LAJMI I FUNDIT:

Përzgjedhësi i Kroacisë befason me deklaratën e tij për Shqipërinë

Përzgjedhësi i Kroacisë befason me deklaratën e tij për Shqipërinë

Shqipëria sot (e shtunë) ka mësuar kundërshtarët e saj për Kampionatin Evropian që do të mbahet në Gjermani verën e ardhshme.

Kuqezinjtë bëjnë pjesë në grupin B që po cilësohet ndryshe si “grupi i vdekjes” së bashku me Spanjën, Italinë dhe Kroacinë.

Shqipëria në "grupin e vdekjes"
Lexo po ashtu Shqipëria në "grupin e vdekjes"

Pas përfundimit të hedhjes së shortit, përzgjedhësi i Kroacisë, Zlatko Dalic, ka thënë se ka respekt për Shqipërinë, teksa kujtoi edhe kohën kur ishte trajner i Dinamos në Kategorinë Superiore.

“Shqipëria doli e para në grup dhe ka luajtur mirë, nuk do të jetë e lehtë, Por jam optimist dhe do të bëjmë më të mirën për veten tone”, ka thënë Dalic për Supersport.

“Respekt i madh për Shqipërinë sepse ishin të parët në grup dhe presim një ndeshje të vështirë. Shkarkimi nga Dinamo shumë vite më parë? Ka shumë kohë, kalova tetë muaj dhe ishte mirë për mua”, përfundoi Dalic.

Shqipëria mëson datat e ndeshjeve për Euro 2024
Lexo po ashtu Shqipëria mëson datat e ndeshjeve për Euro 2024

Shqipëria tashmë ka mësuar edhe datën dhe orën e ndeshjes. Kuqezinjtë do të nisin kampanjën e EURO-s në një përballje ndaj Italisë, që do të zhvillohet me 15 qershor me fillim nga ora 21:00./ss/

Në trend Sport

Më shumë
Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Ligat tjera
Zidane e ka refuzuar Man Unitedin për dy arsye qesharake

Zidane e ka refuzuar Man Unitedin për dy arsye qesharake

Premier League
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Athletic Bilbao shkatërron Atletico Madridin, i bashkohet Mallorcas në finale

Athletic Bilbao shkatërron Atletico Madridin, i bashkohet Mallorcas në finale

La Liga
Klopp thotë se do të bëhet shumë nervoz nëse tifozët e Liverpoolit nuk e lënë të qetë lojtarin

Klopp thotë se do të bëhet shumë nervoz nëse tifozët e Liverpoolit nuk e lënë të qetë lojtarin

Premier League
Kalo në kategori