LAJMI I FUNDIT:

Ballkani pranon trofeun si kampion i Kosovës për sezonin 2023/24

Ballkani pranon trofeun si kampion i Kosovës për sezonin 2023/24

Ballkani sot ka marrë trofeun e Albi Mall Superligës së Kosovës, si kampion, gjë që e kishte siguruar më parë.

Sot pas ndeshjes FC Ballkani – FC Prishtina që u mbyll 2-1 u organizua ceremonia e ndarjes së trofeut të kampionit.

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi dhe Albi Humolli nga Albi Mall ndanë trofeun për kapitenin Edvin Kuç.

Për portokallezinjtë ky është titulli i tretë radhazi, teksa sivjet e mbyllin edicionin me kurorën e dyfisht, pasi disa ditë më parë fituan edhe Kupën e Kosovës.

Ballkani ka dominuar në futbollin e Kosovës dhe përveç kësaj ka marr pjesë dy herë edhe në fazën e grupeve të Ligës së Evropës.

Ilir Daja fitoi trofeun për herë të tretë, ndërsa klubi vazhdon të drejtohet me shumë sukses nga presidenti Arsim Kabashi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Notat e lojtarëve, Serbi 0-1 Angli: Bellingham lojtar i ndeshjes, Kane dëshpëron

Notat e lojtarëve, Serbi 0-1 Angli: Bellingham lojtar i ndeshjes, Kane dëshpëron

Përfaqësueset
Kalo në kategori