LAJMI I FUNDIT:

Valixhe

54 Artikuj

Pesë gjëra që duhet t’u kushtoni vëmendje kur blini një valixhe: Ngjyra është shumë e rëndësishme

Pesë gjëra që duhet t’u kushtoni vëmendje kur blini një valixhe: Ngjyra është shumë e rëndësishme

Si të udhëtosh
Ata gjetën një valixhe të fshehur në mur – dhe uruan të mos e kishin hapur

Ata gjetën një valixhe të fshehur në mur – dhe uruan të mos e kishin hapur

Fun Lajme
Policia spanjolle shkatërron bandën kriminale që akuzohet për vjedhje të mallrave me vlerë afro 2 milionë euro nga valixhet e pasagjerëve

Policia spanjolle shkatërron bandën kriminale që akuzohet për vjedhje të mallrave me vlerë afro 2 milionë euro nga valixhet e pasagjerëve

Evropa
Nga dyqani në muze, në një lokal në SHBA shiten gjërat që humbin në aeroport

Nga dyqani në muze, në një lokal në SHBA shiten gjërat që humbin në aeroport

Interesante
“Koshat” e rinj të aeroplanëve të destinuar për valixhe që do ta ndryshojnë “lojën” gjatë fluturimit

“Koshat” e rinj të aeroplanëve të destinuar për valixhe që do ta ndryshojnë “lojën” gjatë fluturimit

Evropa
Aeroporti i Prishtinës kërkon nga udhëtarët që t’i tërheqin valixhet e tyre të humbura në zyrën ‘Lost and Found’

Aeroporti i Prishtinës kërkon nga udhëtarët që t’i tërheqin valixhet e tyre të humbura në zyrën ‘Lost and Found’

Të Tjera
Çfarë ndodh në të vërtetë me bagazhin tuaj gjatë një udhëtimi me aeroplan? Dikush vendosi një kamerë në valixhen e tij për të zbuluar një gjë të tillë

Çfarë ndodh në të vërtetë me bagazhin tuaj gjatë një udhëtimi me aeroplan? Dikush vendosi një kamerë në valixhen e tij për të zbuluar një gjë të tillë

Kuriozitete
Videoja që tregon se si dhe ku ruhen bagazhet brenda aeroplanit merr vëmendjen e miliona njerëzve

Videoja që tregon se si dhe ku ruhen bagazhet brenda aeroplanit merr vëmendjen e miliona njerëzve

Interesante
Arrestohet një person në Merdar, policia i gjeti në valixhe 910 fishekë

Arrestohet një person në Merdar, policia i gjeti në valixhe 910 fishekë

Kronika e Zezë
Mbretëresha Elizabeth II gjithmonë udhëtonte me valixhen që zgjodhi për muajin e mjaltit me Princin Phillip

Mbretëresha Elizabeth II gjithmonë udhëtonte me valixhen që zgjodhi për muajin e mjaltit me Princin Phillip

Udhëtime
Dy truqe e zgjuara të valixheve që ju mbajnë të sigurt kur qëndroni në një hotel

Dy truqe e zgjuara të valixheve që ju mbajnë të sigurt kur qëndroni në një hotel

Si të udhëtosh
Familja nga Zelanda e Re bleu valixhe në ankand, brenda tyre gjetën gjymtyrë të njerëzve

Familja nga Zelanda e Re bleu valixhe në ankand, brenda tyre gjetën gjymtyrë të njerëzve

Australia
Kursim i jashtëzakonshëm i hapësirës: Qe si të paketoni dhe vendosni sa më shumë gjëra në valixhen tuaj!

Kursim i jashtëzakonshëm i hapësirës: Qe si të paketoni dhe vendosni sa më shumë gjëra në valixhen tuaj!

Bëje vet
Stjuardesat tregojnë pesë gjëra që duhet marrë parasysh kur të filloni përgatitjen e valixhes

Stjuardesat tregojnë pesë gjëra që duhet marrë parasysh kur të filloni përgatitjen e valixhes

Si të udhëtosh
Çfarë nuk duhet të merrni kur udhëtoni – pesë gjëra që zënë vend pa nevojë

Çfarë nuk duhet të merrni kur udhëtoni – pesë gjëra që zënë vend pa nevojë

Si të udhëtosh
Gruaja mori valixhen në dyqan në mënyrë që ta kishte më të lehtë bartjen e gjësendeve

Gruaja mori valixhen në dyqan në mënyrë që ta kishte më të lehtë bartjen e gjësendeve

Interesante
Policia meksikane ndalon dy 15-vjeçarë që bartnin një valixhe, kur ajo u hap – u zbulua trupi i pajetë i një foshnje

Policia meksikane ndalon dy 15-vjeçarë që bartnin një valixhe, kur ajo u hap – u zbulua trupi i pajetë i një foshnje

Amerika
Deshi ta shet apartamentin që e trashëgoi nga e ëma, në bodrum hasi në një derë të mbyllur – francezja gjen 500 mijë euro brenda valixhes   

Deshi ta shet apartamentin që e trashëgoi nga e ëma, në bodrum hasi në një derë të mbyllur – francezja gjen 500 mijë euro brenda valixhes  

Interesante
Zhbllokohet rruga “Bill Clinton”, në valixhen e ‘dyshimtë’ kishte rroba

Zhbllokohet rruga “Bill Clinton”, në valixhen e ‘dyshimtë’ kishte rroba

Kronika e Zezë
Shokuese, paketon burrin e vdekur në valixhe, ndalohet gruaja në aeroportin e Mynihut

Shokuese, paketon burrin e vdekur në valixhe, ndalohet gruaja në aeroportin e Mynihut

Nga Bota
U shtir si shtatzënë për të mos paguar para shtesë për rrobat që i fshehu në trup, kapet në sekondën e fundit nga punonjësi i aeroportit

U shtir si shtatzënë për të mos paguar para shtesë për rrobat që i fshehu në trup, kapet në sekondën e fundit nga punonjësi i aeroportit

Dështime
Macja gërvishti pronaren, e sulmoi kur ajo doli prej valixhes teksa provonte të luante (Video)

Macja gërvishti pronaren, e sulmoi kur ajo doli prej valixhes teksa provonte të luante (Video)

Dështime
Valixhja me e rëndë se pesha e lejuar? Ky pasagjer ka gjetur zgjidhjen për të “mashtruar” punëtorët e aeroportit! (Foto)

Valixhja me e rëndë se pesha e lejuar? Ky pasagjer ka gjetur zgjidhjen për të “mashtruar” punëtorët e aeroportit! (Foto)

Fun Lajme
Shëtiste botën për të vjedhur bagazhe, hajni serik u kap në aeroportin e Bangkokut duke marrë një valixhe (Video)

Shëtiste botën për të vjedhur bagazhe, hajni serik u kap në aeroportin e Bangkokut duke marrë një valixhe (Video)

Dështime