LAJMI I FUNDIT:

Ka vite duke e lutur, një emër i madh ka pranuar të luaj për Kosovën nga ky vit

Ka vite duke e lutur, një emër i madh ka pranuar të luaj për Kosovën nga ky vit

Ka disa vite që është duke u ftuar, por ai ende nuk ka marrë vendimin përfundimtar deri më tani.

Megjithatë duket se më në fund është bindur dhe Elvis Rexhbecaj do të jetë futbollisti më i ri i Dardanëve.


Në prezantimin e përzgjedhësit të ri Franc Foda, gjermani u pyet për mesfushorin kosovar që luan te Augsburgu në elitën e futbollit gjerman.

"Do të jetoj në Prishtinë, njoh disa futbollistë të Kosovës" - fjalët e para të Franco Fodas si trajner i Dardanëve
Lexo po ashtu "Do të jetoj në Prishtinë, njoh disa futbollistë të Kosovës" - fjalët e para të Franco Fodas si trajner i Dardanëve

“Po e njoh Elvis Rexhbecajn dhe e kam parë duke luajtur te Augsburgu. Do të shkoj ta vizitojë dhe ta ftoj që të na bashkohet”, deklaroi shkurtimisht Foda.

Në atë moment ndërhyu edhe i pari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi i cili dha një lajm të madh sa i përket Rexhbeçajt.

“Ka vite që e kemi ftuar dhe tani jemi në fazën finale ku lojtari do të pajiset me pasaportë dhe do të na bashkohet në ndeshjet e ardhshme”, ka deklaruar Agim Ademi.

Padyshim që ky është një lajm i madh duke parë nevojën e Kosovës për një mesfushor kualitativ.

26-vjeçari është titullar i padiskutueshëm te Augsburgu, derisa këtë edicion në 21 ndeshje zyrtare ka realizuar edhe dy gola. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

La Liga
Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

La Liga
A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

La Liga

"Lunin është brenda portës dhe topi duket sikur ka kaluar vijën" – eksperti i referimit jep mendimin e tij për momentin e shumëpërfolur

La Liga
Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

La Liga
Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

La Liga
Kalo në kategori