LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Kroacia-Spanja, finalja e Ligës së Kombeve

Formacionet zyrtare: Kroacia-Spanja, finalja e Ligës së Kombeve

Kroacia që vazhdon të kërkojë një trofe të madh ndërkombëtar është vënë përballë Spanjës që përpiqet t’i rikthejë vitet e lavdisë në finalen e Ligës së Kombeve për sezonin 2022/2023 që zhvillohet në Roterdam.

Skuadra ballkanike u tregua më e fortë se Holanda duke e mposhtur (4-2) pas vazhdimeve, derisa La Roja eliminoi Italinë (2-1) në gjysmëfinale.


Përzgjedhësit Zlatko Dalic dhe Luis De La Fuente do t’i vënë përballë taktikat e tyre në stadiumin De Kuip dhe i kanë zgjedhur futbollistët që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.


Formacioni startues i Kroacisë: Livakovic; Juranovic, Sutalo, Erlic, Perisic; Brozovic, Modric, Kovacic; Pasalic, Kramaric, Ivanusec.

Formacioni startues i Spanjës: Unai Simon; Jesus Navas, Le Normand, Laporte, Jordi Alba; Rodri, Fabian Ruiz, Gavi; Asensio, Morata, Yeremy Pino.


/Telegrafi/

(Foto: UEFA)

Në trend Sport

Më shumë
Lajm i hidhur për Arsenalin para formatit të ri në Ligën e Kampionëve

Lajm i hidhur për Arsenalin para formatit të ri në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Rritja graduale e Arbër Hoxhës - nga Istogu te ftesa për Euro 2024

Rritja graduale e Arbër Hoxhës - nga Istogu te ftesa për Euro 2024

Bardh Maxhuni
Fituesit e ligave mund të përjashtohen nga Championsi për shkak të një rregulli të çuditshëm

Fituesit e ligave mund të përjashtohen nga Championsi për shkak të një rregulli të çuditshëm

Liga e Kampionëve
Formacioni me lojtarët që kanë mbetur jashtë Euro 2024 – përfshirë yjet e Real Madridit, Arsenalit dhe Man City

Formacioni me lojtarët që kanë mbetur jashtë Euro 2024 – përfshirë yjet e Real Madridit, Arsenalit dhe Man City

Përfaqësueset
Haaland prezantohet zyrtarisht nga klubi i njohur, detyrohet t’i kontaktojë për ta fshirë njoftimin

Haaland prezantohet zyrtarisht nga klubi i njohur, detyrohet t’i kontaktojë për ta fshirë njoftimin

Ndërkombëtare
Ancelotti zbulon klubin ku do të pensionohet si trajner

Ancelotti zbulon klubin ku do të pensionohet si trajner

La Liga
Kalo në kategori