LAJMI I FUNDIT:

Vlora Çitaku

458 Artikuj

Vlora Çitaku me kronikë nga Haga: Vizitë Hashim Thaçit

Vlora Çitaku me kronikë nga Haga: Vizitë Hashim Thaçit

Kosovë
Çitaku për deklaratën e “Kuvendit gjithëserb”: Të mos biem në grackat e kësaj balte, Serbia nuk ka ndryshuar asnjëherë

Çitaku për deklaratën e “Kuvendit gjithëserb”: Të mos biem në grackat e kësaj balte, Serbia nuk ka ndryshuar asnjëherë

Kosovë
​Opozita s’pritet të pajtohet për shpërndarje të Kuvendit

​Opozita s’pritet të pajtohet për shpërndarje të Kuvendit

Kosovë
​Çitaku: Zgjedhjet më së largu në korrik, koalicioni me LVV vështirë i mundshëm

​Çitaku: Zgjedhjet më së largu në korrik, koalicioni me LVV vështirë i mundshëm

Kosovë
Dështimi i anëtarësimit të Kosovës në KiE, Çitaku: Fitoi pushteti, jo shteti

Dështimi i anëtarësimit të Kosovës në KiE, Çitaku: Fitoi pushteti, jo shteti

Kosovë
Çitaku: Skandaloze letra e Gërvallës, diplomacia nuk është lojë fëmijësh

Çitaku: Skandaloze letra e Gërvallës, diplomacia nuk është lojë fëmijësh

Kosovë
Çitaku: Nuk shohim mundësi për koalicion PDK-LVV

Çitaku: Nuk shohim mundësi për koalicion PDK-LVV

Politikë
Çitaku: Shkuarja në zgjedhje përmes dorëheqjes së kryeministrit Kurti nuk po duket opsion real

Çitaku: Shkuarja në zgjedhje përmes dorëheqjes së kryeministrit Kurti nuk po duket opsion real

Politikë
LVV: Nuk ka pasur diskutime për shpërndarjen e Kuvendit me PDK-në, deklarata e Çitakut është e pavërtetë

LVV: Nuk ka pasur diskutime për shpërndarjen e Kuvendit me PDK-në, deklarata e Çitakut është e pavërtetë

Kosovë
Çështja e shpërndarjes së Kuvendit, Kusari-Lila mohon se ka pasur diskutime mes PDK-së e LVV-së

Çështja e shpërndarjes së Kuvendit, Kusari-Lila mohon se ka pasur diskutime mes PDK-së e LVV-së

Jehona Hulaj
Çitaku: Memli Krasniqi ka pasur kontakte me Vetëvendosjen për ta shpërndarë Kuvendin

Çitaku: Memli Krasniqi ka pasur kontakte me Vetëvendosjen për ta shpërndarë Kuvendin

Kosovë
Çitaku: Kushdo që thotë se Kosova ka më shumë sovranitet në veri, nuk e ka idenë çka po ndodh atje

Çitaku: Kushdo që thotë se Kosova ka më shumë sovranitet në veri, nuk e ka idenë çka po ndodh atje

Kosovë
Çitaku: Rezultati i zgjedhjeve të përgjithshme do të jetë befasues

Çitaku: Rezultati i zgjedhjeve të përgjithshme do të jetë befasues

Politikë
Zgjedhjet në RMV, Çitaku i thotë Kurtit: Mos u përziej aty ku s’e ke vendin

Zgjedhjet në RMV, Çitaku i thotë Kurtit: Mos u përziej aty ku s’e ke vendin

Kosovë
Kurti përmendi Thaçin në 11 vjetorin e marrëveshjeve në Bruksel, reagon Çitaku: E di që po të mungon, duro dhe pak – dielli do të lind përsëri

Kurti përmendi Thaçin në 11 vjetorin e marrëveshjeve në Bruksel, reagon Çitaku: E di që po të mungon, duro dhe pak – dielli do të lind përsëri

Kosovë
Çitaku akuzon Kurtin për përçarje të shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut: Ka një mosdurim për liderët politikë të UÇK-së

Çitaku akuzon Kurtin për përçarje të shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut: Ka një mosdurim për liderët politikë të UÇK-së

Kosovë
Çitaku e PDK-së, mesazh për LVV-në: Nëse jeni të kënaqur me sondazh eja të shkojmë në zgjedhje

Çitaku e PDK-së, mesazh për LVV-në: Nëse jeni të kënaqur me sondazh eja të shkojmë në zgjedhje

Politikë
Çitaku i reagon Kurtit: Në sytë e Amerikës, Kosova është çliru e pavarësu – në sytë e tu është shkatërru

Çitaku i reagon Kurtit: Në sytë e Amerikës, Kosova është çliru e pavarësu – në sytë e tu është shkatërru

Kosovë
Ndërtimi i çerdheve, Çitaku i reagon Nagavcit: Deklarata juaj, përpjekje delitanteske për manipulim

Ndërtimi i çerdheve, Çitaku i reagon Nagavcit: Deklarata juaj, përpjekje delitanteske për manipulim

Kosovë
Çitaku: Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme, domosdoshmëri

Çitaku: Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme, domosdoshmëri

Kosovë
Çitaku: Ish-luftëtarët tanë në Hagë janë braktisur, institucionet të këndellen urgjentisht

Çitaku: Ish-luftëtarët tanë në Hagë janë braktisur, institucionet të këndellen urgjentisht

Kosovë
Çitaku: Kurti dhe eksponentët e VV-së vazhdojnë të krijojnë kriza me aleatët, duke lënë në hije skandalet në qeverisjen e brendshme

Çitaku: Kurti dhe eksponentët e VV-së vazhdojnë të krijojnë kriza me aleatët, duke lënë në hije skandalet në qeverisjen e brendshme

Kosovë
Diskutimi në OKB për Kosovën, PDK me kritika për Kurtin 

Diskutimi në OKB për Kosovën, PDK me kritika për Kurtin 

Politikë
Reagime nga PDK pas shkarkimit të Sahatçiut: Përparimit përgjigjen e merituar do t’ia japim zyrtarisht, jo në Facebook

Reagime nga PDK pas shkarkimit të Sahatçiut: Përparimit përgjigjen e merituar do t’ia japim zyrtarisht, jo në Facebook

Politikë