LAJMI I FUNDIT:

Agim Ademi

530 Artikuj

Uliks Polloshka do ta përfaqësojë Kosovën në kualifikimet për “e-Euro 2024”

Uliks Polloshka do ta përfaqësojë Kosovën në kualifikimet për “e-Euro 2024”

eSports
Mbahet takimi i Grupit Koordinues për planin 5-vjeçar të infrastrukturës së futbollit në praninë e ministrit Çeku dhe presidentit Ademi

Mbahet takimi i Grupit Koordinues për planin 5-vjeçar të infrastrukturës së futbollit në praninë e ministrit Çeku dhe presidentit Ademi

Futboll
FFK-ja lanson strategjinë për periudhën katërvjeçare nën moton “Themelet e së ardhmes”

FFK-ja lanson strategjinë për periudhën katërvjeçare nën moton “Themelet e së ardhmes”

Përfaqësuesja e Kosovës
“Lojtar shumë i mirë, do të kaloj mirë me të” – Foda flet për situatën e Zhegrovës

“Lojtar shumë i mirë, do të kaloj mirë me të” – Foda flet për situatën e Zhegrovës

Përfaqësuesja e Kosovës
Ka vite duke e lutur, një emër i madh ka pranuar të luaj për Kosovën nga ky vit

Ka vite duke e lutur, një emër i madh ka pranuar të luaj për Kosovën nga ky vit

Përfaqësuesja e Kosovës
Gjithçka çfarë u tha në prezantimin e përzgjedhësit të ri të Kosovës, Franco Foda

Gjithçka çfarë u tha në prezantimin e përzgjedhësit të ri të Kosovës, Franco Foda

Përfaqësuesja e Kosovës
FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës
“Janë ekipe që i njohim, më së miri Rumaninë” – i pari i FFK-së, Agim Ademi komenton shortin e Ligës së Kombeve

“Janë ekipe që i njohim, më së miri Rumaninë” – i pari i FFK-së, Agim Ademi komenton shortin e Ligës së Kombeve

Përfaqësuesja e Kosovës
Emrat e trajnerëve gjermanë që u përfolën për përzgjedhës të Kosovës – cili do të ishte ideal sipas jush?

Emrat e trajnerëve gjermanë që u përfolën për përzgjedhës të Kosovës – cili do të ishte ideal sipas jush?

Përfaqësuesja e Kosovës
“Superkupa do të luhet në Gjermani ose Zvicër” – Ademi flet edhe për stinorin pranveror: Jemi gati, kemi rritje të cilësisë në futbollin vendor

“Superkupa do të luhet në Gjermani ose Zvicër” – Ademi flet edhe për stinorin pranveror: Jemi gati, kemi rritje të cilësisë në futbollin vendor

Superliga
Në pritje të trajnerit të ri, Kosova të enjten mëson kundërshtarët për Ligën e Kombeve – Ademi: Duam ta fitojmë grupin dhe Ligën C

Në pritje të trajnerit të ri, Kosova të enjten mëson kundërshtarët për Ligën e Kombeve – Ademi: Duam ta fitojmë grupin dhe Ligën C

Përfaqësuesja e Kosovës
U dorëzuan stemat e reja të FIFA-s për 16 gjyqtarë

U dorëzuan stemat e reja të FIFA-s për 16 gjyqtarë

Kosovë
Liga e Parë me sponsor të ri, FFK dhe Banka Raiffeisen nënshkruajnë marrëveshjen e partneritetit

Liga e Parë me sponsor të ri, FFK dhe Banka Raiffeisen nënshkruajnë marrëveshjen e partneritetit

Liga e Parë
Kryetari i FFK-së, Ademi: Çështja e përzgjedhësit është punë e kryer, ai është gjerman dhe zyrtarzimi do të ndodh në ditët në vijim

Kryetari i FFK-së, Ademi: Çështja e përzgjedhësit është punë e kryer, ai është gjerman dhe zyrtarzimi do të ndodh në ditët në vijim

Përfaqësuesja e Kosovës
Një vit me rezultatet të dobëta dhe turbulenca në skuadër – Kosovës iu shua ëndrra për Euro 2024

Një vit me rezultatet të dobëta dhe turbulenca në skuadër – Kosovës iu shua ëndrra për Euro 2024

Përfaqësuesja e Kosovës
“Mund ta ndaloj secilin, Daku iku për konkurrencën me Muriqin” – kryetari i FFK-tregon për memorandumin që ka me FSHF-në

“Mund ta ndaloj secilin, Daku iku për konkurrencën me Muriqin” – kryetari i FFK-tregon për memorandumin që ka me FSHF-në

Përfaqësuesja e Kosovës
Kryetari i FFK-së, Agim Ademi për përzgjedhësin e ri: Kanë aplikuar 26-27 trajnerë, këto janë tri kriteret që duhet t’i plotësojnë

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi për përzgjedhësin e ri: Kanë aplikuar 26-27 trajnerë, këto janë tri kriteret që duhet t’i plotësojnë

Shkumbin Pireva
Deputet e Kuvendit të Kosovës vizitojnë FFK-në, diskutohet për Ligjin e Sponsorizimit

Deputet e Kuvendit të Kosovës vizitojnë FFK-në, diskutohet për Ligjin e Sponsorizimit

Superliga
Ademi pret klubet e Lidhjes Rajonale të Gjilanit, inkurajon për zhvillimin e futbollit

Ademi pret klubet e Lidhjes Rajonale të Gjilanit, inkurajon për zhvillimin e futbollit

Superliga
Prej pranimit, Kosova kishte katër përzgjedhës – i pesti do të ketë punë shumë të vështirë

Prej pranimit, Kosova kishte katër përzgjedhës – i pesti do të ketë punë shumë të vështirë

Përfaqësuesja e Kosovës
Eliminatore me lloç, ku edhe përfunduam në lloç – nga ëndrra për Euro 2024 në vendin e pestë!

Eliminatore me lloç, ku edhe përfunduam në lloç – nga ëndrra për Euro 2024 në vendin e pestë!

Përfaqësuesja e Kosovës
“As në FFK, as në FSHF, derisa Kosova të bëhet Shqipëri” – Lorik Cana komenton rreth fjalëve që ai të jetë drejtues i futbollit kosovar

“As në FFK, as në FSHF, derisa Kosova të bëhet Shqipëri” – Lorik Cana komenton rreth fjalëve që ai të jetë drejtues i futbollit kosovar

Përfaqësuesja e Kosovës
Agim Ademi falënderon tifozët që ishin në Zvicër, premton që së shpejti do të kualifikohen në Evropian dhe Botëror

Agim Ademi falënderon tifozët që ishin në Zvicër, premton që së shpejti do të kualifikohen në Evropian dhe Botëror

Përfaqësuesja e Kosovës
Prokuroria hedh poshtë kallëzimin penal ndaj kryetarit të FFK-së, Agim Ademi

Prokuroria hedh poshtë kallëzimin penal ndaj kryetarit të FFK-së, Agim Ademi

Sport vendor