LAJMI I FUNDIT:

Trazira

14 Artikuj

Policia jep detaje për incidentin në Leposaviq: Të dyshuarit janë persona me të kaluar kriminale

Policia jep detaje për incidentin në Leposaviq: Të dyshuarit janë persona me të kaluar kriminale

Siguri
Lista Serbe pretendon se një serb është plagosur nga konfrontimi me Njësinë Speciale të Policisë së Kosovës në Leposaviq

Lista Serbe pretendon se një serb është plagosur nga konfrontimi me Njësinë Speciale të Policisë së Kosovës në Leposaviq

Siguri
Trazira në qytetin kinez Chongqing pasi kompania Zybio largon nga puna 10 mijë punëtorë pa ua dhënë pagën e fundit

Trazira në qytetin kinez Chongqing pasi kompania Zybio largon nga puna 10 mijë punëtorë pa ua dhënë pagën e fundit

Botë
Rama: Disa këtu në Shqipëri duan me çdo kusht të kthejnë përmbys vendin

Rama: Disa këtu në Shqipëri duan me çdo kusht të kthejnë përmbys vendin

Shqipëri
Pronarët e dyqaneve në Afrikën e Jugut shtien me armë mbi turmën, që po thyejnë dhe plaçkitin lokale

Pronarët e dyqaneve në Afrikën e Jugut shtien me armë mbi turmën, që po thyejnë dhe plaçkitin lokale

Afrika
Trazira në Afrikën e Jugut e ushtria del në rrugë, humb jetën një foshnje nga plumbi qorr – plaçkitje masive e kaos nëpër spitale

Trazira në Afrikën e Jugut e ushtria del në rrugë, humb jetën një foshnje nga plumbi qorr – plaçkitje masive e kaos nëpër spitale

Afrika
Vrasja e Klodian Rashës, protestuesit i vënë flakën pemës së madhe të Vitit të Ri në qendër të Tiranës

Vrasja e Klodian Rashës, protestuesit i vënë flakën pemës së madhe të Vitit të Ri në qendër të Tiranës

Shqipëri
Historia na tregon që epidemitë përcillen nga trazira të mëdha civile – për këto tri arsye

Historia na tregon që epidemitë përcillen nga trazira të mëdha civile – për këto tri arsye

Nga Bota
‘Unë thjesht kam vrarë dikë!’: Pamjet dramatike nga trazirat në rrugët e Wisconsin, ku mbetën dy të vdekur

‘Unë thjesht kam vrarë dikë!’: Pamjet dramatike nga trazirat në rrugët e Wisconsin, ku mbetën dy të vdekur

Nga Bota
Nga luftërat deri te protestat, nga zgjedhjet deri në gjyqe – viti 2020 parashikohet të jetë i mbushur me kthesa e kthesa

Nga luftërat deri te protestat, nga zgjedhjet deri në gjyqe – viti 2020 parashikohet të jetë i mbushur me kthesa e kthesa

Nga Bota
Hong Kongu publikon të dhënat e humbjeve ekonomike të shkaktuara nga trazirat

Hong Kongu publikon të dhënat e humbjeve ekonomike të shkaktuara nga trazirat

Të Tjera
Banda e 100 të rinjve “bombardojnë” policët me shishe jashtë një qendre tregtare në Londër (Foto/Video)

Banda e 100 të rinjve “bombardojnë” policët me shishe jashtë një qendre tregtare në Londër (Foto/Video)

Nga Bota
KFOR-i sqaron pse ushtarët shqiptarë shkuan në veri të Mitrovicës

KFOR-i sqaron pse ushtarët shqiptarë shkuan në veri të Mitrovicës

Kosovë
Viti i Ri, policia franceze përgatitet për trazira të mundshme

Viti i Ri, policia franceze përgatitet për trazira të mundshme

Nga Bota