LAJMI I FUNDIT:
Georginio Wijnaldum

Georginio Wijnaldum

202 Artikuj

Info

Mesfushori nga Holanda ka lindur më 11 nëntor 1990. Në të kaluarën ka luajtur edhe për Feyenoord, PSV dhe Newcastle United.

Roma me dy mungesa të mëdha në finalen e Ligës së Evropës?

Roma me dy mungesa të mëdha në finalen e Ligës së Evropës?

Liga e Evropës
Dybala dhe Wijnaldum vazhdojnë të stërviten ndaras

Dybala dhe Wijnaldum vazhdojnë të stërviten ndaras

Serie A
PSG përballet me një dramë tjetër – Rikthimi i të huazuarve që askush nuk i dëshiron

PSG përballet me një dramë tjetër – Rikthimi i të huazuarve që askush nuk i dëshiron

Ligue 1
Wijnaldum i lumtur te Roma: Dashuria që më kanë dhënë tifozët është unike

Wijnaldum i lumtur te Roma: Dashuria që më kanë dhënë tifozët është unike

Serie A
Mourinhos nuk i pëlqen të flasë për individ te Roma – pyetet edhe rreth të ardhmes së tij

Mourinhos nuk i pëlqen të flasë për individ te Roma – pyetet edhe rreth të ardhmes së tij

Serie A
Roma dëshiron ta ndërpresë huazimin e Wijnaldum

Roma dëshiron ta ndërpresë huazimin e Wijnaldum

Serie A
Nga Pogba te Jota dhe James – formacioni me yjet që pritet ta humbasin Kupën e Botës “Katar 2022” shkaku i lëndimeve

Nga Pogba te Jota dhe James – formacioni me yjet që pritet ta humbasin Kupën e Botës “Katar 2022” shkaku i lëndimeve

Përfaqësueset
Mourinho shpërthen pasi Wijnaldum do të mbetet gjatë jashtë fushave: Ndonjëherë futbolli është i vrazhdë, të gjithë jemi me Ginin dhe Felixin

Mourinho shpërthen pasi Wijnaldum do të mbetet gjatë jashtë fushave: Ndonjëherë futbolli është i vrazhdë, të gjithë jemi me Ginin dhe Felixin

Serie A
Lajm i hidhur për Romën në lidhje me lëndimin e Wijnaldum

Lajm i hidhur për Romën në lidhje me lëndimin e Wijnaldum

Serie A
Wijnaldum tregon tre miqtë e tij që i folën mirë për Romën para se të nënshkruante

Wijnaldum tregon tre miqtë e tij që i folën mirë për Romën para se të nënshkruante

Serie A
Dhjetë gjërat interesante që ndoshta nuk i keni ditur për Wijnaldumin

Dhjetë gjërat interesante që ndoshta nuk i keni ditur për Wijnaldumin

Driton Gajraku
Zyrtare: Wijnaldum lojtari i Romës

Zyrtare: Wijnaldum lojtari i Romës

Serie A
Një verë mbresëlënëse për Romën e Jose Mourinhos: Skuadër e përforcuar dukshëm, por klubi paguan paga më të ulëta

Një verë mbresëlënëse për Romën e Jose Mourinhos: Skuadër e përforcuar dukshëm, por klubi paguan paga më të ulëta

Serie A
Shifrat prapa transferimit të Wijnaldum te Roma

Shifrat prapa transferimit të Wijnaldum te Roma

Serie A
Huazim me detyrim blerje për një çmim të ulet, PSG dhe Roma gjejnë marrëveshjen përfundimtare për Wijnaldum

Huazim me detyrim blerje për një çmim të ulet, PSG dhe Roma gjejnë marrëveshjen përfundimtare për Wijnaldum

Serie A
Roma e pandalshme në tregun e transferimeve, siguron Belottin dhe Wijnaldumin

Roma e pandalshme në tregun e transferimeve, siguron Belottin dhe Wijnaldumin

Serie A
Arrihet marrëveshja mes palëve, Wijnaldum është lojtari i ri i Romës

Arrihet marrëveshja mes palëve, Wijnaldum është lojtari i ri i Romës

Serie A
Nga Ronaldo te De Jong: 15 transferimet e mëdha që mund të ndodhin ende para mbylljes së afatit kalimtar veror

Nga Ronaldo te De Jong: 15 transferimet e mëdha që mund të ndodhin ende para mbylljes së afatit kalimtar veror

Ndërkombëtare
Wijnaldum nxiton t’i bashkohet Romës

Wijnaldum nxiton t’i bashkohet Romës

Serie A
Po diskutohen detajet e fundit, Wijnaldum mund të quhet lojtar i ri i Romës

Po diskutohen detajet e fundit, Wijnaldum mund të quhet lojtar i ri i Romës

Serie A
Mourinho e fton personalisht Wijnaldumin te Roma

Mourinho e fton personalisht Wijnaldumin te Roma

Serie A
Wijnaldum gjithnjë e më afër Romës, pritet takim mes drejtuesve të dy klubeve

Wijnaldum gjithnjë e më afër Romës, pritet takim mes drejtuesve të dy klubeve

Ligue 1
I kushtuan PSG-së afro 300 milionë për t’i transferuar, tani parisienët po i shesin 11 lojtarët

I kushtuan PSG-së afro 300 milionë për t’i transferuar, tani parisienët po i shesin 11 lojtarët

Ligue 1
Wijnaldum i ofrohet Romës, Giallorosët e duan vetëm si huazim

Wijnaldum i ofrohet Romës, Giallorosët e duan vetëm si huazim

Serie A