LAJMI I FUNDIT:

Kroaci – Shqipëri, formacionet e mundshme

Kroaci – Shqipëri, formacionet e mundshme

Kombëtarja e Shqipërisë dhe ajo e Kroacisë janë tashmë gati për ndeshjen e dytë të grupeve në Euro 2024.

Kuqezinjtë do të luajnë ndaj kroatëve ndeshjen e dytë të Grupit B me fillim nga ora 15:00 në ‘Volksparkstadion’ të Hamburgut.

Trajnerit Sylvinho dhe Zlatko Dalic kanë bërë tashmë të gjitha përgatitjet dhe kanë në mendje formacionin që synojnë pikët e parë në Euro 2024.


Sylvinho nuk pritet të bëjë shumë ndryshime, pasi vetëm Qazim Laçi dhe Rey Manaj do t’i marrin vendet e Taulant Seferit dhe Mirlind Dakut.

Në anën tjetër, edhe Dalic do t’i bëjë disa ndryshime të vogla me Ivan Perisic që do të luajë nga minuta e parë dhe Josko Gvradiol që do të kthehet në qendër.

Formacionet e mundshme

Shqipëria: Strakosha; Hysaj, Ajeti, Gjimshiti, Mitaj; Asllani, Ramadani, Laçi; Asani, Manaj, Bajrami;  

Kroacia: Livakovic; Stanisic, Sutalo, Gvardiol, Perisic; Kovacic, Brozovic, Modric;  Majer, Petkovic, Kramaric;

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

La Liga
Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

La Liga
Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori