LAJMI I FUNDIT:

Roma dëshiron ta ndërpresë huazimin e Wijnaldum

Roma dëshiron ta ndërpresë huazimin e Wijnaldum
(Foto: Getty Images)

Roma është duke provuar ta ndërpresë huazimin e Georginio Wijnaldum para kohe.

Reklama

Holandezi iu bashkua Giallorossëve në formë huazimi njëvjeçar nga Paris Saint-Germaini gjatë verës, pasi kishte kaluar 12 muaj zhgënjyes në kryeqytetin francez.

Megjithatë, 32-vjeçari ka pasur probleme për të luajtur për shkak të lëndimit afatgjatë të gjurit në fillim të sezonit.

(Foto: Getty Images)

Edhe pse mesfushori tashmë është kthyer në aksion dhe mund të luajë, klubi nga Serie A nuk është i interesuar ta shfrytëzojë opsionin e blerjes së kartonit të tij.

Për më shumë, Il Tempo raporton se drejtori sportiv i Romës, Rui Pinto, është duke kontaktuar me PSG-në për mundësinë e ndërprerjes së huazimit që në janar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori