LAJMI I FUNDIT:

Nis panairi i bizneseve shqiptare në Austri, marrin pjesë rreth 27 kompani nga Kosova

Nis panairi i bizneseve shqiptare në Austri, marrin pjesë rreth 27 kompani nga Kosova

Sot në Vjenë të Austrisë është hapur panairi i bizneseve shqiptare, ku do të prezantohen një numër i konsiderueshëm i bizneseve shqiptare që veprojnë atje, duke filluar nga gastronomia, hoteleria, ndërtimtaria, mediat, it- design, imobile, estetikë etj.

Telegrafi është i pranishëm në këtë panair, ku po marrin pjesë rreth 27 kompani nga Kosova, pastaj edhe nga Shqipëria, nga Lugina e Preshevës dhe nga Maqedonia e Veriut.


Gjatë ditës do të realizohen takime B2B mes bizneseve pjesëmarrëse.

Panairi organizohet nga Rrjeti i Bizneseve Shqiptare në Austri, ndërkaq, pjesëmarrja e bizneseve nga Kosova mundësohet nga projekti MARDI i Caritas-it Zviceran, Germin dhe Projekti Kosovo Compete – USAID.

Në hapje ishte i pranishëm edhe Yll Blakaj, Kryetar i Rrjetit të Bizneseve Shqiptare në Austri, Lulzim Pllana, Ambasador i Kosovës në Austri, Përparim Rama – Kryetar i Prishtinës, etj.  /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Temaj WinDoor, pjesë e grupit Temaj, hap fabrikën e prodhimit të dritareve dhe dyerve nga pvc

Temaj WinDoor, pjesë e grupit Temaj, hap fabrikën e prodhimit të dritareve dhe dyerve nga pvc

Temaj Windoor
Auto Mita sjellë eksperiencën outdoor brenda qendrës Albi Mall

Auto Mita sjellë eksperiencën outdoor brenda qendrës Albi Mall

Auto Mita
A e keni provu najherë me ngjy çipsin n’pashtetë?

A e keni provu najherë me ngjy çipsin n’pashtetë?

Atlantik GROUP SHPK
Telekomi i Kosovës brenda vitit përfundon modernizimin e rrjetit në tërë vendin, Krasniqi: Me 5G komunikimi do të jetë më i shpejtë

Telekomi i Kosovës brenda vitit përfundon modernizimin e rrjetit në tërë vendin, Krasniqi: Me 5G komunikimi do të jetë më i shpejtë

Mirjeta Hajzeraj
Punonjësit e Coca-Cola HBC Kosovë dhurojnë gjak: Çdo pikë gjaku e ka fuqinë që të shpëtojë jetë

Punonjësit e Coca-Cola HBC Kosovë dhurojnë gjak: Çdo pikë gjaku e ka fuqinë që të shpëtojë jetë

Coca-Cola HBC
Supershot nga Neptun Kosova ju pret në finalen e Euro 2024!

Supershot nga Neptun Kosova ju pret në finalen e Euro 2024!

Neptun
Kalo në kategori