pajisjet e tyre – tregojnë arsyet pse

Disa blerës të Apple Vision Pro po i kthejnë pajisjet e tyre – tregojnë arsyet pse

Lajme Teknologji
Apple jep paralajmerimin: Mos e futni iPhone-in në oriz, kjo është metoda për ta larguar ujin

Apple jep paralajmerimin: Mos e futni iPhone-in në oriz, kjo është metoda për ta larguar ujin

Lajme Teknologji
Përdorues të shumtë të Apple Vision Pro kanë një ankesë për këto pajisje

Përdorues të shumtë të Apple Vision Pro kanë një ankesë për këto pajisje

Lajme Teknologji
Ja cili është njoftimi paralajmërues në telefon të cilin nuk duhet ta injoroni kurrë pasi ndikon negativisht në shëndetin tuaj

Ja cili është njoftimi paralajmërues në telefon të cilin nuk duhet ta injoroni kurrë pasi ndikon negativisht në shëndetin tuaj

Lajme Teknologji
Do të tronditeni me këto pamje – hajduti ‘mbushi’ pantallonat me dhjetëra iPhone nga një dyqan i Apple, largohet pa u ndaluar nga askush

Do të tronditeni me këto pamje – hajduti ‘mbushi’ pantallonat me dhjetëra iPhone nga një dyqan i Apple, largohet pa u ndaluar nga askush

Lajme Teknologji
CEO i OpenAI: Pajisjet Apple, Vision Pro produkti i dytë më madhështor që nga lansimi i iPhone-it

CEO i OpenAI: Pajisjet Apple, Vision Pro produkti i dytë më madhështor që nga lansimi i iPhone-it

Lajme Teknologji
Çfarë tha regjisori i filmave “Avatar” dhe “Terminator” për Apple Vision Pro

Çfarë tha regjisori i filmave “Avatar” dhe “Terminator” për Apple Vision Pro

Lajme Teknologji
Apple Vision Pro ka numër të pabesueshëm të pikselëve

Apple Vision Pro ka numër të pabesueshëm të pikselëve

Lajme Teknologji
A mund të rezistojnë pajisjet Apple Vision Pro kundër një thike të nxehur në 537 gradë Celsius

A mund të rezistojnë pajisjet Apple Vision Pro kundër një thike të nxehur në 537 gradë Celsius

Lajme Teknologji
Si është një ditë me pajisjet e Apple, Vision Pro? – Vlogeri i njohur ndan përvojën e tij 24-orëshe

Si është një ditë me pajisjet e Apple, Vision Pro? – Vlogeri i njohur ndan përvojën e tij 24-orëshe

Lajme Teknologji
Shihni se si të shkatërroni pajisjen 3500 dollarësh të Apple Vision Pro

Shihni se si të shkatërroni pajisjen 3500 dollarësh të Apple Vision Pro

Lajme Teknologji
Qytetari u bë viral derisa voziste Teslan dhe të njëjtën kohë vendosi pajisjet Apple Vision Pro, sekretari amerikan i Transportit ngre alarmin

Qytetari u bë viral derisa voziste Teslan dhe të njëjtën kohë vendosi pajisjet Apple Vision Pro, sekretari amerikan i Transportit ngre alarmin

Lajme Teknologji