LAJMI I FUNDIT:

Vjenë

85 Artikuj

Goditi 42 herë me thikë ish-të dashurën në Vjenë, gjykata e dënon me 15 vjet burgim shqiptarin nga Kosova

Goditi 42 herë me thikë ish-të dashurën në Vjenë, gjykata e dënon me 15 vjet burgim shqiptarin nga Kosova

Kosovë
Kurti mirëpriti dhe bashkëbisedoi me studentë nga Austria dhe Italia

Kurti mirëpriti dhe bashkëbisedoi me studentë nga Austria dhe Italia

Kosovë
Kurti udhëton drejt Austrisë – merr pjesë në Forumin Ekonomik të Vjenës

Kurti udhëton drejt Austrisë – merr pjesë në Forumin Ekonomik të Vjenës

Të Tjera
Kosovari ther me thikë ish të dashurën e tij në Vjenë

Kosovari ther me thikë ish të dashurën e tij në Vjenë

Kronika e Zezë
15 milionë euro eksport nga Kosova për në Austri, Blakaj: Panairi i bizneseve shqiptare është shembull që po bashkon tregun

15 milionë euro eksport nga Kosova për në Austri, Blakaj: Panairi i bizneseve shqiptare është shembull që po bashkon tregun

Biznes
Nis panairi i bizneseve shqiptare në Austri, marrin pjesë rreth 27 kompani nga Kosova

Nis panairi i bizneseve shqiptare në Austri, marrin pjesë rreth 27 kompani nga Kosova

Biznes
Ambasadorja e Vullnetit të Mirë për Kosovën, Elvana Shala, në Vjenë zhvillon takime me ambasadorët e Spanjës dhe Izraelit

Ambasadorja e Vullnetit të Mirë për Kosovën, Elvana Shala, në Vjenë zhvillon takime me ambasadorët e Spanjës dhe Izraelit

Kosovë
Kurti në Vjenë: Në vend se të kërkojë falje, Serbia vazhdon të kërcënojë

Kurti në Vjenë: Në vend se të kërkojë falje, Serbia vazhdon të kërcënojë

Kosovë
Zëvendëskryeministrja shqiptare në Komunitetin e Energjisë: Vendime të rëndësishme për energjinë e ripërtëritshme

Zëvendëskryeministrja shqiptare në Komunitetin e Energjisë: Vendime të rëndësishme për energjinë e ripërtëritshme

Shqipëri
Mehaj në Vjenë: Kosova angazhohet maksimalisht për paqen dhe stabilitetin rajonal e global

Mehaj në Vjenë: Kosova angazhohet maksimalisht për paqen dhe stabilitetin rajonal e global

Kosovë
Osmani pritet nga homologu austriak: Diskutuam për partneritetin strategjik në mes të dy shteteve

Osmani pritet nga homologu austriak: Diskutuam për partneritetin strategjik në mes të dy shteteve

Kosovë
Kurti në takim me mërgatën në Vjenë, fton për investime në Kosovë

Kurti në takim me mërgatën në Vjenë, fton për investime në Kosovë

Kosovë
Hoxhaj në Konferencën e Vjenës: Evropa po e lufton planin e “botës ruse”, por nuk po e lufton planin “botës serbe”

Hoxhaj në Konferencën e Vjenës: Evropa po e lufton planin e “botës ruse”, por nuk po e lufton planin “botës serbe”

Kosovë
Babai shqiptar i 10 fëmijëve në Austri, tentoi ta vriste gruan me kabllo elektrike – rrezikon deri 20 vjet burgim

Babai shqiptar i 10 fëmijëve në Austri, tentoi ta vriste gruan me kabllo elektrike – rrezikon deri 20 vjet burgim

Kronika e Zezë
Latifi kërkon bashkëpunim nga mjekët shqiptarë në Vjenë për transformimin e sistemit shëndetësor të Kosovës

Latifi kërkon bashkëpunim nga mjekët shqiptarë në Vjenë për transformimin e sistemit shëndetësor të Kosovës

Kosovë
I dyshuar për atentatin ndaj Erion Hasanbelliut, arrestohet në Vjenë Kasandër Noga

I dyshuar për atentatin ndaj Erion Hasanbelliut, arrestohet në Vjenë Kasandër Noga

Shqipëri
Austri, dënohet kosovari që kishte tentuar të siguronte dokumente false për atentatorin e Vjenës

Austri, dënohet kosovari që kishte tentuar të siguronte dokumente false për atentatorin e Vjenës

Kronika e Zezë
Kurti e thotë edhe në Vjenë: Kosova dhe Serbia të bëjnë deklaratë të paqes me zotim për mos-sulmim

Kurti e thotë edhe në Vjenë: Kosova dhe Serbia të bëjnë deklaratë të paqes me zotim për mos-sulmim

Kosovë
Kurti merr pjesë në Samitin e Vjenës, e pranishme edhe Bërnabiq

Kurti merr pjesë në Samitin e Vjenës, e pranishme edhe Bërnabiq

Kosovë
Ambasada e Kosovës në Vjenë pezullon punën me palë për 11 ditë

Ambasada e Kosovës në Vjenë pezullon punën me palë për 11 ditë

Kosovë
Dalin mesazhet ku dyshohet se terroristi Kujtim Fejzullahu ishte financues i një hoxhe në Kosovë

Dalin mesazhet ku dyshohet se terroristi Kujtim Fejzullahu ishte financues i një hoxhe në Kosovë

Kosovë
Dëshmitari shqiptar i ngjarjeve në Vjenë: Për sa vite jetoj këtu, kaos më të madh nuk kam parë

Dëshmitari shqiptar i ngjarjeve në Vjenë: Për sa vite jetoj këtu, kaos më të madh nuk kam parë

Kosovë
Haradinaj-Stublla: Tre nga zyrtarët policor që u konfrontuan me terroristët në Vjenë janë me prejardhje nga Kosova

Haradinaj-Stublla: Tre nga zyrtarët policor që u konfrontuan me terroristët në Vjenë janë me prejardhje nga Kosova

Kosovë
Kurti për sulmin terrorist në Vjenë: Akt terrori famëkeq, qëndrojmë të bashkuar me mbarë popullin e Austrisë

Kurti për sulmin terrorist në Vjenë: Akt terrori famëkeq, qëndrojmë të bashkuar me mbarë popullin e Austrisë

Kosovë