Bunjaku shënon në fitoren e Nurnbergut

Sulmuesi kosovar Albert Bunjaku ka shënuar golin e 12-të në Bundesliga, për të ndihmuar ekipin e tij Nurnbeng të fitojë me rezultat 2-1 në ndeshjen kundër rivalit për mbijetesë, Hertha Berlin.

Vendasit nga Berlini kaluan të parët në epërsi me golin e Theofanis Gekas pas 35 minutash lojë, por ishte Bunjaku ai që barazoi në pjesë të dytë kur kishin kaluar një orë lojë.

Fitoren për Nurnbergun e vulosi sulmuesi grek Angelos Charisteas në çastet e fundit të ndeshjes.

Nga ndeshjet tjera në Bundesliga, Edin Dzeko ka shënuar dy gola për të ndihmuar kampionin në fuqi Wolfsburg të shënojë fitore të thellë prej 4-0 në udhëtim te Borussia Monchengladbach. /Telegrafi/

Pamje të tmerrshme, futbollistët e Prizrenit sulmohen brutalisht nga Deçani dhe tifozëria e tyre

Kosovë
Momenti i arrestimit të futbollistit gjatë ndeshjes, policia ia vendosi prangat në fushë

Jose Mourinho zgjedh tre futbollistët më të mirë në histori – injoron Ronaldon

“Klubi më i mirë në histori”, Ronaldo kujton kohën tek Real Madridi, flet edhe për gjeneratën e re

Të gjithë po flasin për asistimin që Arda Guler e bëri te Turqia

Agim Ademi thyen heshtjen për përjashtimin e tre futbollistëve: Ishte trajneri që vendosi