LAJMI I FUNDIT:

Arrestohet 30-vjeçari në Viti pasi gjuajti me armë zjarri, i konfiskohet “AK 47”

Arrestohet 30-vjeçari në Viti pasi gjuajti me armë zjarri, i konfiskohet “AK 47”

Një 30-vjeçar është arrestuar pasi dyshohet se ka shtënë më armë zjarri në fshatin Budrikë e Epërme e Vitisë.

Lajmin e ka bërë të ditur Policia e Kosovës, përmes një komunikate për media të enjten.


Sipas njoftimit, për rastin policia është njoftuar të mërkurën rreth orës 18:30.

“Njësitet policore relevante i janë përgjigjur rastit duke arritur që të identifikojnë lokacionin dhe të dyshuarin M.S. (viti i lindjes 1994, mashkull kosovar shqiptar) i cili është arrestuar dhe sjellë në Stacionin Policor në Viti”, ka njoftuar policia.

I njëjti dyshohet se me armë ka shti në ajër. Me këtë rast si provë materiale janë konfiskuar një armë e llojit AK 47, një karikator dhe 23 gëzhoja të kalibrit 7.62 mm, të cilat do të përdoren dëshmi për gjykatën.

Është njoftuar Prokurori i shtetit i cili rastin e ka cilësuar ‘Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve’ dhe ‘Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm’.

I dyshuari me urdhër të Prokurorit të shtetit është ndalur në mbajtje për 48 orë. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Lajme
Ndalimi i kosovarëve në Serbi, Gërvalla: Vuçiqi nisi t’i jetësojë kërcënimet pas votimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Ndalimi i kosovarëve në Serbi, Gërvalla: Vuçiqi nisi t’i jetësojë kërcënimet pas votimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Lajme

"Zyrtarja e Policisë së Kosovës ende është duke u intervistuar nga policia serbe", flet pasagjeri i autobusit "Bici Com" që po mbahet në kufirin Serbi-Hungari

Lajme
Kërkesë për interpelancë në parlamentin e Zvicrës për Kosovën - këto janë pikat që pritet të diskutohen

Kërkesë për interpelancë në parlamentin e Zvicrës për Kosovën - këto janë pikat që pritet të diskutohen

Lajme
Bujar Osmani: Kam më shumë informacione mbi Banjskën, do ta informoj Qeverinë

Bujar Osmani: Kam më shumë informacione mbi Banjskën, do ta informoj Qeverinë

Lajme
Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës dërgohet në Rashkë, Qalaj: BIA serbe do t’i bëjë presion për informata sekrete

Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës dërgohet në Rashkë, Qalaj: BIA serbe do t’i bëjë presion për informata sekrete

Siguri
Kalo në kategori