LAJMI I FUNDIT:

Viti

277 Artikuj

IPK inicion procedurë disiplinore ndaj një polici në Viti, djali ia përdori armën duke publikuar video në Tik-Tok

IPK inicion procedurë disiplinore ndaj një polici në Viti, djali ia përdori armën duke publikuar video në Tik-Tok

Kosovë
Publikoi video me armë në Tik-Tok, shoqërohet në polici i mituri nga Vitia

Publikoi video me armë në Tik-Tok, shoqërohet në polici i mituri nga Vitia

Kronika e Zezë
Gjenden 29 mijë pako cigare në Viti – malli i kontrabanduar kap vlerën 60 mijë euro

Gjenden 29 mijë pako cigare në Viti – malli i kontrabanduar kap vlerën 60 mijë euro

Kosovë
Arrestohet 30-vjeçari në Viti pasi gjuajti me armë zjarri, i konfiskohet “AK 47”

Arrestohet 30-vjeçari në Viti pasi gjuajti me armë zjarri, i konfiskohet “AK 47”

Kronika e Zezë
Arrestohet një 32 vjeçar në Viti për armëmbajtje pa leje – policia i konfiskoi armën dhe tetë fishekë

Arrestohet një 32 vjeçar në Viti për armëmbajtje pa leje – policia i konfiskoi armën dhe tetë fishekë

Kronika e Zezë
Hasën në rezistencë dhe u goditën nga vetura, detaje nga lëndimi i policit në Viti

Hasën në rezistencë dhe u goditën nga vetura, detaje nga lëndimi i policit në Viti

Kosovë
Konfiskohen rreth 1300 boksa me cigare në Viti – njëri nga të dyshuarit sulmoi fizikisht zyrtarët policorë

Konfiskohen rreth 1300 boksa me cigare në Viti – njëri nga të dyshuarit sulmoi fizikisht zyrtarët policorë

Kronika e Zezë
Dogana konfiskon mbi 2 mijë copë mjaltë/ stimulant seksual në Viti

Dogana konfiskon mbi 2 mijë copë mjaltë/ stimulant seksual në Viti

Kosovë
Gjeti kuletën me 1 mijë euro, qytetari në Viti e dorëzoi në stacionin policor

Gjeti kuletën me 1 mijë euro, qytetari në Viti e dorëzoi në stacionin policor

Kosovë
Rruga me borë, fermeri në Debëlldeh bartë ushqimin për kafshë me kalë

Rruga me borë, fermeri në Debëlldeh bartë ushqimin për kafshë me kalë

Komunat
Policia heton vdekjen e 52-vjeçares në Viti, mjeku: Erdhi pa shenja jete

Policia heton vdekjen e 52-vjeçares në Viti, mjeku: Erdhi pa shenja jete

Kosovë
Arrestohet një person në Viti – ushtroi dhunë ndaj nënës

Arrestohet një person në Viti – ushtroi dhunë ndaj nënës

Kronika e Zezë
Gjendet e vdekur një grua në një ordinancë private në Viti

Gjendet e vdekur një grua në një ordinancë private në Viti

Kronika e Zezë
E reja nga Vitia humbi jetën në aksident trafiku, kryetari i komunës ngushëllon familjen

E reja nga Vitia humbi jetën në aksident trafiku, kryetari i komunës ngushëllon familjen

Kosovë
Përfshihet nga zjarri një shtëpi në Verban të Vitisë, lëndohen katër persona

Përfshihet nga zjarri një shtëpi në Verban të Vitisë, lëndohen katër persona

Kronika e Zezë
Vodhën mbi 30 mijë euro në një market në Viti – u caktohet masa e paraburgimit pesë të pandehurve

Vodhën mbi 30 mijë euro në një market në Viti – u caktohet masa e paraburgimit pesë të pandehurve

Drejtësi
Arrestohen pesë të dyshuar në Viti për grabitje dhe vjedhje të rëndë

Arrestohen pesë të dyshuar në Viti për grabitje dhe vjedhje të rëndë

Kronika e Zezë
AGK: Kërcënohen me vrasje dy gazetarë në Viti

AGK: Kërcënohen me vrasje dy gazetarë në Viti

Kosovë
Dyshohet se vodhi një veturë dhe stoli të arit, arrestohet i dyshuari në Viti

Dyshohet se vodhi një veturë dhe stoli të arit, arrestohet i dyshuari në Viti

Kronika e Zezë
E shkrepi armën aksidentalisht, dy persona kërkojnë trajtim mjekësor në Skifteraj të Vitisë

E shkrepi armën aksidentalisht, dy persona kërkojnë trajtim mjekësor në Skifteraj të Vitisë

Kronika e Zezë
Raportohet një rast i dhunimit në vitin 2020, Policia njofton nisjen e procedurave hetimore

Raportohet një rast i dhunimit në vitin 2020, Policia njofton nisjen e procedurave hetimore

Kronika e Zezë
Qytetari gjen pesëlirësh dhe zinxhir ari afër stacionit të autobusëve në Prishtinë, i dorëzon në polici

Qytetari gjen pesëlirësh dhe zinxhir ari afër stacionit të autobusëve në Prishtinë, i dorëzon në polici

Kronika e Zezë
​Shkolla me pesë ndërrime në Viti, puna për objektin e ri nuk ka përfunduar as pas 7 vjetësh

​Shkolla me pesë ndërrime në Viti, puna për objektin e ri nuk ka përfunduar as pas 7 vjetësh

Arsim
Arrestohen dy të dyshuar për zjarrvënie në një objekt në Viti

Arrestohen dy të dyshuar për zjarrvënie në një objekt në Viti

Kosovë