Asllani më e mira në fitoren e Cityt ndaj Liverpoolit

Femrat e Manchester Cityt mbrëmë kanë arritur të kualifikohen në fazën tjetër të FA Cup pasi kanë fituar si mysafir i Liverpoolit, transmeton Koha.net.

Nga një gol në secilën pjesë lojë ishte e mjaftueshme që City të kalojë në fazën tjetër të kësaj gare përkundër që kapitenia Gemma Bonner u lëndua në fillim të ndeshjes, për t’i liruar vendin Kosovare Asllanit, e cila në janar ishte bërë pjesë e Manchester Cityt.

Duggan shënoi golin e parë në minutën e 29. Liverpooli në faqen zyrtare shkruan se Asllani ishte një nga lojtaret më të rrezikshme në fushë.

Nikita Parris u përkujdes për rezultatin përfundimtar duke shënuar në minutën e 63-të për rezultatin 2-0.

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Zbulohen emrat e pesë lojtarëve të Barcelonës të “keqtrajtuar” nga Xavi

Chelsea thyen rekordin për një 17-vjeçar, ai do të jetë lojtari më i shtrenjtë në historinë e futbollit brazilian

Ylli i Real Madridit do të humbasë finalen e Ligës së Kampionëve dhe fillimin e Euro 2024 shkaku i lëndimit

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute