Sheffieldi në minutat e fundit të ndeshjes e ndal Chelsean për t’i marrë një pikë

Chelsea vs Sheffield United (Foto: Warren Little/Getty Images/Guliver)

Chelsea dhe Sheffield United i kanë ndarë pikët në kuadër të javës së katërt në Ligën Premier, pasi ndeshja përfundoi 2-2 në ‘Stamford Bridge’.

Ishin The Blues ata që kaluan të parët në epërsi me golin e shënuar nga Tammy Abraham në minutën e 19-të.

Sulmuesi anglez (43’) ishte tejet i disponuar për lojë, pasi arriti ta shënonte edhe golin e tij të dytë në ndeshje dhe të dytin për Chelsea, e që me kaq përfundoi pjesa e parë.

Në të dytën ishin përsërit Blutë nga Londra që e kishin iniciativën për gol, mirëpo mysafirët ishin ata që shënuan.

Callum Robinson e ngushtoi epërsinë e Chelseat në 2-1 në minutën e 46-të, pas asistimit që pranoi nga Stevens.

Por, mysafirët nuk u ndal me kaq, pasi arritën t’i barazonin shifrat në 2 – 2 fal auto-golit të shënuar nga Kurt Zouma (90′).

Pas javës së katërtë, Chelsea gjendet në vendin e nëntë me pesë pikë, ndërsa në ndeshjen tjetër do të udhëtojë te Wolverhampton Wanderers, një takim aspak i lehtë për ta. /Telegrafi/

Van Dijk i pakënaqur tek Liverpooli, legjenda e klubit paralajmëron transferimin e tij tek Real Madridi

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Barcelona pendohet për qëndrimin e Xavit? Ekziston mundësia që spanjolli të shkarkohet nga klubi