LAJMI I FUNDIT:

Agim Ademi

536 Artikuj

Ademi pret klubet e Lidhjes Rajonale të Gjilanit, inkurajon për zhvillimin e futbollit

Ademi pret klubet e Lidhjes Rajonale të Gjilanit, inkurajon për zhvillimin e futbollit

Superliga
Prej pranimit, Kosova kishte katër përzgjedhës – i pesti do të ketë punë shumë të vështirë

Prej pranimit, Kosova kishte katër përzgjedhës – i pesti do të ketë punë shumë të vështirë

Përfaqësuesja e Kosovës
Eliminatore me lloç, ku edhe përfunduam në lloç – nga ëndrra për Euro 2024 në vendin e pestë!

Eliminatore me lloç, ku edhe përfunduam në lloç – nga ëndrra për Euro 2024 në vendin e pestë!

Përfaqësuesja e Kosovës
“As në FFK, as në FSHF, derisa Kosova të bëhet Shqipëri” – Lorik Cana komenton rreth fjalëve që ai të jetë drejtues i futbollit kosovar

“As në FFK, as në FSHF, derisa Kosova të bëhet Shqipëri” – Lorik Cana komenton rreth fjalëve që ai të jetë drejtues i futbollit kosovar

Përfaqësuesja e Kosovës
Agim Ademi falënderon tifozët që ishin në Zvicër, premton që së shpejti do të kualifikohen në Evropian dhe Botëror

Agim Ademi falënderon tifozët që ishin në Zvicër, premton që së shpejti do të kualifikohen në Evropian dhe Botëror

Përfaqësuesja e Kosovës
Prokuroria hedh poshtë kallëzimin penal ndaj kryetarit të FFK-së, Agim Ademi

Prokuroria hedh poshtë kallëzimin penal ndaj kryetarit të FFK-së, Agim Ademi

Sport vendor
Thierry Favre në vizitë në Kosovë, lavdëron punën e bërë nga FFK

Thierry Favre në vizitë në Kosovë, lavdëron punën e bërë nga FFK

Superliga
Merret vendimi për ndeshjen Kosovë – Izrael, do të zhvillohet me tifozë

Merret vendimi për ndeshjen Kosovë – Izrael, do të zhvillohet me tifozë

Përfaqësuesja e Kosovës
Samir Ujkani emërohet zëvendësdrejtor i Përfaqësueses së Kosovës

Samir Ujkani emërohet zëvendësdrejtor i Përfaqësueses së Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës
Duka së bashku me Ademin priten nga kryeparlamentari Glauk Konjufca

Duka së bashku me Ademin priten nga kryeparlamentari Glauk Konjufca

Kosovë
U mbajt Kuvendi i LRF Gjilanit me themelues dhe delegatë

U mbajt Kuvendi i LRF Gjilanit me themelues dhe delegatë

Kosovë
Agim Ademi thotë se janë duke e pritur nga UEFA vendimin për ndeshjen Kosovë-Izrael

Agim Ademi thotë se janë duke e pritur nga UEFA vendimin për ndeshjen Kosovë-Izrael

Përfaqësuesja e Kosovës
Agim Ademi pret Ballkanin në selinë e FFK-së, nderon klubin dhe trajnerin Ilir Daja me mirënjohje për të arritur në Evropë

Agim Ademi pret Ballkanin në selinë e FFK-së, nderon klubin dhe trajnerin Ilir Daja me mirënjohje për të arritur në Evropë

Ligat tjera
Nga humbja ndaj Rumanisë, te shkaktarët dhe kritikat – Agim Ademi vjen me një reagim të gjatë

Nga humbja ndaj Rumanisë, te shkaktarët dhe kritikat – Agim Ademi vjen me një reagim të gjatë

Përfaqësuesja e Kosovës
Krerët e federatave në drekë zyrtare, presin lojë të fortë e spektakël futbolli në Bukuresht

Krerët e federatave në drekë zyrtare, presin lojë të fortë e spektakël futbolli në Bukuresht

Përfaqësuesja e Kosovës
Agim Ademi: Brezi i ri është gati për të shkëlqyer në skenën ndërkombëtare

Agim Ademi: Brezi i ri është gati për të shkëlqyer në skenën ndërkombëtare

Përfaqësuesja e Kosovës
Nderohet Albert Bunjaku, sulmuesi i njohur që luajti për Zvicrën dhe Kosovën

Nderohet Albert Bunjaku, sulmuesi i njohur që luajti për Zvicrën dhe Kosovën

Përfaqësuesja e Kosovës
Takim miqësor mes drejtuesve të dy federatave para ndeshjes Kosovë-Zvicër

Takim miqësor mes drejtuesve të dy federatave para ndeshjes Kosovë-Zvicër

Përfaqësuesja e Kosovës
Futbolli kosovar ‘minierë’ për futbollistë – në listat e Glihas dhe Sylvinhos janë 14 lojtarë që janë krijuar në Kosovë  

Futbolli kosovar ‘minierë’ për futbollistë – në listat e Glihas dhe Sylvinhos janë 14 lojtarë që janë krijuar në Kosovë  

Lavdim Pireva
Ademi uron Ballkanin për kalimin në grupet e Ligës së Koferencës

Ademi uron Ballkanin për kalimin në grupet e Ligës së Koferencës

Superliga
Kompania ‘Bon Voyage’ bëhet sponsor i Superligës U21

Kompania ‘Bon Voyage’ bëhet sponsor i Superligës U21

Superliga
Agim Ademi takohet me Wengerin, i kërkon organizimin e një seminari për edukimin e trajnerëve

Agim Ademi takohet me Wengerin, i kërkon organizimin e një seminari për edukimin e trajnerëve

Sport vendor
Ndryshon mënyra e delegimit të gjyqtarëve në Superligë nga sezoni i ri

Ndryshon mënyra e delegimit të gjyqtarëve në Superligë nga sezoni i ri

Superliga
Kryetari i FFK-së, Agim Ademi takoi përzgjedhësin Primozh Gliha

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi takoi përzgjedhësin Primozh Gliha

Përfaqësuesja e Kosovës