LAJMI I FUNDIT:

Alexei Navalny

362 Artikuj

Autoritetet ruse e futin në listën e të kërkuarve vëllain e të ndjerit Alexei Navalny, Oleg

Autoritetet ruse e futin në listën e të kërkuarve vëllain e të ndjerit Alexei Navalny, Oleg

Evropa
Putini promovon oficerin e lartë i cili “ishte personalisht përgjegjës për torturat në burg të Navalnyt”

Putini promovon oficerin e lartë i cili “ishte personalisht përgjegjës për torturat në burg të Navalnyt”

Nga Bota
Sonte në Prishtinë bëhen homazhe për Alexei Navalny, kritikun e Putinit që vdiq në rrethana misterioze në burg

Sonte në Prishtinë bëhen homazhe për Alexei Navalny, kritikun e Putinit që vdiq në rrethana misterioze në burg

Kosovë
Haradinaj-Stublla komenton vdekjen e kundërshtarit të Kremlinit: Rusia dhe Serbia, njësoj si nën regjimin e Millosheviqit

Haradinaj-Stublla komenton vdekjen e kundërshtarit të Kremlinit: Rusia dhe Serbia, njësoj si nën regjimin e Millosheviqit

Kosovë
Taylor Swift, Papa, Putini: Kujt i beson në epokën e gënjeshtrës dhe inteligjencës artificiale?

Taylor Swift, Papa, Putini: Kujt i beson në epokën e gënjeshtrës dhe inteligjencës artificiale?

Fakte
Reagon Kremlini pas pretendimeve se Navalny është helmuar

Reagon Kremlini pas pretendimeve se Navalny është helmuar

Nga Bota
BE-ja bën thirrje për një hetim ndërkombëtar të vdekjes së Navalnyt

BE-ja bën thirrje për një hetim ndërkombëtar të vdekjes së Navalnyt

Nga Bota
Në letrat e fundit të Navalny, disidenti rus thuhet se e quajti agjendën e Donald Trump për një mandat të dytë ‘vërtetë të frikshme’

Në letrat e fundit të Navalny, disidenti rus thuhet se e quajti agjendën e Donald Trump për një mandat të dytë ‘vërtetë të frikshme’

Nga Bota
Trump më në fund deklarohet për vdekjen e Alexei Navalny

Trump më në fund deklarohet për vdekjen e Alexei Navalny

Amerika
Protesta para ambasadës ruse në Shkup pas vdekjes së Navalny

Protesta para ambasadës ruse në Shkup pas vdekjes së Navalny

Maqedonia e Veriut
Vendi im … nuk ekziston më!

Vendi im … nuk ekziston më!

Cult+
Gruaja e Navalnyt pretendon se burri i saj vdiq nga helmimi

Gruaja e Navalnyt pretendon se burri i saj vdiq nga helmimi

Evropa
Pamje që thuhet se tregojnë autokolonën duke nxjerrë trupin e Alexei Navalny nga burgu i Arktikut – në mes të natës

Pamje që thuhet se tregojnë autokolonën duke nxjerrë trupin e Alexei Navalny nga burgu i Arktikut – në mes të natës

Nga Bota
“Putini është një përbindësh”: Gruaja e Aleksander Litvinenkos reagon për vdekjen e Navalnyt

“Putini është një përbindësh”: Gruaja e Aleksander Litvinenkos reagon për vdekjen e Navalnyt

Nga Bota
Një i burgosur përshkruan ‘rrëmujën misterioze’ një natë para se të raportohej vdekja e Alexei Navalny

Një i burgosur përshkruan ‘rrëmujën misterioze’ një natë para se të raportohej vdekja e Alexei Navalny

Nga Bota
Pas gjetjes së trupit të Alexei Navalny, flet zëdhënësja e tij

Pas gjetjes së trupit të Alexei Navalny, flet zëdhënësja e tij

Nga Bota
Sandulloviq: Isha me fat dy herë, të njëjtin nuk e pati Navalny

Sandulloviq: Isha me fat dy herë, të njëjtin nuk e pati Navalny

Serbia
Mediat ruse tregojnë se ku ndodhet trupi i Alexei Navalny, thonë se është plot mavijosje

Mediat ruse tregojnë se ku ndodhet trupi i Alexei Navalny, thonë se është plot mavijosje

Evropa
400 të arrestuar në memorialet e Navalnyt në të gjithë Rusinë

400 të arrestuar në memorialet e Navalnyt në të gjithë Rusinë

Evropa
Vdekja e Alexei Navalny, ekipi i tij akuzon Rusinë “për fshehjen” e trupit

Vdekja e Alexei Navalny, ekipi i tij akuzon Rusinë “për fshehjen” e trupit

Evropa
Kush është gruaja e bukur e Alexei Navalnyt, dyshja u takuan për herë të parë gjatë pushimeve në Turqi

Kush është gruaja e bukur e Alexei Navalnyt, dyshja u takuan për herë të parë gjatë pushimeve në Turqi

Kuriozitete
Shikoni se si oficerët rusë tërheqin zvarrë rusët që i bëjnë nderimet e tyre për Navalnyn

Shikoni se si oficerët rusë tërheqin zvarrë rusët që i bëjnë nderimet e tyre për Navalnyn

Evropa
Protestuesit në Beograd fyejnë rëndë presidentin rus Vladimir Putin

Protestuesit në Beograd fyejnë rëndë presidentin rus Vladimir Putin

Ballkan
Çfarë thanë autoritetet ruse për shkakun e vdekjes së Navalnyt?

Çfarë thanë autoritetet ruse për shkakun e vdekjes së Navalnyt?

Evropa