LAJMI I FUNDIT:
Zlatko Dalic

Zlatko Dalic

41 Artikuj

Është i vetmi trajner në botë që nuk ka votuar, Zlatko Dalic zbulon arsyen pse bojkotoi FIFA-n

Është i vetmi trajner në botë që nuk ka votuar, Zlatko Dalic zbulon arsyen pse bojkotoi FIFA-n

Ndërkombëtare
Përzgjedhësi i Kroacisë befason me deklaratën e tij për Shqipërinë

Përzgjedhësi i Kroacisë befason me deklaratën e tij për Shqipërinë

Përfaqësueset
Modric u tundua nga sauditët, por ishte një njeri që ia ndërroi mendjen për të qëndruar te Reali

Modric u tundua nga sauditët, por ishte një njeri që ia ndërroi mendjen për të qëndruar te Reali

La Liga
Formacionet zyrtare: Kroacia-Spanja, finalja e Ligës së Kombeve

Formacionet zyrtare: Kroacia-Spanja, finalja e Ligës së Kombeve

Përfaqësueset
Dalic flet pas fitores për vendin e tretë: Medalja i dedikohet Cira Blazevic, ai nisi gjithçka

Dalic flet pas fitores për vendin e tretë: Medalja i dedikohet Cira Blazevic, ai nisi gjithçka

Përfaqësueset
Dalic konfirmon lëndimin e dy yjeve të Kroacisë, thotë se do të bëjnë gjithçka për vendin e tretë

Dalic konfirmon lëndimin e dy yjeve të Kroacisë, thotë se do të bëjnë gjithçka për vendin e tretë

Ndërkombëtare
Trajneri i Kroacisë vërejti diçka “shumë të dyshimtë”, derisa ndau disa fjalë për Messin

Trajneri i Kroacisë vërejti diçka “shumë të dyshimtë”, derisa ndau disa fjalë për Messin

Përfaqësueset
Dalic: Triumfi ndaj Argjentinës së motivuar të Messit, do të ishte suksesi më i madh në histori të Kroacisë

Dalic: Triumfi ndaj Argjentinës së motivuar të Messit, do të ishte suksesi më i madh në histori të Kroacisë

Përfaqësueset
Trajneri i Kroacisë, Dalic flet për përballjen kundër Argjentinës dhe taktikat ndaj Messit

Trajneri i Kroacisë, Dalic flet për përballjen kundër Argjentinës dhe taktikat ndaj Messit

Përfaqësueset
Përzgjedhësi i Kroacisë, Zlatko Dalic flet pas fitores ndaj Brazilit, ai ka një dedikim

Përzgjedhësi i Kroacisë, Zlatko Dalic flet pas fitores ndaj Brazilit, ai ka një dedikim

Përfaqësueset
Zlatko Dalic zbulon yllin e ri të Kroacisë: Për momentin është më i miri në botë

Zlatko Dalic zbulon yllin e ri të Kroacisë: Për momentin është më i miri në botë

Ndërkombëtare
Refuzoi t’ia jepte dorën, trajneri i Kroacisë thumbon atë të Kanadasë

Refuzoi t’ia jepte dorën, trajneri i Kroacisë thumbon atë të Kanadasë

Përfaqësueset
Zlatko Dalic publikon listën e Kroacisë për Katar 2022: Kroatët kanë sërish skuadër për të luftuar për vendet e para

Zlatko Dalic publikon listën e Kroacisë për Katar 2022: Kroatët kanë sërish skuadër për të luftuar për vendet e para

Përfaqësueset
Formacionet zyrtare: Franca dhe Kroacia luajnë për pikë të plota

Formacionet zyrtare: Franca dhe Kroacia luajnë për pikë të plota

Përfaqësueset
Kroacia dhe Franca në sfidën e Ligës së Kombeve – formacionet zyrtare

Kroacia dhe Franca në sfidën e Ligës së Kombeve – formacionet zyrtare

Përfaqësueset
Mandzukic është asistent i ri i Kroacisë

Mandzukic është asistent i ri i Kroacisë

Përfaqësueset
Deschamps zgjidhet trajneri më i mirë i vitit nga FIFA

Deschamps zgjidhet trajneri më i mirë i vitit nga FIFA

Ndërkombëtare
Dalic flet pas humbjes turpëruese ndaj Spanjës

Dalic flet pas humbjes turpëruese ndaj Spanjës

Përfaqësueset
Zlatko Dalic i lumtur që Kovacic u largua nga Reali

Zlatko Dalic i lumtur që Kovacic u largua nga Reali

Premier League
FIFA publikon emrat e tre finalistëve për lojtarin dhe trajnerin e vitit

FIFA publikon emrat e tre finalistëve për lojtarin dhe trajnerin e vitit

Ndërkombëtare
Trajneri i Kroacisë, Dalic: Ronaldo është egoist, nuk do ta doja në skuadër

Trajneri i Kroacisë, Dalic: Ronaldo është egoist, nuk do ta doja në skuadër

Ndërkombëtare
Nominimet për trajnerin e vitit, spikasin ‘timonierët’ e kombëtareve që shkëlqyen në Kampionatin Botëror

Nominimet për trajnerin e vitit, spikasin ‘timonierët’ e kombëtareve që shkëlqyen në Kampionatin Botëror

Ndërkombëtare
Zlatko Dalic dëshiron të largohet nga drejtimi i kombëtares kroate

Zlatko Dalic dëshiron të largohet nga drejtimi i kombëtares kroate

Përfaqësueset
Dalic: Mund të drejtoj Brazilin ose Barcën, por e preferoj Kroacinë

Dalic: Mund të drejtoj Brazilin ose Barcën, por e preferoj Kroacinë

Përfaqësueset