Kombëtarja e Portugalisë

Info

Portugalia ka qenë fituese e Euro 2016, ndërsa arriti deri në raundin e 16-të në Euro 2020.

Cristiano Ronaldo nuk e lë rehat Pepen – e freskon me ujë në kokë në mes të stërvitjes

“Ronaldo është një kampion i madh, por mund të jetë i bezdisshëm” – trajneri i Hungarisë i zhgënjyer me yllin portugez

ESPN zgjedh formacionin më të mirë të fazës së grupeve në Euro 2020

Arnautovic pretendon gjatë konferencës për shtyp se Messi dhe Ronaldo janë nga një planet tjetër

Benzema flet për bisedën që kishte me Ronaldon në ndeshjen Francë – Portugalisë

Pepe e ndihmoi Rui Patricion gjatë penalltisë së Benzemas, por portieri nuk e dëgjoi dhe kjo shkaktoi zemërim dhe irritim te mbrojtësi veteran

Ali Daei uron Ronaldon për rekordin e arritur

Trajneri i Portugalisë, Santos flet për ndeshjen ndaj Francës, kualifikimin dhe ndeshjen e ardhshme kundër Belgjikës

Deschamps pas barazimit ndaj Portugalisë: Ishte një luftë, golat i pranuam nga gabimet

Orari i ndeshjeve të 1/8 në Euro 2020, katër ditë radhazi na presin super ndeshje

Ronaldo barazon Ali Daein, drejt rekordit si golashënuesi më i mirë në histori për kombëtare

Notat e lojtarëve: Portugalia 2-2 Franca, shkëlqejnë Ronaldo dhe Benzema – zhgënjen Mbappe

Kampionët luajnë baras – Franca kualifikohet si lider, Portugalia nga vendi i tretë

Rekorderi Ronaldo barazon sërish rezultatin

Franca rikthen gjithçka, Karim Benzema po shkëlqen me dy gola

Përqafimi dhe ndërrimi i fanellave mes Ronaldos dhe Benzemas në fund të pjesës së parë

Pjesa e parë: Portugalia 1-1- Franca, Ronaldo në njërën anë dhe Benzema në tjetrën