LAJMI I FUNDIT:

Çitaku e PDK-së, mesazh për LVV-në: Nëse jeni të kënaqur me sondazh eja të shkojmë në zgjedhje

Çitaku e PDK-së, mesazh për LVV-në: Nëse jeni të kënaqur me sondazh eja të shkojmë në zgjedhje

Sekretarja e përgjithshme e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka reaguar lidhur me sondazhin e fundit, sipas të cilit Lëvizja Vetëvendosje del me 49.5 përqind, PDK me 17.1 derisa LDK-ja renditej e treta me 16 përqind.

Përmes një postimi në rrjetin social, Facebook, Çitaku i bëri thirrje Lëvizjes Vetëvendosje që nëse janë të kënaqur me sondazhin, le të shkojnë në zgjedhje.

Ajo madje propozoi datën 9 qershor, si datë për zgjedhje.


“VV, nëse jeni të kënaqur, ejani shkojmë në zgjedhje. 9 Qershor? PDK është gati”, ka shkruar ajo, transmeton Telegrafi.

Të zëshëm në reagime pas sondazhit të fundit kanë qenë edhe në taborin e Lidhjes Demokratike, që po ashtu kanë thënë se LDK do ta tregojë forcën e saj në zgjedhje. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Valdete Daka: Faton Hajrizi nuk është liruar me kusht pasi i ka pasur 15 shkelje disiplinore

Valdete Daka: Faton Hajrizi nuk është liruar me kusht pasi i ka pasur 15 shkelje disiplinore

Lajme
Gjërat që turistët pëlqejnë dhe nuk pëlqejnë në Prishtinë - përmendin qentë endacakë

Gjërat që turistët pëlqejnë dhe nuk pëlqejnë në Prishtinë - përmendin qentë endacakë

Lajme
MPJD: Shenjat e gishtërinjve të dërguara nga Serbia përshtaten me ato të Faton Hajrizit

MPJD: Shenjat e gishtërinjve të dërguara nga Serbia përshtaten me ato të Faton Hajrizit

Lajme

"Një mirëmbajtëse tek unë paguhet 1300 euro", sipërmarrësit në Shqipëri flasin për ngritjen e çmimeve në bregdet

Lajme
PDK dhe LDK e dërguan statutin e ri të UP-së në Kushtetuese, Nagavci: Do të fitohet edhe kjo betejë

PDK dhe LDK e dërguan statutin e ri të UP-së në Kushtetuese, Nagavci: Do të fitohet edhe kjo betejë

Lajme
Tre turistë të huaj vijnë në Kosovë dhe marrin me vete taksistin kosovar gjatë aventurave të tyre, video në

Tre turistë të huaj vijnë në Kosovë dhe marrin me vete taksistin kosovar gjatë aventurave të tyre, video në "TikTok" mori mbi gjysmë milionë klikime

Lajme
Kalo në kategori