LAJMI I FUNDIT:

Vitamina

27 Artikuj

Zbuloni pesë shenja që tregojnë se trupi juaj është i uritur për vitamina

Zbuloni pesë shenja që tregojnë se trupi juaj është i uritur për vitamina

Shëndetësi Lajme
Ajo që ndodh në organizëm nga moskonsumimi i frutave dhe perimeve

Ajo që ndodh në organizëm nga moskonsumimi i frutave dhe perimeve

Shëndetësi Lajme
Vitaminat dhe mineralet e nevojshme për sistemin e shëndetshëm imunitar

Vitaminat dhe mineralet e nevojshme për sistemin e shëndetshëm imunitar

Ushqimi dhe Dieta
Vitaminat dhe mineralet e nevojshme për parandalimin e rënies së flokëve në vjeshtë

Vitaminat dhe mineralet e nevojshme për parandalimin e rënies së flokëve në vjeshtë

Flokë dhe stil
Tri shenja paralajmëruese të mungesës së vitaminës A në lëkurë

Tri shenja paralajmëruese të mungesës së vitaminës A në lëkurë

Shëndetësi Lajme
Vitaminat që janë toksike nëse e teproni

Vitaminat që janë toksike nëse e teproni

Këshilla mjekësore
Suplementet që ngadalësojnë procesin e dobësimit të shikimit

Suplementet që ngadalësojnë procesin e dobësimit të shikimit

Shëndetësi Lajme
Vitaminat që ndihmojnë në shëndetin dhe funksionin nervave

Vitaminat që ndihmojnë në shëndetin dhe funksionin nervave

Këshilla mjekësore
Ndjesia në gjoks që mund të paralajmërojë për nivele të ulëta hekuri

Ndjesia në gjoks që mund të paralajmërojë për nivele të ulëta hekuri

Shëndetësi Lajme
Vitaminat dhe shtesat më të mira për të marrë gjatë vjeshtës dhe dimrit – të shkëlqyera kundër viruseve

Vitaminat dhe shtesat më të mira për të marrë gjatë vjeshtës dhe dimrit – të shkëlqyera kundër viruseve

Shëndetësi Lajme
Marrja e tepërt e kësaj vitamine të zakonshme mund të shkaktojë humbje të shikimit dhe dëmtim të mëlçisë

Marrja e tepërt e kësaj vitamine të zakonshme mund të shkaktojë humbje të shikimit dhe dëmtim të mëlçisë

Shëndetësi Lajme
Vitaminat e nevojshme për një sistem imunitar të shëndetshëm

Vitaminat e nevojshme për një sistem imunitar të shëndetshëm

Shëndetësi Lajme
Efektet anësore të marrjes së multivitaminave

Efektet anësore të marrjes së multivitaminave

Shëndetësi Lajme
6 vitamina esenciale për të cilat duhet patjetër të keni njohuri

6 vitamina esenciale për të cilat duhet patjetër të keni njohuri

Vitamer
Çfarë i ndodh organizmit kur konsumoni djathë në mëngjes

Çfarë i ndodh organizmit kur konsumoni djathë në mëngjes

Shendetesi
Dyqani Organico – produkte organike me cilësi superiore në tregun vendor

Dyqani Organico – produkte organike me cilësi superiore në tregun vendor

Marketing
Sipas recetës së dermatologut më të famshëm në botë: Pas përdorimit të kësaj maske, lëkura juaj do të jetë tepër e butë

Sipas recetës së dermatologut më të famshëm në botë: Pas përdorimit të kësaj maske, lëkura juaj do të jetë tepër e butë

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
A po merrni mjaftueshëm vitamina dhe minerale

A po merrni mjaftueshëm vitamina dhe minerale

Si të…
Formulimet lipozomale – teknologji revolucionare në botën e vitaminave!

Formulimet lipozomale – teknologji revolucionare në botën e vitaminave!

Të tjera
Superushqimet – Çka janë dhe cilat janë benefitet e tyre

Superushqimet – Çka janë dhe cilat janë benefitet e tyre

Nutricion
Pse është e rëndësishme kompleksi i Vitaminës B për fëmijët?

Pse është e rëndësishme kompleksi i Vitaminës B për fëmijët?

Bebja
Gjithçka që duhet të dini rreth vitaminave

Gjithçka që duhet të dini rreth vitaminave

Të tjera
Kjo vitaminë e VRET KANCERIN, por është ILEGALE në SHBA!

Kjo vitaminë e VRET KANCERIN, por është ILEGALE në SHBA!

Shëndetësi Lajme
Çfarë do t’ju ndodhë nëse çdo ditë pini jogurt?

Çfarë do t’ju ndodhë nëse çdo ditë pini jogurt?

Të njohim produktet