LAJMI I FUNDIT:

Agim Ademi falënderon tifozët që ishin në Zvicër, premton që së shpejti do të kualifikohen në Evropian dhe Botëror

Agim Ademi falënderon tifozët që ishin në Zvicër, premton që së shpejti do të kualifikohen në Evropian dhe Botëror

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi falënderoi tifozët e pranishëm mbrëmë në stadiumin St. Jakob Park në Basel, ndërsa shtoi se ai do të punojë që Kosova të luajë së shpejti në një event të madh.

Edhe pse mysafir, Kosova pati përkrahje të madhe atje nga bashkëatdhetarët në Zvicër.


E përmes një postimi, i pari i shtëpisë së futbollit kosovar u shpreh se Kosova shumë shpejt do të kualifikohet në Evropiane dhe Botëror.


Postimi i Agim Ademit pa ndërhyrje 

“Stadiumi “St. Jakob-Park” në Bazel mbrëmë ishte epiqendër e bashkatdhetarëve tanë, të cilët erdhën në përkrahje të Kombëtares së Kosovës jo vetëm nga qytetet anembanë Zvicrës, por edhe nga të gjitha shtetet evropiane, e madje edhe përtej Atlantikut”.

“Dua të falënderoj gjithsecilin prej tyre, të cilët me zemër dhe entuziazëm erdhën të përkrahnin djemtë e Kombëtares sonë. Ata u bënë pjesë e një ndeshje, e cila pa dyshim do të mbetet në kujtesën e tyre, duke treguar solidaritetin dhe dashurinë e padiskutueshme për vendin e tyre”.

“Me praninë dhe brohoritjet e tyre, ata, krijuan një atmosferë impozante në stadium, që rrallëherë shihet në stadiumet e futbollit dhe njëherësh u shndërruan në forcë energjie për ekipin tonë, i cili përkundër mungesave të shumta dhe me lojtarë të rinj arriti të na bëjë krenar me paraqitjen e tij”.

“Falënderoj çdo shqiptar që ishte në stadium dhe që barti me krenari simbolet tona shtetërore e kombëtare, duke përjetuar bashkë me ne emocionet, shpresat dhe ndjenjat që jep loja e futbollit”.

“Bashkatdhetarët tanë janë vlerë e madhe e jona. Ata janë aset shtetëror e kombëtar. Prania e tyre, dashuria dhe përkushtimi për atdheun janë pasuria më e çmuar që kemi”.

“E di që nuk mund t’i falënderojmë mjaftueshëm për kontributin e tyre të jashtëzakonshëm për lirinë dhe shtetndërtimin e Kosovës, por dua të përçoj mirënjohjen e thellë për krijimin e një atmosfere aq frymëzuese dhe të ngrohtë për lojtarët tanë në Bazel”.

“Një falënderim edhe për tifo-grupin ‘Dardanët’ që në numër të konsiderueshëm kishin udhëtuar në Bazel dhe si zakonisht treguan vlera të larta qytetare e sportive, teksa me pasionin dhe zërin e tyre mbështeten djemtë në fushë në çdo moment të lojës. Gjithashtu, një falënderim i veçantë për mediat kosovare që me profesionalizmin e tyre pasqyruan nga afër këtë spektakël futbolli dhe i dhanë jehonë mbështetjes së madhe që dha Diaspora jonë për Kombëtaren”.

“Ju premtoj se do të vazhdojmë të jemi afër jush dhe të punojmë me gjithë fuqinë tonë për të bërë më të mirën për futbollin dhe për vendin tonë. Njëherësh, shpresoj shumë se këta djelmosha që e dhanë më shumë se 100 përqindshin e tyre në ndeshjen e mbrëmshme kundër Zvicrës shumë shpejt do të realizojnë ëndrrën tonë të përbashkët – pjesëmarrjen në eventet e mëdha të futbollit evropian e botëror”, ka shkruar Ademi.


/Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori