LAJMI I FUNDIT:

Ushtria e Kosovës

618 Artikuj

“Të gatshëm për t’iu përgjigjur çdo kërcënimi” – Defender 23, Peleshi: Prezenca e FSK-së e bën këtë strukturë edhe më të veçantë

“Të gatshëm për t’iu përgjigjur çdo kërcënimi” – Defender 23, Peleshi: Prezenca e FSK-së e bën këtë strukturë edhe më të veçantë

Siguri
Dronët Bayraktar, ish-komandanti i FSK-së: Të përshpejtohet ngritja e kapaciteteve të Ushtrisë

Dronët Bayraktar, ish-komandanti i FSK-së: Të përshpejtohet ngritja e kapaciteteve të Ushtrisë

Mirjeta Hajzeraj
FSK niset drejt Aeroportit të Gjakovës – dalin pamjet nga kolona e automjeteve ushtarake

FSK niset drejt Aeroportit të Gjakovës – dalin pamjet nga kolona e automjeteve ushtarake

Kosovë
Oficer i këmbësorisë, togeri i FSK-së përfundoi me rezultate të shkëlqyeshme kursin në Gjeorgjia të SHBA-së

Oficer i këmbësorisë, togeri i FSK-së përfundoi me rezultate të shkëlqyeshme kursin në Gjeorgjia të SHBA-së

Kosovë
Java përmes fotografive – nga hunda e Pinokios deri tek zhgënjimi në lojën ndaj Andorrës

Java përmes fotografive – nga hunda e Pinokios deri tek zhgënjimi në lojën ndaj Andorrës

Elfije Boletini
Agjencia Kadastrale i hap rrugë investimeve strategjike të FSK-së në Aeroportin e Gjakovës

Agjencia Kadastrale i hap rrugë investimeve strategjike të FSK-së në Aeroportin e Gjakovës

Kosovë
Zhvillimi i Ushtrisë së Kosovës, Mehaj e Aliu prezantojnë dy projektet madhore që do të ndërtohen në rajonin e Gjakovës

Zhvillimi i Ushtrisë së Kosovës, Mehaj e Aliu prezantojnë dy projektet madhore që do të ndërtohen në rajonin e Gjakovës

Kosovë
Mehaj kujton demonstratat e 81-tës: Mbi këto ideale, Ushtria e Kosovës zhvillohet dhe forcohet çdo ditë

Mehaj kujton demonstratat e 81-tës: Mbi këto ideale, Ushtria e Kosovës zhvillohet dhe forcohet çdo ditë

Kosovë
Nëna e dëshmorit pasi u vizitua nga ushtarët e FSK-së: Më është dukur sikur djali mu zgjua nga varri e ma uroi 8 Marsin

Nëna e dëshmorit pasi u vizitua nga ushtarët e FSK-së: Më është dukur sikur djali mu zgjua nga varri e ma uroi 8 Marsin

Kosovë
Pagat e ushtarakëve, a janë të mjaftueshme për mbrojtësit e shtetit?

Pagat e ushtarakëve, a janë të mjaftueshme për mbrojtësit e shtetit?

Siguri
Indeksi i Fuqisë Globale: Kosova dhe Shqipëria ngrihen në rënditje sa i përket fuqisë ushtarake, Serbia pëson rënie

Indeksi i Fuqisë Globale: Kosova dhe Shqipëria ngrihen në rënditje sa i përket fuqisë ushtarake, Serbia pëson rënie

Kosovë
Majko uron veteranët e Luftës së Kosovës me foton e uniformës së ushtrisë amerikane që ndodhet në muzeun e Beogradit

Majko uron veteranët e Luftës së Kosovës me foton e uniformës së ushtrisë amerikane që ndodhet në muzeun e Beogradit

Shqipëri
Osmani emëroi tre komandantë të Komandave përkatëse dhe gradoi tre gjeneralë të rinj të FSK-së

Osmani emëroi tre komandantë të Komandave përkatëse dhe gradoi tre gjeneralë të rinj të FSK-së

Kosovë
Kastrati: Serbia nuk ka guxim t’ia mësyjë ushtarakisht Kosovës

Kastrati: Serbia nuk ka guxim t’ia mësyjë ushtarakisht Kosovës

Kosovë
Aktivistja serbe: Djalin tim do ta dërgoja në Ushtrinë e Kosovës

Aktivistja serbe: Djalin tim do ta dërgoja në Ushtrinë e Kosovës

Kosovë
Mehaj: Ushtria e Kosovës ka kapacitete moderne luftarake për mbrojtjen e integritetit territorial të vendit

Mehaj: Ushtria e Kosovës ka kapacitete moderne luftarake për mbrojtjen e integritetit territorial të vendit

Siguri
Katërvjetori i themelimit të Ushtrisë, Mehaj: Kemi ushtri me moral të lartë e të stërvitur për ta mbrojtur atdheun

Katërvjetori i themelimit të Ushtrisë, Mehaj: Kemi ushtri me moral të lartë e të stërvitur për ta mbrojtur atdheun

Siguri
Haradinaj uron 4 vjetorin e themelimit të Ushtrisë së Kosovës: Krenar që pata mundësinë ta vendos një gur në këtë themel

Haradinaj uron 4 vjetorin e themelimit të Ushtrisë së Kosovës: Krenar që pata mundësinë ta vendos një gur në këtë themel

Kosovë
Bashkëpunimi ushtarak Kosovë-Shqipëri, Mehaj: Në takim me vëllain u zotuam për stërvitje të përbashkëta

Bashkëpunimi ushtarak Kosovë-Shqipëri, Mehaj: Në takim me vëllain u zotuam për stërvitje të përbashkëta

Kosovë
Osmani: Rekrutët e rinj e forcojnë edhe më shumë ushtrinë tonë

Osmani: Rekrutët e rinj e forcojnë edhe më shumë ushtrinë tonë

Kosovë
Kurti: Ushtria është detyra dhe projekti ynë madhor

Kurti: Ushtria është detyra dhe projekti ynë madhor

Kosovë
​Nga sot në Ushtrinë e Kosovës të drejtë aplikimi kanë të gjithë të rinjtë deri në 25 vjeç

​Nga sot në Ushtrinë e Kosovës të drejtë aplikimi kanë të gjithë të rinjtë deri në 25 vjeç

Kosovë
Labi dhuron sërish 5000 euro për fondin e Ushtrisë së Kosovës

Labi dhuron sërish 5000 euro për fondin e Ushtrisë së Kosovës

Yjet
Mehaj publikon fotot: FSK duke kryer trajnime me sistemet e reja të armatimit

Mehaj publikon fotot: FSK duke kryer trajnime me sistemet e reja të armatimit

Siguri