LAJMI I FUNDIT:

Annalena Baerbock

94 Artikuj

Gjermania: Kosova të dërgojë në Kushtetuese draftin e Lajçakut

Gjermania: Kosova të dërgojë në Kushtetuese draftin e Lajçakut

Kosovë
Deputeti gjerman: Kosova po trajtohet padrejtësisht për anëtarësim në KiE

Deputeti gjerman: Kosova po trajtohet padrejtësisht për anëtarësim në KiE

Kosovë
“Kosova i takon Këshillit të Evropës” – ministrja e Jashtme dhe deputeti gjerman kërkojnë nga Gjermania që të votojë në favor të Kosovës

“Kosova i takon Këshillit të Evropës” – ministrja e Jashtme dhe deputeti gjerman kërkojnë nga Gjermania që të votojë në favor të Kosovës

Kosovë
Gjermania paralajmëron për pasojat e sulmit të dyshuar kibernetik rus

Gjermania paralajmëron për pasojat e sulmit të dyshuar kibernetik rus

Evropa
Takimi i Kurtit me Baerbock, Ministria e Jashtme Gjermane: U diskutua se si t’i hapet rruga anëtarësimit të Kosovës në Këshill të Evropës

Takimi i Kurtit me Baerbock, Ministria e Jashtme Gjermane: U diskutua se si t’i hapet rruga anëtarësimit të Kosovës në Këshill të Evropës

Kosovë
Kurti takon ministren e Jashtme gjermane, falënderon Gjermaninë për mbështetjen e Kosovës drejt anëtarësimit në KiE

Kurti takon ministren e Jashtme gjermane, falënderon Gjermaninë për mbështetjen e Kosovës drejt anëtarësimit në KiE

Kosovë
Çfarë thanë liderët botërorë pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit?

Çfarë thanë liderët botërorë pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit?

Nga Bota
“Der Spiegel” zbardh planin e Annalena Baerbockut – Gjermania do ta furnizojë Ukrainën me raketat e fuqishme Taurus

“Der Spiegel” zbardh planin e Annalena Baerbockut – Gjermania do ta furnizojë Ukrainën me raketat e fuqishme Taurus

Evropa
Droni rus detyron Baerbock të Gjermanisë të “shkurtojë” vizitën në Ukrainë – menjëherë pas kësaj, pati një alarm për sulm ajror

Droni rus detyron Baerbock të Gjermanisë të “shkurtojë” vizitën në Ukrainë – menjëherë pas kësaj, pati një alarm për sulm ajror

Nga Bota
Baerbock e Gjermanisë tregon pse duhet refuzuar thirrjet për negociata me Putinin

Baerbock e Gjermanisë tregon pse duhet refuzuar thirrjet për negociata me Putinin

Nga Bota
“Palestinezët nuk mund të zhduken në ajër”, reagime të ashpra nga Gjermania dhe Britania për ofensivën ushtarake izrealite në Rafah

“Palestinezët nuk mund të zhduken në ajër”, reagime të ashpra nga Gjermania dhe Britania për ofensivën ushtarake izrealite në Rafah

Azia
Kancelari gjerman Olaf Scholz i bashkohet tubimit kundër të djathtës ekstreme

Kancelari gjerman Olaf Scholz i bashkohet tubimit kundër të djathtës ekstreme

Evropa
Tre mesazhet kryesore të Berlinit që prishën festën e ‘fitores’ së Vuçiqit

Tre mesazhet kryesore të Berlinit që prishën festën e ‘fitores’ së Vuçiqit

Serbia
Daçiq tregon pyetjen që ia bëri kryediplomatja gjermane Baerbock: “Si e mashtruat Thaçin ta nënshkruante marrëveshjen e Brukselit?”

Daçiq tregon pyetjen që ia bëri kryediplomatja gjermane Baerbock: “Si e mashtruat Thaçin ta nënshkruante marrëveshjen e Brukselit?”

Kosovë
“Putini dëshiron të shkatërrojë Ukrainën”, thotë ministrja e Jashtme e Gjermanisë

“Putini dëshiron të shkatërrojë Ukrainën”, thotë ministrja e Jashtme e Gjermanisë

Nga Bota
Kryediplomatja gjermane, Baerbock thotë se Vuçiqi po e tensionon situatën në Kosovë

Kryediplomatja gjermane, Baerbock thotë se Vuçiqi po e tensionon situatën në Kosovë

Politikë
Gjermania do të dërgojë në Kosovë edhe 150 ushtarë shtesë

Gjermania do të dërgojë në Kosovë edhe 150 ushtarë shtesë

Siguri
Komplekset e Holokaustit dhe lufta kundër kritikëve hebrenj

Komplekset e Holokaustit dhe lufta kundër kritikëve hebrenj

Cult+
Diplomati kroat tentoi ta puthte ministren gjermane Baerbock, kjo e fundit iku

Diplomati kroat tentoi ta puthte ministren gjermane Baerbock, kjo e fundit iku

Virale
“Sulm terrorist e tinëzar”, Bearbock: Serbia po provokon me vendosjen e trupave në kufi me Kosovën

“Sulm terrorist e tinëzar”, Bearbock: Serbia po provokon me vendosjen e trupave në kufi me Kosovën

Shqipëri
Daçiq bojkoton foton familjare të Ministerialit në Tiranë, raportohet për debate me ministren gjermane

Daçiq bojkoton foton familjare të Ministerialit në Tiranë, raportohet për debate me ministren gjermane

Shqipëri
Baerbock në Tiranë: Tensionet mes Serbisë dhe Kosovës po rrezikojnë edhe Procesin e Berlinit

Baerbock në Tiranë: Tensionet mes Serbisë dhe Kosovës po rrezikojnë edhe Procesin e Berlinit

Shqipëri
Ministrja gjermane viziton sot Tiranën, pritet takim me liderët e Kosovës e Serbisë për uljen e tensioneve

Ministrja gjermane viziton sot Tiranën, pritet takim me liderët e Kosovës e Serbisë për uljen e tensioneve

Shqipëri
Ministrja e Jashtme e Gjermanisë: Serbia duhet të bëjë thirrje për heqje dorë nga dhuna

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë: Serbia duhet të bëjë thirrje për heqje dorë nga dhuna

Kosovë