LAJMI I FUNDIT:

Lajm i hidhur për Romën në lidhje me lëndimin e Wijnaldum

Lajm i hidhur për Romën në lidhje me lëndimin e Wijnaldum

Roma mund të detyrohet të kthehet në tregun e transferimeve, pasi Georginio Wijnaldum pritet të jetë jashtë për të paktën dy muaj e gjysmë pas thyerjes së tibisë së tij.

Reklama

“Pas një dëmtimi të pësuar gjatë stërvitjes të dielën pasdite, mesfushori holandez më pas iu nënshtrua testeve mjekësore që konfirmuan praninë e një frakture në tibinë në këmbën e tij të djathtë”, thuhet në një deklaratë të klubit.

“Lojtari do t’i nënshtrohet vlerësimeve të mëtejshme në ditët në vijim. FORZA GINI!”.

Sipas Sky Sport Italia, incidenti ka ndodhur në minutat e fundit të një ndeshjeje mes bashkëlojtarëve, por identiteti i lojtarit përgjegjës për sfidën është mbajtur në heshtje, pasi ka qenë një aksident.

Wijnaldum u dërgua menjëherë në klinikën Villa Stuart, ku rrezet X konfirmuan frakturën.

Për fat të mirë, raportohet të jetë një frakturë relativisht e pastër, kështu që nuk duhet të jetë shumë e vështirë për t’u zgjidhur me kirurgji.

Dhjetë gjërat interesante që ndoshta nuk i keni ditur për Wijnaldumin
Lexo po ashtu Dhjetë gjërat interesante që ndoshta nuk i keni ditur për Wijnaldumin

Sugjerimet fillestare që dolën nga Roma këtë mbrëmje janë se nëse Wijnaldum shkon nën thikë, ai mund të kthehet brenda tre muajve, duke i dhënë atij një shans të vogël për t’u rikuperuar në kohë për Kupën e Botës 2022 në nëntor.

Mesfushori sapo mbërriti në formë huazimi me opsion blerjeje nga Paris Saint-Germain, duke bërë një paraqitje zëvendësuese në fitoren 1-0 si mysafir ndaj Salernitana.

Ai ishte menduar të luante më shumë dhe potencialisht edhe të fillonte në ndeshjen e nesërme në Serie A kundër Cremonese në Stadio Olimpico.

Tani mbetet për t’u parë nëse Roma do të kthehet në tregun e transferimeve për të gjetur një zëvendësues, duke parë që Wijnaldum është jashtë praktikisht deri në vitin 2023, me pushimin për Kupën e Botës në nëntor dhe dhjetor. /Telegrafi/

Artikull i sponzorizuar

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ligat tjera
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Ndërkombëtare
Man Utd do të përfshijë Maguire në ofertën e re për Mount

Man Utd do të përfshijë Maguire në ofertën e re për Mount

Premier League
Kalo në kategori