LAJMI I FUNDIT:

Alexander Lukashenko

145 Artikuj

Lukashenko: Në Bjellorusi janë vendosur dhjetëra armë bërthamore ruse

Lukashenko: Në Bjellorusi janë vendosur dhjetëra armë bërthamore ruse

Nga Bota
Edhe Lukashenko i Bjellorusisë vjen me një pretendim rreth sulmit në Moskë

Edhe Lukashenko i Bjellorusisë vjen me një pretendim rreth sulmit në Moskë

Nga Bota
Putin nuk është në krye të listës së liderëve më të votuar në botë – kush i ka ‘fituar’ 100 për qind zgjedhjet parlamentare

Putin nuk është në krye të listës së liderëve më të votuar në botë – kush i ka ‘fituar’ 100 për qind zgjedhjet parlamentare

Evropa
Lukashenko i jep vetes imunitet të përjetshëm nga ndjekja penale

Lukashenko i jep vetes imunitet të përjetshëm nga ndjekja penale

Evropa
Lukashenko: Prigozhinin e kam paralajmëruar se mund ta ketë një fund fatal, Putin nuk është fajtor

Lukashenko: Prigozhinin e kam paralajmëruar se mund ta ketë një fund fatal, Putin nuk është fajtor

Evropa
Pse Bjellorusia mund të duhet të financojë grupin Wagner?

Pse Bjellorusia mund të duhet të financojë grupin Wagner?

Nga Bota
Polonia i përgjigjet “dëshirës së Lukashenkos për përmirësim të marrëdhënieve”

Polonia i përgjigjet “dëshirës së Lukashenkos për përmirësim të marrëdhënieve”

Evropa
A po e anekson Putini fshehurazi Bjellorusinë?

A po e anekson Putini fshehurazi Bjellorusinë?

Nga Bota
Parlamenti Evropian e do Lukashenkon pas hekurave, i kërkon Hagës urdhër arresti për liderin bjellorus

Parlamenti Evropian e do Lukashenkon pas hekurave, i kërkon Hagës urdhër arresti për liderin bjellorus

Nga Bota
Lukashenko: Prigozhin është në Rusi

Lukashenko: Prigozhin është në Rusi

Evropa
Lukashenko thotë se kërkoi nga Putini të mos e vriste shefin e Wagner, Yevgeny Prigozhin

Lukashenko thotë se kërkoi nga Putini të mos e vriste shefin e Wagner, Yevgeny Prigozhin

Nga Bota
“Do të shtypesh si një insekt”: Lukashenko tregon detaje të telefonatave me Prigozhin, gjatë kryengritjes së mercenarëve Wagner në Rusi

“Do të shtypesh si një insekt”: Lukashenko tregon detaje të telefonatave me Prigozhin, gjatë kryengritjes së mercenarëve Wagner në Rusi

Nga Bota
Lukashenko konfirmon se udhëheqësi i Wagner është në Bjellorusi

Lukashenko konfirmon se udhëheqësi i Wagner është në Bjellorusi

Nga Bota
Prigozhin ra dakord të “ndalojë avancimin në Moskë” – çfarë parasheh marrëveshja dhe si u përfshi Bjellorusia?

Prigozhin ra dakord të “ndalojë avancimin në Moskë” – çfarë parasheh marrëveshja dhe si u përfshi Bjellorusia?

Nga Bota
Bjellorusia ka filluar të marrë armë bërthamore taktike nga Rusia, thotë Lukashenko

Bjellorusia ka filluar të marrë armë bërthamore taktike nga Rusia, thotë Lukashenko

Nga Bota
Lukashenko thotë se do të përdorte armët bërthamore ruse pa lejen e Putinit

Lukashenko thotë se do të përdorte armët bërthamore ruse pa lejen e Putinit

Evropa
Aleati i Putinit ofron armë bërthamore për këdo që dëshiron të bashkohet me Rusinë

Aleati i Putinit ofron armë bërthamore për këdo që dëshiron të bashkohet me Rusinë

Nga Bota