LAJMI I FUNDIT:

VAR

183 Artikuj

Shpjegimi që konfirmon se gjyqtarët dhe VAR-i kanë marrë vendimin e duhur te goli i anuluar i RB Leipzig ndaj Real Madridit

Shpjegimi që konfirmon se gjyqtarët dhe VAR-i kanë marrë vendimin e duhur te goli i anuluar i RB Leipzig ndaj Real Madridit

Liga e Kampionëve
Gjyqtarët në La Liga të “kryqëzuar”: Federata Spanjolle lëshon deklaratë për rrjedhjen e audios në publik

Gjyqtarët në La Liga të “kryqëzuar”: Federata Spanjolle lëshon deklaratë për rrjedhjen e audios në publik

La Liga
Televizioni i Real Madridit publikon 16 gabimet e supozuara të VAR-it, a janë dëmtuar Los Blancos?

Televizioni i Real Madridit publikon 16 gabimet e supozuara të VAR-it, a janë dëmtuar Los Blancos?

La Liga
Si do të ishte renditja e La Ligas deri më tani pa gabimet e VAR-it, Barcelona do të ishte e dyta

Si do të ishte renditja e La Ligas deri më tani pa gabimet e VAR-it, Barcelona do të ishte e dyta

La Liga
FSHF do implementojë sistemin VAR në disa ndeshje të Kategorisë së Parë

FSHF do implementojë sistemin VAR në disa ndeshje të Kategorisë së Parë

Superliga
Publikohet biseda nga dhoma e VAR-it për golin e dyshimtë të Interit ndaj Genoas

Publikohet biseda nga dhoma e VAR-it për golin e dyshimtë të Interit ndaj Genoas

Serie A
Gjyqtarët konfirmojnë se goli i Interit me Veronën duhet të anulohet

Gjyqtarët konfirmojnë se goli i Interit me Veronën duhet të anulohet

Serie A
FFM merr vendim për vendosjen e VAR-it në Superligën e Maqedonisë

FFM merr vendim për vendosjen e VAR-it në Superligën e Maqedonisë

Supërliga
Sensacion në La Liga, diçka që shpresohet ta ndjekin edhe ligat botërore

Sensacion në La Liga, diçka që shpresohet ta ndjekin edhe ligat botërore

La Liga
Një rregull pothuajse ‘i panjohur’ anulon golin e Rennes në minutën e 11-të shtesë dhe i jep Villarrealit vendin e parë në grup

Një rregull pothuajse ‘i panjohur’ anulon golin e Rennes në minutën e 11-të shtesë dhe i jep Villarrealit vendin e parë në grup

Liga e Evropës
UEFA merr masa urgjente pas penalltisë së diskutueshme në favor të PSG, dënon gjyqtarin

UEFA merr masa urgjente pas penalltisë së diskutueshme në favor të PSG, dënon gjyqtarin

Liga e Kampionëve
Teknologjia VAR dëshiron të bëjë ndryshime të mëdha, mësohet çfarë mund të kontrollojnë gjyqtarët në të ardhmen

Teknologjia VAR dëshiron të bëjë ndryshime të mëdha, mësohet çfarë mund të kontrollojnë gjyqtarët në të ardhmen

Ndërkombëtare
Trajnerët e Ligës Premier kërkojnë ndryshime në VAR – do të ishte një revolucion në futboll

Trajnerët e Ligës Premier kërkojnë ndryshime në VAR – do të ishte një revolucion në futboll

Premier League
Paneli i Ligës Premier vendos për golin e fitores së Newcastle kundër Arsenalit, pranon se gjyqtari bëri dy gabime

Paneli i Ligës Premier vendos për golin e fitores së Newcastle kundër Arsenalit, pranon se gjyqtari bëri dy gabime

Premier League
A shihni të njëjtën gjë që panë gjyqtarët e VAR-it? Bëhet viral goli i anuluar i Arbnor Mujës ndaj Çekisë

A shihni të njëjtën gjë që panë gjyqtarët e VAR-it? Bëhet viral goli i anuluar i Arbnor Mujës ndaj Çekisë

Shkumbin Pireva
Publikohet biseda nga dhoma e VAR-it në vendimin skandaloz që e dëmtoi Liverpoolin

Publikohet biseda nga dhoma e VAR-it në vendimin skandaloz që e dëmtoi Liverpoolin

Premier League
Nëse do të shfrytëzohej VAR-i në një marrëdhënie, atëherë do të dukej kështu!

Nëse do të shfrytëzohej VAR-i në një marrëdhënie, atëherë do të dukej kështu!

Fun Lajme
Pas skandalit ndaj Italisë, UEFA do të reagojë me VAR

Pas skandalit ndaj Italisë, UEFA do të reagojë me VAR

Ndërkombëtare
Liga Premier do të bëjë një ndryshim të madh në VAR sezonin e ardhshëm

Liga Premier do të bëjë një ndryshim të madh në VAR sezonin e ardhshëm

Premier League
“Mund t’ju ndihmoj me VAR”, Negriera iu ofrua Barcelonës në vitin 2020

“Mund t’ju ndihmoj me VAR”, Negriera iu ofrua Barcelonës në vitin 2020

La Liga
Duket se Man United është favorizuar nga VAR-i ndaj Leicesterit – Rashford konsiderohet si më i avancuar

Duket se Man United është favorizuar nga VAR-i ndaj Leicesterit – Rashford konsiderohet si më i avancuar

Premier League
Merren masat zyrtare ndaj gjyqtarit që mori vendime skandaloze në ndeshjen Brighton – Crystal Palace

Merren masat zyrtare ndaj gjyqtarit që mori vendime skandaloze në ndeshjen Brighton – Crystal Palace

Premier League
Pesë ndeshjet kur gjyqtarët e Ligës Premier gabuan me vendimet e tyre ndaj Arsenalit: Topçinjtë mund ta humbasin titullin shkaku i tyre

Pesë ndeshjet kur gjyqtarët e Ligës Premier gabuan me vendimet e tyre ndaj Arsenalit: Topçinjtë mund ta humbasin titullin shkaku i tyre

Premier League
FIFA po e ndryshon rregullin e pozicionit jashtë loje

FIFA po e ndryshon rregullin e pozicionit jashtë loje

Ndërkombëtare