LAJMI I FUNDIT:

ESPN zgjedh formacionin më të mirë të fazës së grupeve në Euro 2020

ESPN zgjedh formacionin më të mirë të fazës së grupeve në Euro 2020

Rrjeti i njohur televiziv ESPN ka zgjedhur formacionin apo 11-shen më të mirë pas përfundimit të fazës së grupeve në Euro 2020.

Faza e grupeve ka sjell ndeshje interesante, befasi dhe shumëçka tjetër, teksa tanimë dihen ekipet dhe çiftet që do të luajnë në fazën e 1/8-tës.

Mediumi ESPN ka zgjedhur formacionin më të mirë të grupeve duke thënë se duket logjike të kufizohen në lojtarët që kanë luajtur së paku nga dy ndeshje.

Faza grupore e ‘Euro 2020’ në numra: Rekorderi Ronaldo, lojtari më i ri, intervenimet dhe statistika të tjera
Lexo po ashtu Faza grupore e ‘Euro 2020’ në numra: Rekorderi Ronaldo, lojtari më i ri, intervenimet dhe statistika të tjera

ESPN gjithashtu ka zgjedhur një formacion 4-3-3, sepse ky ishte rreshtimi që luajtën më shumë kombëtare.

Në formacionin e ESPN sigurisht që nuk mungojnë emra yjesh që kanë shkëlqyer si Cristiano Ronaldo, Manuel Locatelli dhe Simon Kjaer.

Super kompjuteri i ‘Opta Stats’ zbulon shanset e çdo kombëtareje për të fituar Euro 2020 – Franca mbetet favorite, Anglia e teta
Lexo po ashtu Super kompjuteri i ‘Opta Stats’ zbulon shanset e çdo kombëtareje për të fituar Euro 2020 – Franca mbetet favorite, Anglia e teta

Portier: Robin Olsen (Suedi);

Mbrojtës: Denzel Dumfries (Holandë), Simon Kjaer (Danimarkë), Leonardo Bonucci (Itali), Leandro Spinazzola (Itali);

Mesfushorë: Manuel Locatelli (Itali), Georginio Wijnaldum (Holandë), Paul Pogba (Francë)

Sulmues: Kevin de Bruyne (Belgjikë), Memphis Depay (Holandë), Cristiano Ronaldo (Portugali);

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Ndërkombëtare
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Kalo në kategori