Sigal Prishtina fiton derbin ndaj rivalit të vjetër Bashkimit

Sigal Prishtina ka triumfuar në Prizren në derbin ndaj rivalit të vjetër, Bashkimit me rezultat 82:97 (27:30, 10:20, 17:27, 28:21), në javën e 12-të të Prince Caffe Superligës.

Çereku i parë u karakterizua me lojë të baraspeshuar, ku herë njëra skuadër e herë tjetra kalonte në epërsi, ndërsa përfundon 27:30. Por, bardhekaltrit ishin bindshëm më të mirë në periudhën e dytë, që e fituan 10:20, duke shkuar në pushim me rezultat 37:50.

Bardhekaltrit vazhduan me lojë të mirë në periudhën e tretë për të thelluar edhe më shumë epërsinë, ndërsa në dhjetë minutat e fundit nuk kishte ndonjë ndryshim të madh, ku kryeqytetasit triumfuan 82:97.

Te Bashkimi u dalluan Erik Copes me 18 pikë e pesë kërcime dhe Grant Lozoya me 16 pikë, tetë kërcime dhe gjashtë asistime, ndërsa te Sigal Prishtina u dalluan dyshja vendore Dardan Berisha me 22 pikë e gjashtë asistime dhe Fisnik Rugova me 18 pikë e 11 kërcime.

Prizrenasit kanë katër fitore e tetë humbje, derisa prishtinasit shtatë fitore e pesë humbje./Telegrafi/

Mbappe thyen heshtjen dhe flet për raportin që ka me Viniciusin në fushë

Erling Haaland i ka “lodhur” bashkëlojtarët me het-triket e tij, njëri nga ta e ofendoi pas ndeshjes me nënshkrimin e tij

"Unë nuk jam Harry Potter, duhet ta pranoni" - Ten Hag flet pas humbjes poshtëruese ndaj Liverpoolit