LAJMI I FUNDIT:
Xherdan Shaqiri

Xherdan Shaqiri

1093 Artikuj

“Blick” shokon me listën e më të mirëve në histori të Zvicrës: Shaqiri i dyti, Xhaka renditet poshtë

“Blick” shokon me listën e më të mirëve në histori të Zvicrës: Shaqiri i dyti, Xhaka renditet poshtë

Përfaqësueset
Gol dhe asistim i jashtëzakonshëm nga gjysma e fushës, Xherdan Shaqiri hero në fitoren e Chicagos

Gol dhe asistim i jashtëzakonshëm nga gjysma e fushës, Xherdan Shaqiri hero në fitoren e Chicagos

Ndërkombëtare
Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

Ndërkombëtare
Shaqiri i lumtur me golin dhe fitoren që i dha Zvicrës: Gjithmonë më pëlqen të shënoj për Kombëtaren

Shaqiri i lumtur me golin dhe fitoren që i dha Zvicrës: Gjithmonë më pëlqen të shënoj për Kombëtaren

Ndërkombëtare
Gol fenomenal nga Xherdan Shaqiri prej gjuajtjes së lirë

Gol fenomenal nga Xherdan Shaqiri prej gjuajtjes së lirë

Përfaqësueset
Në cilën skuadër kanë luajtur Shaqiri dhe Joselu? Dy yjet e Realit e kanë të vështirë ta qëllojnë klubin anglez

Në cilën skuadër kanë luajtur Shaqiri dhe Joselu? Dy yjet e Realit e kanë të vështirë ta qëllojnë klubin anglez

La Liga
“Do të mësoj nga Xhaka dhe Shaqiri” – i ftuari për herë të parë nga Zvicra me fjalë të mëdha për dyshen shqiptare

“Do të mësoj nga Xhaka dhe Shaqiri” – i ftuari për herë të parë nga Zvicra me fjalë të mëdha për dyshen shqiptare

Përfaqësueset
I ndihmuar edhe nga erërat e forta, shoku i Xherdan Shaqirit shënon gol spektakolar nga gjysma e fushës

I ndihmuar edhe nga erërat e forta, shoku i Xherdan Shaqirit shënon gol spektakolar nga gjysma e fushës

Ndërkombëtare
Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, realizon golin e parë sezonal

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, realizon golin e parë sezonal

Ndërkombëtare
Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Ligat tjera
“Kosovë ne të dalim zot”, Kurti me një video urim për 16 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

“Kosovë ne të dalim zot”, Kurti me një video urim për 16 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Kosovë
Xherdan Shaqiri në super formë para nisjes së kampionatit në MLS, shënon gol mahnitës nga goditja e dënimit

Xherdan Shaqiri në super formë para nisjes së kampionatit në MLS, shënon gol mahnitës nga goditja e dënimit

Ligat tjera
Gazeta zvicerane: Zvicër-Serbi, sërish “betejë politike”

Gazeta zvicerane: Zvicër-Serbi, sërish “betejë politike”

Përfaqësueset
Xhaka dhe Shaqiri sërish përballë kundërshtarëve të preferuar, kësaj radhe në Ligën e Kombeve

Xhaka dhe Shaqiri sërish përballë kundërshtarëve të preferuar, kësaj radhe në Ligën e Kombeve

Përfaqësueset
Xherdan Shaqiri nderohet nga gjiganti botëror i futbollit

Xherdan Shaqiri nderohet nga gjiganti botëror i futbollit

Ndërkombëtare
Amir Abrashi i jep fund beqarisë duke u martuar me Rona Koshin, pamje madhështore nga dasma e tyre

Amir Abrashi i jep fund beqarisë duke u martuar me Rona Koshin, pamje madhështore nga dasma e tyre

Yjet
Xherdan Shaqiri në mesin e yjeve, pjesë e formacionit më të mirë të kualifikimeve për Euro 2024

Xherdan Shaqiri në mesin e yjeve, pjesë e formacionit më të mirë të kualifikimeve për Euro 2024

Ndërkombëtare
Shaqiri: Kualifikim i vështirë, por e rëndësishme që jemi në Euro 2024

Shaqiri: Kualifikim i vështirë, por e rëndësishme që jemi në Euro 2024

Përfaqësueset
Dardanët me mesazh për Xhakën dhe Shaqirin para ndeshjes

Dardanët me mesazh për Xhakën dhe Shaqirin para ndeshjes

Përfaqësueset
Xherdan Shaqiri thotë se nuk do të festojë nëse shënon ndaj Kosovës

Xherdan Shaqiri thotë se nuk do të festojë nëse shënon ndaj Kosovës

Përfaqësueset
Xhaka dhe Shaqiri në situatë të palakmueshme: Duhet ta lënë jashtë matematikisht Kosovën e tyre

Xhaka dhe Shaqiri në situatë të palakmueshme: Duhet ta lënë jashtë matematikisht Kosovën e tyre

Përfaqësuesja e Kosovës
Kampionati në MLS ka përfunduar, Xherdan Shaqiri fillon stërvitjet me skuadrën zvicerane

Kampionati në MLS ka përfunduar, Xherdan Shaqiri fillon stërvitjet me skuadrën zvicerane

Ndërkombëtare
Përfundon sezoni i rregullt në MLS – Play-Off do të zhvillohet pa yjet e mëdha si Messi, Shaqiri, Insigne e Douglas Costa

Përfundon sezoni i rregullt në MLS – Play-Off do të zhvillohet pa yjet e mëdha si Messi, Shaqiri, Insigne e Douglas Costa

Ndërkombëtare
MLS publikon listën e përditësuar për pagat e lojtarëve për vitin 2023 – Messi më i paguari, Shaqiri i treti

MLS publikon listën e përditësuar për pagat e lojtarëve për vitin 2023 – Messi më i paguari, Shaqiri i treti

Ligat tjera