LAJMI I FUNDIT:

“Lojtar shumë i mirë, do të kaloj mirë me të” – Foda flet për situatën e Zhegrovës

“Lojtar shumë i mirë, do të kaloj mirë me të” – Foda flet për situatën e Zhegrovës

Franco Foda është përzgjedhës i ri i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, ku sot është prezantuar nga Federata e Futbollit të Kosovës.

Foda merr drejtimin e Kosovës pasi ishte papunë për gati dy vjet, ku së fundmi drejtoi Zurichun për një periudhë të shkurtër.


Ai u pyet edhe për situatës e Edon Zhegrovës, ku Foda thotë se është trajner i së tashmes dhe te Kosova është i mirëseardhur kushdo që është i gatshëm të japë 100 përqindëshin.

“Nuk jam njeri që e shoh të kaluarën. E shoh të tashmen. Zhegrova është lojtar shumë i mirë dhe do të kaloj shumë mirë me të. Kushdo që është i gatshëm të japë 100 për qind për Përfaqësuesen, është i mirëseardhur. Kushdo që performon mirë ka vend te Kosova”, ka theksuar ai.

Edhe kryetari i FFK-së konfirmoi se Zhegrova do të jetë pjesë e Përfaqësueses në ndeshjet e marsit.

“Ato çka i ka thënë ai, i sqaron ai për kë e ka pas fjalën kur të vjen në konferencë”, ka deklaruar Ademi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori