LAJMI I FUNDIT:
Xhensila Myrtezaj

Xhensila Myrtezaj

340 Artikuj

Info

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj është e lindur më 9 prill të vitit 1993, në Tiranë.

karrierën muzikore e filloi në spektaklin e talenteve “Ethet e së premtes”, kur ishte vetëm 14 vjeçe.

Ka marrë pjesë disa herë në Top Fest.

Në vitin 2011 ajo fiton çmimin “Kënga më e mirë POP/RNB” në Top fest 11 për këngën “Engjulli im”, në vitin 2012 rrëmben çmimin “Femra më e mirë” po prapë në Top fest, ndërsa në vitin 2014 shpërblehet me çmimin “Kënga më e mirë pop/rock”.

Në vitin 2012, ajo u prezantua në festivalin “Kënga Magjike” me këngën “Me ty jam”, ku arrin të rrëmbejë çmimin Diskografik.

Disa nga këngët e saj më të suksesshme janë: “Engjulli im”, “High Love”, “Jeton tek unë”, “Me ty jam”, “Ring the alarm” etj.

Në vitin 2017, ajo i dha fund beqarisë duke u martuar me humoristin e njohur shqiptar, Besart Kallakun.

Pas spekulimeve për ndarje nga Bes Kallaku, Xhensila Myrtezaj “bëhet e gjallë” – publikon një sekuencë të këngës së re

Pas spekulimeve për ndarje nga Bes Kallaku, Xhensila Myrtezaj “bëhet e gjallë” – publikon një sekuencë të këngës së re

Yjet
Avokatja deklaron: Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj po divorcohen për të shpëtuar pasurinë

Avokatja deklaron: Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj po divorcohen për të shpëtuar pasurinë

Yjet
Si mori fund martesa disavjeçare e Bes Kallakut dhe Xhensilës?

Si mori fund martesa disavjeçare e Bes Kallakut dhe Xhensilës?

Po Flitet
Nuk e ndjekin njëri-tjetrin në Instagram, fotografitë e dasmës “shpëtojnë” pa u fshirë nga Xhensila dhe Besi

Nuk e ndjekin njëri-tjetrin në Instagram, fotografitë e dasmës “shpëtojnë” pa u fshirë nga Xhensila dhe Besi

Yjet
Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku drejt divorcit?

Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku drejt divorcit?

Yjet
Xhensila Myrtezaj sjell këngën më të re “Zemër e helmuar”

Xhensila Myrtezaj sjell këngën më të re “Zemër e helmuar”

Yjet
Bardhi dhe Xhensila sjellin këngën e re “Mashtruese”

Bardhi dhe Xhensila sjellin këngën e re “Mashtruese”

Muzikë
Bes Kallaku thyen heshtjen, flet për herë të parë pas thashethemeve për ndarjen nga Xhensila Myrtezaj

Bes Kallaku thyen heshtjen, flet për herë të parë pas thashethemeve për ndarjen nga Xhensila Myrtezaj

Yjet
Bes Kallaku dhe Xhensila bëhen me djalë, vjen në jetë Amen

Bes Kallaku dhe Xhensila bëhen me djalë, vjen në jetë Amen

Yjet
Në muajin e fundit të shtatzënisë – Xhensila Myrtezaj realizon një fotosesion të veçantë

Në muajin e fundit të shtatzënisë – Xhensila Myrtezaj realizon një fotosesion të veçantë

Yjet
Xhensila Myrtezaj duket e mrekullueshme në imazhet e reja, ndërsa thekson barkun e rrumbullakosur në fustanin e ngushtë

Xhensila Myrtezaj duket e mrekullueshme në imazhet e reja, ndërsa thekson barkun e rrumbullakosur në fustanin e ngushtë

Yjet
Xhensila Myrtezaj me fotosesion artistik gjatë shtatzënisë së dytë

Xhensila Myrtezaj me fotosesion artistik gjatë shtatzënisë së dytë

Yjet
Xhensila Myrtezaj dhe Varrosi sjellin këngën e re “Pina pina”

Xhensila Myrtezaj dhe Varrosi sjellin këngën e re “Pina pina”

Muzikë
Xhensila Myrtezaj zbulon se po vjen në bashkëpunim me Varrosin

Xhensila Myrtezaj zbulon se po vjen në bashkëpunim me Varrosin

Muzikë
Xhensila Myrtezaj paralajmëron këngën e re, ndan imazhe nga xhirimet e klipit

Xhensila Myrtezaj paralajmëron këngën e re, ndan imazhe nga xhirimet e klipit

Muzikë
Zbulohet gjinia e foshnjës së Xhensila Myrtezajt dhe Bes Kallakut

Zbulohet gjinia e foshnjës së Xhensila Myrtezajt dhe Bes Kallakut

Yjet
Disa nga të famshmit që “thyen” rregullat në dasmën e Arbanës dhe Eduartit

Disa nga të famshmit që “thyen” rregullat në dasmën e Arbanës dhe Eduartit

Po Flitet
“T’i fala” publikohet nga Xhensila Myrtezaj dhe Majk

“T’i fala” publikohet nga Xhensila Myrtezaj dhe Majk

Muzikë
Xhensila Myrtezaj dhe Majk të shtunën publikojnë bashkëpunimin

Xhensila Myrtezaj dhe Majk të shtunën publikojnë bashkëpunimin

Muzikë
Xhensila Myrtezaj paralajmëron duetin me Majkun: Kemi dhënë shpirtin në këtë projekt

Xhensila Myrtezaj paralajmëron duetin me Majkun: Kemi dhënë shpirtin në këtë projekt

Muzikë
Xhensila Myrtezaj paralajmëron këngën e re, ndan imazhe tërheqëse nga xhirimet e klipit

Xhensila Myrtezaj paralajmëron këngën e re, ndan imazhe tërheqëse nga xhirimet e klipit

Yjet
Feston ditëlindjen e 30-të, Bes Kallaku me dedikim të veçantë për Xhensilën: Gjysma ime më e mirë

Feston ditëlindjen e 30-të, Bes Kallaku me dedikim të veçantë për Xhensilën: Gjysma ime më e mirë

Yjet
Xhensila Myrtezaj nuk e përjashton mundësinë për një bashkëpunim me Luiz Ejllin

Xhensila Myrtezaj nuk e përjashton mundësinë për një bashkëpunim me Luiz Ejllin

Muzikë
Xhensila Myrtezaj mahnit me fotografitë në natyrë duke vënë në pah fizikun e formësuar

Xhensila Myrtezaj mahnit me fotografitë në natyrë duke vënë në pah fizikun e formësuar

Yjet