LAJMI I FUNDIT:

Goditi 42 herë me thikë ish-të dashurën në Vjenë, gjykata e dënon me 15 vjet burgim shqiptarin nga Kosova

Goditi 42 herë me thikë ish-të dashurën në Vjenë, gjykata e dënon me 15 vjet burgim shqiptarin nga Kosova

Një shqiptar i cili jeton dhe punon në Austri, është dënuar me 15 vjet burgim nga Gjykata Rajonale e Vjenës.

40-vjeçari Kosova tetorin e vitit të kaluar, i kishte dalë në pritë ish të dashurës, duke e goditur dhjetëra herë me mjete të mprehta.


Sipas aktakuzës, shqiptari nga Kosova thuhet se ka qëndruar në një park përpara shtëpisë së ish-të dashurës shqiptare nga Maqedonia e Veriut, e cila jeton në Liesing – Vjenë, dhe më pas e ka goditur me thikë.

Ky akt kishte ndodhur një ditë para se ai të kishte komunikim me ish të dashurën, duke i thënë se “Nuk do të jetosh për të parë ditëlindjen tënde më 5 nëntor”.

“Vëllai juaj do të vendosë lule në varrin tënd”, përshkroi prokurori publik.

Në aktakuzë thuhet se shqiptari e  kishte sulmuar nga pas në oborr dhe e kishte goditur me thikë dymbëdhjetë herë në qafë, qafë, fytyrë dhe shpinë.

“Kur tehu u shkëput, shqiptari ka kapur një kaçavidë dhe e ka goditur me të edhe 30 herë të tjera”.

Mjeti i mpreht që dorasi ka përdorrur ndaj ish të dashurës

“Gruaja u kundërpërgjigj, madje në një moment arriti të shkëputet dhe të vrapojë jashtë në drejtim të trotuarit, ku i pandehuri e kapi dhe e sulmoi sërish”, thuhet në aktakuzë.

Kur djali i viktimës dhe kalimtarët kanë dëgjuar thirrjet e gruas për ndihmë, sulmuesi është larguar.

Punëtorët në Gjermani zbulojnë pagat e tyre në rrjetet sociale - shikoni sa paguhen në ndërtimtari dhe infermieri
Lexo po ashtu Punëtorët në Gjermani zbulojnë pagat e tyre në rrjetet sociale - shikoni sa paguhen në ndërtimtari dhe infermieri

Më pas policia vjenezë kishte arrestuar shqiptarin pranë vendit të krimit.

Viktima kishte marrë trajtim mjekësor disa ditor.

E pyetur për gjendjen e saj të tanishme, ajo u përgjigj se prej kohësh nuk guxonte të dilte vetëm nga apartamenti dhe se nuk flinte mirë.

Ndërsa dorasi ka thënë në gjykatë se “Kurrë në jetën time nuk kam menduar ta vras”.

Njohja e tyre

Të dy kishin folur në Facebook në vitin 2021.

Gruaja (viktima) e dinte se ai ishte i martuar dhe do të kishte rënë në dashuri me të pavarësisht.

Ndërsa sulmuesi i premtoi asaj vazhdimisht se do të linte gruan e tij për të vazhduar më të.

Për shkak se kjo nuk ndodhi kurrë, shqiptarja me origjinë nga Maqedonia e Veriut i dha fund lidhjes, të cilën dorasi nuk e përballoi dot.

“Ajo donte të shkatërronte familjen time”, tha dorasi.

I pandehuri ka pohuar se ish e dashura e tij është bërë xheloze dhe ka kontaktuar me gruan e tij.

“Ajo donte të shkatërronte familjen time,” i tha ai kryetarit të trupit gjykues.

“Ai donte t’i jepte asaj një mësim,” tha avokati mbrojtës Philipp Winkler, raporton exxpress.a./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Aksident i rëndë trafiku në Prishtinë mes një veture dhe dy motoçikletave

Aksident i rëndë trafiku në Prishtinë mes një veture dhe dy motoçikletave

Kronika e Zezë
Martesa e dy vajzave në bashkinë e Tiranës, ligji shqiptar nuk lejon martesa të së njëjtës gjini, reagon Kisha Katolike

Martesa e dy vajzave në bashkinë e Tiranës, ligji shqiptar nuk lejon martesa të së njëjtës gjini, reagon Kisha Katolike

Lajme
Dy gra u martuan te Bashkia e Tiranës, Malaj: Kundër veprimeve që e tejkalojnë ligjin

Dy gra u martuan te Bashkia e Tiranës, Malaj: Kundër veprimeve që e tejkalojnë ligjin

Lajme
Kasami: Deklarata të rrezikshme nga Ali Ahmeti, VLEN nuk është e interesuar për konflikte mes shqiptarëve

Kasami: Deklarata të rrezikshme nga Ali Ahmeti, VLEN nuk është e interesuar për konflikte mes shqiptarëve

Politikë
Tahiri: 30 maji është data e fundit që të shpërbëhet Kuvendi

Tahiri: 30 maji është data e fundit që të shpërbëhet Kuvendi

Lajme
Kusari - Lila: Nuk kemi kërkesë zyrtare për shpërberje të Kuvendit

Kusari - Lila: Nuk kemi kërkesë zyrtare për shpërberje të Kuvendit

Lajme
Kalo në kategori