LAJMI I FUNDIT:

Helikopterët e MPB-së hodhën 80 ton ujë, vazhdon shuarja e zjarrit në “Jakupicë”

Helikopterët e MPB-së hodhën 80 ton ujë, vazhdon shuarja e zjarrit në “Jakupicë”

Sot (22.08.2023) Departamenti për njësitë e ajrit pranë MPB-së vepron në rajonin e bjeshkës “Jakupica”, në afërsi të fshatit Godomila në Veles, ku me sukses janë shuar disa vatra zjarri, të cilët shpërthyen sot, por zjarri është ende aktiv.

Nga MPB thonë se në aksionin e shuarjes së zjarrit janë bashkëngjitur edhe Zjarrfikësit e Velesit.


“Pas marrjes së kërkesës nga Qendra për menaxhimin e krizës se për shkak të terrenit të vështirë në mal, është dashur të aktivizohet dy helikopterë të MPB-së dhe menjëherë është vepruar dhe helikopterët deri tani me sukses kanë hedhur 80 ton ujë. Helikopterot Mi-171 në 25 herë fluturim ka hedhur 60 ton ujë, ndërsa helikopterot BELL 212 në 20 herë fluturim ka hedhur 20 ton ujë”, thonë nga MPB Maqedoni.

Në trend Lajme

Më shumë
Çka deklaroi në seancën gjyqësore i dyshuari për vrasjen e ish-bashkëshortes në Ferizaj?

Çka deklaroi në seancën gjyqësore i dyshuari për vrasjen e ish-bashkëshortes në Ferizaj?

Drejtësi
Arrestohet një serb në Bërnjak për veprën penale “prishje të rendit kushtetues të Kosovës”

Arrestohet një serb në Bërnjak për veprën penale “prishje të rendit kushtetues të Kosovës”

Lajme
Një muaj paraburgim për të dyshuarin për vrasjen e ish-gruas së tij në Ferizaj

Një muaj paraburgim për të dyshuarin për vrasjen e ish-gruas së tij në Ferizaj

Drejtësi
Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lajme
Vrasja e 21-vjeçares në Ferizaj, i dyshuari e kishte goditur të ndjerën disa herë në kokë

Vrasja e 21-vjeçares në Ferizaj, i dyshuari e kishte goditur të ndjerën disa herë në kokë

Drejtësi
Lista Serbe dhe Petkoviqi reagojnë pas arrestimit të serbit në veri

Lista Serbe dhe Petkoviqi reagojnë pas arrestimit të serbit në veri

Lajme
Kalo në kategori