LAJMI I FUNDIT:

Adem Demaçi

193 Artikuj

Kurti: Urime ditëlindja e disidentit të pathyeshëm Adem Demaçit dhe e aktivistit shembullor Astrit Deharit

Kurti: Urime ditëlindja e disidentit të pathyeshëm Adem Demaçit dhe e aktivistit shembullor Astrit Deharit

Kosovë
“Vdes kur dua vet”, ASHAK hap ekspozitën në përkujtim të heroit Adem Demaçi

“Vdes kur dua vet”, ASHAK hap ekspozitën në përkujtim të heroit Adem Demaçi

Kosovë
Shkollimi i shqiptarëve në Beograd

Shkollimi i shqiptarëve në Beograd

Fakte
Zbulohet shtatorja e Adem Demaçit në Podujevë, Kurti: Ai e ktheu lirinë në kusht të ekzistencës

Zbulohet shtatorja e Adem Demaçit në Podujevë, Kurti: Ai e ktheu lirinë në kusht të ekzistencës

Kosovë
Të dielën në Podujevë zbulohet shtatorja e veprimtarit Adem Demaçi

Të dielën në Podujevë zbulohet shtatorja e veprimtarit Adem Demaçi

Kosovë
​Të dielën zbulohet shtatorja e veprimtarit Adem Demaçi në Podujevë

​Të dielën zbulohet shtatorja e veprimtarit Adem Demaçi në Podujevë

Kosovë
Shqiptari për babanë e tij: Adem Demaçi e ka studiuar Kuranin

Shqiptari për babanë e tij: Adem Demaçi e ka studiuar Kuranin

Kosovë
Ku ishte familja e Adem Demaçit gjatë bombardimeve në Kosovë, flet djali i tij Shqiptari

Ku ishte familja e Adem Demaçit gjatë bombardimeve në Kosovë, flet djali i tij Shqiptari

Kosovë
Shqiptari deklaron për herë të parë: Demaçi kritikat për Rugovën i tha nga një gjendje e pakontrolluar si pasojë e diabetit

Shqiptari deklaron për herë të parë: Demaçi kritikat për Rugovën i tha nga një gjendje e pakontrolluar si pasojë e diabetit

Kosovë
Familja e Adem Demaçit takohet me familjen e ish-presidentit Ibrahim Rugova

Familja e Adem Demaçit takohet me familjen e ish-presidentit Ibrahim Rugova

Kosovë
Ganiu: Nuk besoj që do të kalojë propozimi i Arsovskës për rrugën “Adem Demaçi”

Ganiu: Nuk besoj që do të kalojë propozimi i Arsovskës për rrugën “Adem Demaçi”

Politikë
Arsovska dorëzon iniciativë për heqjen e emrit të Adem Demaçit në rrugën e Shkupit

Arsovska dorëzon iniciativë për heqjen e emrit të Adem Demaçit në rrugën e Shkupit

Shkupi
Përplasje në Maqedoninë e Veriut pas vizitës së Kurtit në Tetovë e Çair

Përplasje në Maqedoninë e Veriut pas vizitës së Kurtit në Tetovë e Çair

Kosovë
Kurti: Emërtimi i rrugës me emrin e Adem Demaçit në Çair është triumf i lirisë

Kurti: Emërtimi i rrugës me emrin e Adem Demaçit në Çair është triumf i lirisë

Politikë
Kurti: Sa herë duam të hedhim hapa para, të pyesim vetën çka do të mendonte Adem Demaçi

Kurti: Sa herë duam të hedhim hapa para, të pyesim vetën çka do të mendonte Adem Demaçi

Kosovë
Historiani Bajrami: Adem Demaçi themeloi asociacionin që quhej Dardania

Historiani Bajrami: Adem Demaçi themeloi asociacionin që quhej Dardania

Kosovë
Pesë vjet nga vdekja e Demaçit, presidentja Osmani rikthen fjalimin që e kishte mbajtur në Parlamentin Evropian

Pesë vjet nga vdekja e Demaçit, presidentja Osmani rikthen fjalimin që e kishte mbajtur në Parlamentin Evropian

Kosovë
Haradinaj për Adem Demaçin: Ishte frymëzim për brezat e sakrificës

Haradinaj për Adem Demaçin: Ishte frymëzim për brezat e sakrificës

Kosovë
Pesë vjet pa Adem Demaçin, Kurti bën homazhe te varri i tij: Figurë e jashtëzakonshme dhe unike e kombit shqiptarë

Pesë vjet pa Adem Demaçin, Kurti bën homazhe te varri i tij: Figurë e jashtëzakonshme dhe unike e kombit shqiptarë

Kosovë
Udhëheqësit e shtetit bëjnë homazhe te varri i ish presidentit Rugova dhe veprimtarit Demaçi

Udhëheqësit e shtetit bëjnë homazhe te varri i ish presidentit Rugova dhe veprimtarit Demaçi

Kosovë
​Hapet biblioteka e Adem Demaçit, Kurti: T’i lexojmë librat që ai i lexoi

​Hapet biblioteka e Adem Demaçit, Kurti: T’i lexojmë librat që ai i lexoi

Arsim
Kurti i quan Rugovën, Demaçin e Thaçin personalitete historike: U jam mirënjohës dhe e respektoj kontributin e tyre për Kosovën

Kurti i quan Rugovën, Demaçin e Thaçin personalitete historike: U jam mirënjohës dhe e respektoj kontributin e tyre për Kosovën

Kosovë
Haradinaj për Adem Demaçin: Gjysmë jete prapa grilave ai mbeti po i njëjti, sypatrembur e i drejtpërdrejt

Haradinaj për Adem Demaçin: Gjysmë jete prapa grilave ai mbeti po i njëjti, sypatrembur e i drejtpërdrejt

Kosovë
Ditëlindja e Adem Demaçit dhe Astrit Deharit – Kurti viziton familjet e tyre

Ditëlindja e Adem Demaçit dhe Astrit Deharit – Kurti viziton familjet e tyre

Kosovë