Rrjeti i njohur televiziv ESPN ka zgjedhur formacionin apo 11-shen më të mirë pas përfundimit të fazës së grupeve në Euro 2020.

Faza e grupeve ka sjell ndeshje interesante, befasi dhe shumëçka tjetër, teksa tanimë dihen ekipet dhe çiftet që do të luajnë në fazën e 1/8-tës.

Mediumi ESPN ka zgjedhur formacionin më të mirë të grupeve duke thënë se duket logjike të kufizohen në lojtarët që kanë luajtur së paku nga dy ndeshje.

Faza grupore e ‘Euro 2020’ në numra: Rekorderi Ronaldo, lojtari më i ri, intervenimet dhe statistika të tjera Faza grupore e ‘Euro 2020’ në numra: Rekorderi Ronaldo, lojtari më i ri, intervenimet dhe statistika të tjera

ESPN gjithashtu ka zgjedhur një formacion 4-3-3, sepse ky ishte rreshtimi që luajtën më shumë kombëtare.

Në formacionin e ESPN sigurisht që nuk mungojnë emra yjesh që kanë shkëlqyer si Cristiano Ronaldo, Manuel Locatelli dhe Simon Kjaer.

Super kompjuteri i ‘Opta Stats’ zbulon shanset e çdo kombëtareje për të fituar Euro 2020 – Franca mbetet favorite, Anglia e teta Super kompjuteri i ‘Opta Stats’ zbulon shanset e çdo kombëtareje për të fituar Euro 2020 – Franca mbetet favorite, Anglia e teta

Portier: Robin Olsen (Suedi);

Mbrojtës: Denzel Dumfries (Holandë), Simon Kjaer (Danimarkë), Leonardo Bonucci (Itali), Leandro Spinazzola (Itali);

Mesfushorë: Manuel Locatelli (Itali), Georginio Wijnaldum (Holandë), Paul Pogba (Francë)

Sulmues: Kevin de Bruyne (Belgjikë), Memphis Depay (Holandë), Cristiano Ronaldo (Portugali);

/Telegrafi/