LAJMI I FUNDIT:

Velesi

32 Artikuj

Mbyllet rruga nga Velesi drejt Shkupit, përmbyset një kamion

Mbyllet rruga nga Velesi drejt Shkupit, përmbyset një kamion

Maqedonia e Veriut
“E Majta” për paralelen shqipe në Veles: Do të kërkojmë llogari nga institucionet

“E Majta” për paralelen shqipe në Veles: Do të kërkojmë llogari nga institucionet

Politikë
E pranoi fajin dhe u dënua me dy vite burg njëri nga 14 të akuzuarit për keqpërdorim seksual të 15-vjeçares nga Velesi

E pranoi fajin dhe u dënua me dy vite burg njëri nga 14 të akuzuarit për keqpërdorim seksual të 15-vjeçares nga Velesi

Kronikë e Zezë
Drejtori i Inspektoratit Arsimor: U zgjidh problemi me nxënësit shqiptarë në gjimnazin e Velesit

Drejtori i Inspektoratit Arsimor: U zgjidh problemi me nxënësit shqiptarë në gjimnazin e Velesit

Arsim
Lëvizja Besa: Funksionarët janë shqiptarë, ndërsa nxënësit në Veles nuk mund të mësojnë shqip

Lëvizja Besa: Funksionarët janë shqiptarë, ndërsa nxënësit në Veles nuk mund të mësojnë shqip

Politikë
Helikopterët e MPB-së hodhën 80 ton ujë, vazhdon shuarja e zjarrit në “Jakupicë”

Helikopterët e MPB-së hodhën 80 ton ujë, vazhdon shuarja e zjarrit në “Jakupicë”

Maqedonia e Veriut
Digjet një lokomotivë e “Hekurudhave të Maqedonisë” në hyrje të Velesit

Digjet një lokomotivë e “Hekurudhave të Maqedonisë” në hyrje të Velesit

Kronikë e Zezë
Bastisje në Veles, kapen kërpudha halucinogjene dhe marihuanë

Bastisje në Veles, kapen kërpudha halucinogjene dhe marihuanë

Kronikë e Zezë
Shqiptarët e harruar të Velesit, nxënësit shqiptarë nuk dinë të flasin dhe shkruajnë shqip

Shqiptarët e harruar të Velesit, nxënësit shqiptarë nuk dinë të flasin dhe shkruajnë shqip

Maqedonia e Veriut
Pesë meshkuj abuzuan seksualisht me një 14-vjeçare në Veles, dërgohen në paraburgim

Pesë meshkuj abuzuan seksualisht me një 14-vjeçare në Veles, dërgohen në paraburgim

Kronikë e Zezë
Gjendet një person i vdekur në rrugë, Prokuroria e Velesit kërkon obduksion për të gjetur shkaqet e vdekjes

Gjendet një person i vdekur në rrugë, Prokuroria e Velesit kërkon obduksion për të gjetur shkaqet e vdekjes

Kronikë e Zezë
Kërkimi për gruan që u hodh në Vardar afër Velesit vazhdon edhe nesër

Kërkimi për gruan që u hodh në Vardar afër Velesit vazhdon edhe nesër

Maqedonia e Veriut
Shpërthen zjarr mbi stacionin herkurudhor në afërsi të Velesit

Shpërthen zjarr mbi stacionin herkurudhor në afërsi të Velesit

Maqedonia e Veriut
Edhe pse e vaksinuar me dy doza, infektohet me coronavirus dhe hospitalizohet në Shkup

Edhe pse e vaksinuar me dy doza, infektohet me coronavirus dhe hospitalizohet në Shkup

Shëndetësi
Velesi i rikthehet lajmeve të rreme për zgjedhjet në SHBA

Velesi i rikthehet lajmeve të rreme për zgjedhjet në SHBA

Maqedonia e Veriut
Veles, kafenetë dhe parqet përplot me qytetarë

Veles, kafenetë dhe parqet përplot me qytetarë

Maqedonia e Veriut
Velesi sërish në fokus të lajmeve të rreme

Velesi sërish në fokus të lajmeve të rreme

Maqedonia e Veriut
Tre zjarre të reja në rajonin e Velesit

Tre zjarre të reja në rajonin e Velesit

Komunat
Kërkohet paraburgim për personat përgjegjës për zjarrin në Veles

Kërkohet paraburgim për personat përgjegjës për zjarrin në Veles

Gjyqësi
Nuk kanë të ndalur zjarret nëpër rajone të ndryshme të Maqedonisë së Veriut

Nuk kanë të ndalur zjarret nëpër rajone të ndryshme të Maqedonisë së Veriut

Maqedonia e Veriut
Në vitin 2018 më së shumti dënime kundërvajtëse janë shqiptuar nga SPB Veles 

Në vitin 2018 më së shumti dënime kundërvajtëse janë shqiptuar nga SPB Veles 

Maqedonia e Veriut
Sekreti i lajmeve të rrejshme në Veles: Studentët kanë qenë të koordinuar nga Rusia, dyshohet edhe një avokat maqedonas

Sekreti i lajmeve të rrejshme në Veles: Studentët kanë qenë të koordinuar nga Rusia, dyshohet edhe një avokat maqedonas

Bashkim Iljazi
Dy vlerësime për teatrin e Velesit, në festivalin e Moskës

Dy vlerësime për teatrin e Velesit, në festivalin e Moskës

Lirim Shabani
Fëmija i parë në Veles lindi gjatë pasditës së sotme

Fëmija i parë në Veles lindi gjatë pasditës së sotme

Lirim Shabani