LAJMI I FUNDIT:

Mbyllet rruga nga Velesi drejt Shkupit, përmbyset një kamion

Mbyllet rruga nga Velesi drejt Shkupit, përmbyset një kamion

Qendra Rajonale për Menaxhimin me Kriza e Velesit njofton se përmes numrit të vetëm të emergjencës 112 është marrë informacion për disa automjete të bllokuara në mes dy pikave pagesore në autostradën Veles – Shkup.

MPB njofton se një kamion është përmbysur në rrugën Veles-Shkup, në hyrje të fshatit Katllanovë,  ndërsa komunikacioni do të jetë i devijuar në rrugën Veles-  Shën Nikollë – Shkup.


Ndërmarrja Publike për mirëmbajtjen dhe mbrojtjen e rrugëve kryesore dhe rajonale u kërkon të gjithë përdoruesve të rrugës që nuk përdorin goma dimërore (edhe pse ky është detyrimi ligjor i tyre nga data 15.11.2023) të pastrojnë rrugën në të cilën udhëtojnë për të mos u bërë pengesë për rrugët tjera. Kjo veçanërisht vlen për qafat dhe rrugët malore për të cilat kemi lëshuar njoftim për ndalimin e qarkullimit për automjetet e rënda.

*Foto: Arkiv

Në trend Lajme

Më shumë
Bujar Osmani: Në 48 orët e ardhshme mund të ndodh një konflikt i madh në Lindjen e Mesme

Bujar Osmani: Në 48 orët e ardhshme mund të ndodh një konflikt i madh në Lindjen e Mesme

Politikë
Gjithçka nga vrasja e rëndë në Ferizaj, mjeku flet për gjendjen shëndetësore të 15-vjeçarit të plagosur

Gjithçka nga vrasja e rëndë në Ferizaj, mjeku flet për gjendjen shëndetësore të 15-vjeçarit të plagosur

Elfije Boletini
“Edhe një burrë që vranë një grua”, Osmani: Mjaft më me dënime qesharake

“Edhe një burrë që vranë një grua”, Osmani: Mjaft më me dënime qesharake

Lajme
Drejtoresha e Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj tregon si ndodhi vrasja e gruas nga ish-bashkëshorti i saj

Drejtoresha e Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj tregon si ndodhi vrasja e gruas nga ish-bashkëshorti i saj

Lajme
Gruaja e vrarë në Ferizaj një 21-vjeçare, vëllai i saj i plagosur 15-vjeçar

Gruaja e vrarë në Ferizaj një 21-vjeçare, vëllai i saj i plagosur 15-vjeçar

Kronika e Zezë
Serbia në fushatë kundër Kosovës në Këshillin e Evropës dhe kundër rezolutës së OKB-së për gjenocidin në Srebrenicë

Serbia në fushatë kundër Kosovës në Këshillin e Evropës dhe kundër rezolutës së OKB-së për gjenocidin në Srebrenicë

Lajme
Kalo në kategori